نوشته شده در اعلامیه ها توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

حمله ارتش ترکیه و سپاه پاسداران حکومت اسلامی به مرزهای اقلیم کردستان را محکوم میکنیم / کمیته مرکزی سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران

در روزهای  سه شنبه وچهارشنبه ۲۷ و۲۸ خرداد ماه، سپاه پاسداران  حکومت اسلامی  همزمان  با  حمله ارتش ترکیه به مناطق مرزی اقلیم کردستان، ارتفاعات « آلانه» را آماج حملات موشکی و توپخانه ای قرار داد. هنوز از تعداد کشته شدگان و زخمیان این حملات جنایتکارانه ارتش ترکیه و سپاه پاسدارا ن  آمار دقیقی دردست نیست ، اما گزارشات حاکی از وارد شدن خسارات مالی  به مزارع و باغهای مردم ساکن این منطقه می باشند.

حملات روزهای اخیر سپاه پاسداران به اقلیم کردستان  با هدف ضربه زدن به مقرهای احزاب و سازمانهای کرد اپوزیسیون ، تداوم سیاست سرکوبگرانه  چهل ساله رژیم در مقابل مبارزات حق طلبانه مردم کردستان می باشد. طی سالهای اخیر، حکومت  اسلامی موازی با دستگیری، شکنجه،  اعدام  و ترورهای برون مرزی  مبارزین کرد، بارها مناطق مرزی اقلیم و مقر برخی از این احزاب را هدف حملات توپخانه و موشکی قرار داده و خسارات جانی و مالی  سنگینی بر ساکنین این منطقه وارد کرده است.

همزمانی عملیات نظا می ارتش ترکیه و سپاه پاسداران در روزهای سه شنبه و چهارشنبه  در تعرض به مناطقی از اقلیم کردستان، نه تنها حاکی از توافق وهماهنگی آنان در این تهاجمات می باشد  بکله بار دیگرنشان می دهد که رژیم های این دو کشور با وجود اختلاف نظر و منافع  در بسیاری از عرصه ها،  در سرکوب  مردم کرد در ترکیه و ایران  با هم اشتراک نظر دارند.

سازمان اتحاد فداییان خلق ایران این حملات  را  شدیدا محکوم کرده و ضمن ابراز همدردی با آسیب دیدگان این یورش های جنایتکارانه، همچون گذشته  همبستگی و پشتیبانی خود از مبارزات حق طلبانه مردم کردستان در ایران، ترکیه و سوریه را اعلام می کند.

کمیته مرکزی سازمان  اتحاد فدائیان خلق ایران

شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ /   ۲۰ ژوئن ۲۰۲۰

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>