نوشته شده در خبرو گزارش توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

تازه‌ترین آمار رسمی دولت: ۶۴ نفر به کرونا مبتلا شده‌اند

کیانوش جهانپور، رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت بهداشت آخرین آمار مبتلایان به کرونا را ۶۴ نفر اعلام کرد.

به گفته آقای جهانپور “تا پیش از ظهر امروز تعداد ۱۸ نفر در استان های مختلف مبتلا به کرونا” شده‌اند.

وی گفته است “از این تعداد هشت نفر در استان قم، یک مورد در استان همدان، سه مورد در تهران، دو مورد در مرکزی، دو مورد در استان اصفهان و دو نفر در گیلان مبتلای جدید به کرونا ویروس شناسایی شده است”.

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت “از این ۱۸ نفر چهار نفر” جان باخته اند.

با این حساب براساس آخرین آمار رسمی دولت شمار مبتلایان کرونا ویروس مجموعا به ۶۴ نفر و مجموع فوتی ها به ۱۲ نفر رسیده است.

وزیر بهداشت ایران در جلسه غیرعلنی مجلس برای بررسی شیوع کرونا در ایران گفته است که شمار قربانیان این ویروس در ایران به ۱۲ نفر و مبتلایان به ۴۷ نفر رسیده است.

خبرگزاری فارس به نقل از بهروز نعمتی، سخنگوی هیات رئیسه مجلس ایران نوشته است که سعید نمکی، “وزیر بهداشت در جلسه غیرعلنی امروز گفت که در کل کشور تقریبا ۴۷ نفر به کرونا مبتلا شدند و متاسفانه ۱۲ نفر تا امروز بر اثر این بیماری فوت کردند”.

خبرگزاری فرانسه به نقل از مقامات کویت و بحرین اعلام کرد که ویروس کرونا از ایران به این کشورها از طریق مسافر منتقل شده است.

براساس این خبر در تست کرونا سه مسافر از ایران در کویت مثبت اعلام شده و یک نفر هم در بحرین به این ویروس مبتلا شده است.

تست کرونا محمدرضا قدیر، رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم که مسئول رسیدگی به مبتلایان ویروس کرونا در این شهر است نیز مثبت اعلام شده و وی قرنطینه شده است.

دانشگاه علوم پزشکی شهر قم در اطلاعیه‌ای دلیل ابتلای آقای قدیر را “تماس مکرر با بیماران مبتلا به کرونا” اعلام کرد که “بنا بر توصیه پزشکان می‌بایستی مدتی در قرنطینه تحت نظر” باشد.

به نوشته خبرگزاری ایسنا، رئیس دانشگاه علوم‌ پزشکی قم پس از ابتلا به کرونا فرد دیگری را بعنوان قائم مقام منصوب کرده است.

شب گذشته احمد امیرآبادی، نماینده قم در مجلس در حساب توییتر شخصی خودش خبر از مثبت بودن تست کرونا آقای قدیر داده بود.آقای امیرآبادی با انتقاد از عملکرد دولت در زمینه رسیدگی به شهر قم و فراگیر شدن ویروس در این شهر خواستار حضور مقامات بلندپایه وزارت بهداشت برای مدیریت بحران شد و نوشته است: “دولت هنوز کرونا را در قم جدی نگرفته روزانه همچنان دارند تعدادی جان خودشون را ازدست می دهند”.

کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت ایران نیز در حساب توییتر شخصی خودش نوشت که کیت‌های مخصوص تشخیص کرونا از چین به ایران وارد نشده است و توضیحاتی در این خصوص داده است.

به نوشته آقای جهانپور “کیت از سوی سازمان بهداشت جهانی در چهارمحموله تحویل” ایران شده و این روند ادامه خواهد داشت و “تولید و عرضه هر کیت، نیازمند ارزیابی، تایید و مجوز سازمان غذا و دارو” ایران است.

روز گذشته در پی شیوع کرونا در ایران، ترکیه مرزهای زمینی و ریلی خود با ایران را بست و از یکشنبه شب پروازها از مبدا ایران را لغو کرد. بنابر گزارش‌ها گرجستان هم پروازهای ایران را معلق کرد. نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان اعلام کرد که “ارتباط هوایی ایران با ارمنستان و ورود به ارمنستان از گمرک مغری، تنها گذرگاه مرزی دو کشور تعلیق شده است.” این ممنوعیت دو هفته برقرار می‌ماند.

در برخی مرزهای ایران از جمله ارمنستان، پاکستان، عراق و ترکیه تدابیر بهداشتی و کنترلی برقرار شده است. سفارت افغانستان در ایران در اطلاعیه‌ای گفته تا اطلاع ثانوی ارائه خدمات کنسولی را به حالت تعلیق درمی‌آورد. عراق پیشتر مرز خود با ایران را بسته و کویت هم تردد به ایران را ممنوع کرده بود.

دو گذرگاه مرزی ‘کاپیکوی ‘ در استان وان و ‘اسندره ‘ در استان هاکاری ترکیه و همچنین گذرگاه بازرگان به روی مسافران ایرانی از دیروز بسته شده است. افغانستان، پاکستان هم اعلام کردند مرزهای خود با ایران را می‌بندند.فخرالدین کوجا، وزیر بهداشت ترکیه گفته است: “در دو روز گذشته از ورود هشت ایرانی، به دلیل وجود نشانه‌های بیماری، به کشورمان جلوگیری شد.”

BBC

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>