نوشته شده در اجتماعی توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

حکم ۱۵ سال و نیم زندان برای سه عضو کانون نویسندگان

کانون نویسندگان ایران در اطلاعیه‌ای که روز یک‌شنبه ۸ شهریور در صفحه فیس‌بوک این کانون منتشر شده، اعلام کرده است که سه نفر از اعضایش در مجموع به ۱۵ سال و نیم زندان محکوم شده‌اند.

رضا خندان (مهابادی)، بکتاش آبتین و کیوان باژن، سه نویسنده و عضو کانون نویسندگان ایران اردیبهشت امسال با رای دادگاه بدوی، هر کدام به شش سال زندان محکوم شدند

پرونده این سه عضو کانون نویسندگان پس از اعتراض وکلا، به شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر ارسال شد. این دادگاه روز شنبه ۷ دی‌ماه اعلام کرد که حکم ۶ سال زندان برای رضا خندان و بکتاش آبتین را تایید کرده است و حکم ۶ سال زندان کیوان باژن را به ۳ سال و نیم زندان کاهش داده است.

اتهام این افراد «عضویت در کانون نویسندگان ایران، انتشار خبرنامه‌ داخلی کانون، آماده‌کردن کتاب پژوهشی در باره‌ی تاریخ پنجاه ساله‌ کانون برای انتشار داخلی، بیانیه‌های کانون، حضور بر مزار جانباختگان قتل‌های سیاسی زنجیره‌ای جعفر پوینده و محمد مختاری و شرکت در مراسم سالانه‌ احمد شاملو» اعلام شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>