نوشته شده در اعلامیه ها توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

پشتیبانی از فراخوان ۵ دی ماه : مراسم چهلم بزرگداشت جان باختگان راه آزادی / سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران

نزدیک به چهل روز از کشتار اخیر مردم توسط حاکمیت جنایتکار اسلامی در ایران می گذرد.

در روزهای آخر آبان امسال، بدنبال گران شدن بنزین، مردم در سرتاسر ایران در اعتراض به فقر، گرانی، بیکاری ،تبعیض و بی عدالتی به خیابان آمده و مخالفت خود با کلیت نظام اسلامی را با شعارهای گوناگونفریاد زدند. آنان با آتش زدن تصاویر ولی فقیه کنونی ، خامنه ای آدم کش و خمینی جلاد ، تنفر خود ازبنیانگذاران و رهبران حکومت اسلامی را شجاعانه به نمایش گذاشتند.   

با دستور مستقیم خامنه ای، نیروهای انتظامی، سپاه پاسداران، بسیج و لباسشخصی ها مسلحانه  به مردم معترض  یورش برده و آنان را به گلوله بستند. با آنکه هنوز آمار دقیقی در دست نیست اما بنا بر برخی اخبارصد ها  نفر کشته و هزاران تن زخمی و بازداشت شده اند.

با وجود تهدید های رژیم برای به سکوت کشاندن خانواده های جان باختگان خیزش اخیر مردم، بسیاری از آنان از جمله مادر و پدر پویا بختیاری، شجاعانه به افشاگری در رابطه با کشتار اخیرپرداخته اند. آنان با  اعلام  روز ۵  دی  بعنوان چهلم کشته شدگان طی هفته آخر آبان ماه، از مردم دعوت کرده اند در مراسمهایی که در بزرگداشت عزیزانشان و بواقع برای ادامه راه آنان برگزار می شوند، شرکت کنند. در شرایطی که رژیم جنایتکار می کوشد فضای رعب و وحشت را هر چه بیشتر در جامعه ایجاد کند ، این فراخوان با همبستگی ،حمایت و پشتیبانی  تشکل ها و فعالان مدنی ، خانوادهایی که فرزندادنشان را درکشتارهای قبلی از دست داده اند ، سازمانها و احزاب سیاسی و… مواجهه شده است.

حکومت اسلامی که از جنبش ها و دادخواهی مردم ایران  به شدت درهراس و وحشت بسر می برد، با یورش به خانه بستگان جان باختگان و بازداشت آنان ، مذبوحانه می کوشد از تداوم اعتراضات برحق مردم جلوگیری کند. آخرین اخبار حاکی از بازداشت ۸ تن از خانواده پویا بختیاری و تعداد دیگری از خانواده ها و بستگان جان باختگان می باشد.

سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران این بازداشت ها را قاطعانه محکوم کرده و خواهان آزادی تمامی دستگیر شدگان و زندانیان سیاسی می باشد. ما  با ابراز مجدد همبستگی و همدردی با خانواده ها ی جانباختگان خیزش اخیر ، پشتیبانی خود را از تمام مراسم هایی که در سرتاسر ایران در گرامیداشت جان باختگان راه آزادی برگزار می شود اعلام می کنیم و به سهم خود می کوشیم پژواک صدای دادخواهی خانوادهای آنان باشیم.

سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران

۴ دی ۱۳۹۸

۲۵ دسامبر ۲۰۱۹

  

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>