نوشته شده در کارگری توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

کارگران هپکو در اراک اعتراض را از سر گرفتند

کارگران شرکت پیمانکاری هپکو در اعتراض به عملی نشدن وعده‌های مسئولان در اراک راهپیمایی، و مقابل استانداری مرکزی تجمع کردند. این اعتراض دو هفته پس از جلسه‌ تعیین وضعیت دو ابرشرکت پیمانکاری صنعتی اراک، شرکت‌های هپکو و آذرآب، با حضور اسحاق جهانگیری، معاون رئیس جمهوری رخ می‌دهد. مسئولان در این جلسه وعده رسیدگی به مشکلات این دو شرکت را داده بودند

هپکو در حال حاضر در اختیار سازمان خصوصی‌سازی است و وعده‌های مسئولان از جمله معاون رئیس‌جمهوری برای تعیین تکلیف آن بر روی کاغذ مانده است. مسئولان برغم وعده‌ها از پرداخت حقوق عقب‌افتاده کارگران نیز سر باز زده‌اند.

جلسه تعیین وضعیت هپکو و آذرآب دوشنبه ۱۸ آذر با حضور اسحاق جهانگیری، معاون رئیس جمهوری، محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد اسلامی، سرپرست وزارت راه و شهرسازی، علی آقازاده، استاندار استان مرکزی، و نیز مدیر کل بانک ملی و رئیس سازمان خصوصی‌سازی برگزار شد.

ابوالفضل رنجبر، نایب رئیس شورای اسلامی کار هپکو در ارتباط با مصوبات این جلسه گفته بود که قرار است وزارت صمت تکلیف سهامداری شرکت هپکو را تا دو هفته دیگر تعیین کند، وزارت راه اعتبار لازم برای سفارش ۳۶۰ دستگاه ماشین‌الات را به هپکو ارائه دهد و بانک ملی وامی به میزان ۳۵ میلیارد تومان در اختیار هپکو قرار دهد.

دو هفته پس از این وعده‌ها، کارگران هپکو مقابل استانداری مرکزی تجمع کردند و خواستار تعیین تکلیف شرکت، امنیت شغلی و پرداخت حقوق معوقه خود شدند.

شرکت هپکو هم‌اکنون ۳۶۶ میلیارد تومان (بیش از یک و نیم برابر سرمایه ثبتی آن) زیان انباشته دارد که بخش قابل توجهی از آن را بهره وام‌های بانکی تشکیل می‌دهد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>