نوشته شده در خبرو گزارش توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

برگزاری نشست توافق هسته‌ای؛ موگرینی: حفظ برجام سخت‌تر شده است

فدریکا موگرینی با «برگشت‌پذیر» خواندن کاهش تعهدات هسته‌ای ایران بار دیگر از تهران خواست به اجرای کامل برجام بازگردد.

فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، روز چهارشنبه سوم مهر گفت چالش‌ها برای حفظ برجام بیشتر شده ولی اراده برای حفظ آن کماکان وجود دارد.

او که پس از نشست فوق‌العاده وزیران خارجه ایران، آلمان، فرانسه، روسیه، چین و نماینده وزارت خارجه بریتانیا با خبرنگاران سخن می‌گفت، این نشست را تلاش برای «حفظ توافق هسته‌ای و غلبه بر مشکلات موجود» توصیف کرد.

خانم موگرینی در این نشست خبری همچنین بیانیه مشترک وزیران خارجه پنج کشور را هم قرائت کرد. در این بیانیه از برجام به عنوان «عنصر کلیدی در ساختار جهانی عدم اشاعه هسته‌ای» نام برده شده و بر اهمیت «اجرای کامل و موثر» آن از سوی همه طرف‌ها تاکید شده است.

جمهوری اسلامی ایران در شش ماه گذشته طی سه مرحله اقدام به کاهش تعهدات هسته‌ای خود در برجام کرده است. مقام‌های حکومت ایران می‌گویند که تهران از منافع اقتصادی برجام نصیب نبرده است و کشورهای اروپایی باید اقدام‌های جدیدی در این زمینه انجام دهند.

فدریکا موگرینی در نشست خبری خود با «برگشت‌پذیر» خواندن اقدامات ایران، بار دیگر از تهران خواست که به اجرای کامل برجام بازگردد.

دولت آمریکا اردیبهشت پارسال از برجام خارج شد و وزیر خارجه این کشور در جلسات مربوط به برجام شرکت نمی‌کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>