نوشته شده در خبرو گزارش توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

محکومیت ۷۶ کشاورز معترض به چهار ماه زندان و ۳۰ ضربه شلاق

دادگاهی در بروجن، استان چهار محال و بختیاری، ۷۶ کشاورز معترض به طرح انتقال آب را هر کدام به چهار ماه زندان و ۳۰ ضربه شلاق محکوم کرد.

بر اساس حکم منتشر شده، این کشاورزان متهم شده‌اند که در جریان اعتراض به انتقال آب رودخانه «چغاخور» برای استفاده در کارخانه فولاد سفیددشت اقدام به «سنگ پراکنی» کرده‌اند.

در این پرونده ۱۰۳ نفر از کشاورزان به «تمرد در برابر ماموران و اخلال در نظم و آسایش عمومی» متهم شده‌اند که برای ۷۶ نفر از آنان حکم زندان و شلاق صادر شده و بقیه تبرئه شده‌اند.

دادگاه برای هر یک از این ۷۶ نفر حکم چهار ماه زندان و ۳۰ ضربه شلاق صادر کرده است.

درجریان درگیری‌های سال ۹۵ در شهرستان بلداجی استان چهار محال و بختیاری به دلیل اعتراض به یک پروژه انتقال آب تعدادی از کشاورزان بازداشت شدند و به برخی از تاسیسات دولتی خسارت وارد شد. همچنین یک نفر نیز جان خود را از دست داد.

در حکم دادگاه اعلام شده که ماموران نیروی انتظامی، سپاه پاسداران و بسیج، برای برخورد با این اعتراض‌ها به این منطقه اعزام شده بودند.

در جریان این اعتراض‌ها یک کشاورز به نام نادر صادقی بلداجی کشته شده است. دادگاه مدعی شده که این فرد بر اثر «سنگ پراکنی» معترضان کشته شده اما ضارب او شناسایی نشده است.

این دادگاه حکم داده که به خانواده این فرد دیه پرداخت شود.

خبرگزاری «میزان» علت مرگ این فرد را «پرت شدن از پشت بام» و سعید منتظرالمهدی، سخنگوی پلیس، اصابت «گلوله ساچمه‌ای» اعلام کرده‌ بود.

هزاران تن از مردم شهرهای استان چهار محال و بختیاری بارها در اعتراض به طرح‌های انتقال آب کوهرنگ به استان اصفهان تجمع کرده‌اند.

دیگر طرح‌های انتقال آب بین شهرها و استان‌های مختلف ایران از جمله پروژه‌های انتقال آب از خوزستان نیز اعتراضاتی را به دنبال داشته است.

همچنین در سال‌های اخیر کشاورزان شرق اصفهانی بارها به انتقال آب به یزد اعتراض و خط انتقال آب را تخریب کرده‌اند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>