نوشته شده در خبرو گزارش توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

اعتراض اتحادیه های کارگری اروپا به سرکوب کارگران در ایران

قطعنامه اضطراری درمورد آزادی و محافظت از کارگران سندیکالیست در ایران

CCOO, CDLS, CGIL, CGT, CISL, CFDT, CSDL, DGB, UIL

کنفدراسیون اروپایی اتحادیه های کارگری در چهاردهمین کنگره ی خود که در وین برگزار شد، سرکوب تظاهرات کارگری در ایران و خشونت پلیس علیه مردم را به شدت محکوم کرد. در قطعنامه ای که در کنگره ی این کنفدراسیون در مورد ایران به تصویب رسید، آمده است:

چهاردهمین کنگره کنفدراسیون اروپایی اتحادیه های کارگری سرکوب تظاهرات در ایران در روز اول ماه مه، خشونت علیه مردم توسط پلیس، دستگیری و بازداشت ده ها تن از نمایندگان اتحادیه های کارگری مستقل ایران را به شدت محکوم می کند.

کنفدراسیون اروپایی اتحادیه های کارگری در چهاردهمین کنگره ی خود که در وین برگزار شد، سرکوب تظاهرات کارگری در ایران و خشونت پلیس علیه مردم را به شدت محکوم کرد.

علاوه بر این، کنگره چهاردهم یادآور می شود که خروج دولت آمریکا از برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) که در وین در ۱۴ ژوئیه ۲۰۱۵ امضا شد، تهدیدی است برای صلح منطقه و فقط بر فشار بر حقوق کارگران و اتحادیه های کارگری در ایران می افزاید. اتحادیه های کارگری اروپایی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا می خواهند که برجام را حفظ کنند.

وین – ۲۴ مه ۲۰۱۹

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>