نوشته شده در اعلامیه ها توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

تشدید تخاصم میان دولت آمریکا و حکومت اسلامی و تبعات آن برای مردم / کمیته مرکزی سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران

کاخ سفید آمریکا روز دوشنبه ۱۹ فروردین ( ۸ آوریل) با انتشار بیانیه ای، “سپاه پاسداران انقلاب اسلامی” را در فهرست سازمانهای های تروریستی قرار داد. این اولین باری است که نیروی نظامی کشوری در لیست سازمانهای تروریستی قرار میگیرد. در این چارچوب هرگونه رابطه و مبادله اقتصادی با” سپاه پاسداران انقلاب اسلامی” خود بخود در کادر حمایت از تروریسم خواهد بود و طبعا به دولت آمریکا اجازه خواهد داد تا مجازاتهای سنگین مالی را بر طرف رابطه تحمیل کند.

به دنبال این اقدام دولت ترامپ،  حکومت اسلامی در ایران نیز بلافاصله واکنش نشان داده و، “شورای عالی امنیت ملی”، رژیم ،  دولت آمریکا را دولتی حامی تروریسم خواند و طرح تقویت “سپاه پاسداران انقلاب اسلامی” در  برابر آمریکا را تصویب کرد. نمایندگان مجلس نیز از “اصول گرا” تا “اصلاح طلب” لباس پاسداری به تن کردند و رجزخوانی ها شدت گرفت.

با بالا گرفتن  تشنج بین حکومت ایران ودولت آمریکا، خطر درگیری نظامی در منطقه بین این دو کشور بیش از گذشته افزایش یافته و اکنون آمریکا میتواند به استناد “قانون مبارزه با تروریسم” مستقیما به تأسیسات نظامی و پایگاههای سپاه در ایران و خارج ازمرزهای آن حمله نظامی کند. سپاه نیز در تقابل، اگر چه نه در همان سطح، میتواند به تأسیسات آمریکا حمله کرده و  مستقیم و یا غیر مستقیم به مراکز نظامی و اقتصادی این کشورخسارت وارد کند. این تنش که تا کنون عمدتا در سطح سیاسی و تهدیدات و رجزخوانی ها بوده است می تواند به درگیریهای نظامی کشانده شود.

بررسی کارنامه و عملکرد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، نشانگر آنست که این تشکیلات نظامی- اطلاعاتی مخوف، نه تنها بازوی سرکوب حکومت علیه مردمان ایران و ماشین صدور انقلاب اسلامی به خارج از مرزهای کشور، بلکه یکی از اصلی ترین ستونهای اقتصادی و سیاسی رژیم جنایتکار حاکم بر ایران می باشد. تردیدی نیست که دولت آمریکا با قرار دادن “سپاه پاسداران انقلاب اسلامی” در لیست گروهها و سازمانهای تروریستی، می کوشد فشارهای بیشتری بر حکومت ایران وارد کند تا آن را وادار به سازش و تسلیم کرده و یا، نهایتا، در جهت تغییر آن اقدام نماید.

اما با یقین کامل می توان گفت که چه “معامله” احتمالی با رژیم ایران و چه مداخله نظامی و اقدام مستقیم و یا غیر مستقیم دولت آمریکا برای سرنگونی آن، اقداماتی هستند که نه تنها به جنبش رو به رشد مردم ایران، آسیب های جدی وارد خواهد کرد بلکه نتایج وخیمی برای کشورهای خاورمیانه بدنبال خواهند داشت. نگاهی گذرا به مداخلات سیاسی و لشکرکشی دولت های آمریکا در حداقل سه دهه اخیردر منطقه که همگی با پرچم “مبارزه با تروریسم” وگفتمان فریبکارانه “دفاع از دمکراسی” صورت گرفته اند، نشان می دهد که منافع سیاسی، نظامی و اقتصادی و تحمیل هژمونی امپریالیسم امریکا، اهداف واقعی این دخالتگری ها بوده اند.

اکنون مردم ایران پس از سالها تحمل تحریم، در خطر یک درگیری نظامی  نیز قرار گرفته اند. تحریم هایی که فشار آنها مستقیما بر دوش مردم و بویژه زحمتکشان و کارگران و حقوق بگیران که معمولا با دستمزدهای بسیارکمتر از سبد هزینه های زندگی روزمره گذران میکنند، میباشد.  حکومت اسلامی طی این سالها ، با شعار مبارزه با آمریکا، بار تحریمها را به مردم تحمیل کرده و همزمان حکومتگران و در راس آنان فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، به چپاول و دزدی خود ادامه ادامه داده و می دهند. اکنون نیز این روند بیش از گذشته ادامه خواهد یافت و رژیم مسلما به بهانه تشدید این بحران، به جو ارعاب و خفقان، و به سرکوبگریهایش علیه مردم، شدت خواهد بخشید.

برکنار از سلطه جوئی ها و سیاستهای جنگ افروزانه آمریکا، مسئولیت اصلی بحران کنونی متوجه حکومت اسلامی است که با سیاستهای ماجراجویانه اش در داخل و خارج، و دخالتگریهای آشکارش در امور داخلی کشورهای منطقه، زمینه ساز تداوم و تشدید این بحران و تحمیل تبعات فاجعه بار آن بر مردم بوده و هست.

رژیم جمهوری اسلامی باید بى قید وشرط، تمامى کشورھاى منطقه را از نیروهای خود تخلیه نموده و به مداخلات ماجراجویانه خود درمنطقه، پایان دهد. ما مخالف هرگونه دخالت و آلترناتیو سازی قدرتهای خارجی در ایران هستیم و تعیین تکلیف قطعی با رژیم تبهکار حاکم را حق منحصر به فرد مردم ایران می دانیم. دور نیست آن روزی که گسترش پیوند مبارزات آزادیخواهانه و حق طلبانه توده های مردم بساط استبداد و فساد را از بنیان برچیند.

کمیته مرکزی سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران

۲۷ فروردین ۱٣۹٨ -  ۱۶ آوریل ۲۰۱۹

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>