نوشته شده در اعلامیه ها توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

صدور احکام ۳۸ سال زندان و ۱۴۸ ضربه شلاق برای نسرین ستوده را شدیدا محکوم می کنیم / سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران

بیدادگاه حکومت اسلامی در ایران با صدور حکم دیگری، نسرین ستوده ، وکیل متعهد و شجاع  را به ۳۳ سال زندان و ۱۴۸ ضربه شلاق محکوم کرد. صدور این حکم در زمانی صورت می گیرد که این زن مبارز و آزاده در حکم قبلی و برای پرونده ای دیگر به ۵ سال زندان محکوم شده بود. صدور این احکام  از جانب دستگاه قضایی حکومتی که صدای اعتراض زنان، کارگران، فرهنگیان، دانشجویان، دهقانان و مردم در سرتاسر ایران، لرزه بر پیکرمتعفن و فرسوده اش افکنده است، نشان از وحشت و هراس حاکمان جلاد آن دارد.

همزمانی این حکم با انتصاب ابراهیم رئیسی، از عاملان اصلی کشتار زندانیان سیاسی دهه شصت به ریاست قوهٔ قضائیهٔ ایران، نشان آشکاری است از تداوم سیاست نقض حقوق بشر، دستگیری و زندان مخالفین و معترضین حکومت و مبارزین راه آزادی  و تشدید فضای سرکوب و ارعاب. حکومت تلاش دارد تا با دستگیری و زندانی کردن وکلای شجاعی چون نسرین ستوده بر اساس اتهامات واهی و بی پایه، امکان دفاع از زندان سیاسی را محدود و محدودتر کند.

آوازه شهامت، آزادیخواهی و تعهد شغلی نسرین ستوده سالهاست که مرزهای ایران را در نوردیده و در بسیاری از کشورها او را به سمبلی از پایبندی به حقوق جهان شمول انسانی تبدیل ساخته است. نهادهای مدافع حقوق بشر و در راس آنها عفو بین الملل، صدور این احکام را محکوم کرده و خواستار  آزادی بدون قید وشرط  نسرین ستوده شده اند.

ما حکم ناعادلانه علیه نسرین ستوده را محکوم می کنیم و خواهان لغو آن و آزادی خانم نسرین ستوده و همه زندانیان سیاسی در بند هستیم. باید که همه آزادیخواهان و بشردوستان و فعالین حقوق بشر، صدای اعتراض خود را نسبت به احکام ظالمانه بیدادگاههای حکومت اسلامی بلند کرده و از حقوق و آزادی شهروندی دفاع کنند.این حکم سنگین لکه ننگ دیگری در کارنامه سیاه بیدادگاه های جمهوری اسلامی است.قصد رژیم جمهوری اسلامی از صدور حکم سنگین برای خانم نسرین ستوده  ارعابمدافعان حقوق بشر است.

سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران

سه‌شنبه  ۲۱ اسفند ۱٣۹۷ -  ۱۲ مارس ۲۰۱۹

 

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>