- The Union Of People's Fedaian Of Iran - http://www.etehadefedaian.org -

از تحصن سراسری فرهنگیان حمایت و پشتیبانی می کنیم / همبستگی برای آزادی و برابری در ایران

Posted By admin On اسفند ۱۰, ۱۳۹۷ @ ۸:۲۳ ق.ظ In اعلامیه ها | No Comments

[1]شورای‌ هماهنگی‌ تشکلهای ‌صنفی فرهنگیان ایرانبا صدور فراخوانی در تاریخ  دوشنبه ۶ اسفند، از معلمان سراسر کشور درخواست کرده است  در روزهای ۱۲، ۱۳ و ۱۴ اسفند ماه ۹۷ در دفتر مدارس تحصن نموده و از حضور در کلاسهای درس خود داری نمایند.

فراخوان اخیر شورای‌ هماهنگی‌ تشکلهای ‌صنفی فرهنگیان ایران، در ادامه حرکتهای اعتراضی فرهنگیان شاغل و بازنشسته  و بویژه  تحصن های مهر و آبان سال جاری  که با شرکت وسیع فرهنگیان صورت گرفت، صادر شده است.

فرهنگیان در طی سالهای اخیر و به شیوه های گوناگون ضمن ابراز نا رضایتی از سیستم آموزشی در کشور ، به وضعیت  ناهنجار شغلی، پایین بودن دستمزد و حقوق فرهنگیان شاغل و بازنشسته، اعتراض کرده اند.

پاسخ حکومت اسلامی در ایران اما به این خواسته های برحق،  در اکثر موارد، حمله به تجمعات، ضرب و شتم، اخراج از کار، بازداشت و زندانی کردن معلمان بوده است . هم از این رو، اولین خواسته در فراخوان به تحصن در روزهای  ۱۲، ۱۳ و ۱۴ اسفند ماه ۹۷ “آزادی فعالان صنفی فرهنگی و بسته شدن همه پرونده ها در این زمینه ” می باشد.

فرهنگیان با وقوف کامل بر حقوق  مدنی خود، داشتن تشکلهای آزاد صنفی را به عنوان دومین خواسته  مطرح کرده اند. از جمله خواسته های دیگر، اختصاص بودجه کافی و متناسب به آموزش و پرورش و توقف سیاست‌ پولی سازی مدارس،  همسان سازی حقوق بازنشستگان فرهنگی با شاغلان و ارتقای آن به بالاتر ازحد خط فقر  و لغو قرار داد با بیمه ناکار آمد،  می باشند.

“همبستگی برای آزادی و برابری در ایران”، ضمن پشتیبانی قاطعانه از تحصن فرهنگیان، اقشار مختلف مردم وبویژه دانش‌آموزان و دانشجویان را به حمایت از آنان فرا خوانده و همزمان می‌کوشد صدای اعتراض حق‌طلبانه‌شان را هرچه رساتر منعکس نماید.

“همبستگی برای آزادی و برابری در ایران”

۹ اسفند ماه ۱۳۹۷ – ۲۸ فوریه ۲۰۱۹


Article printed from The Union Of People's Fedaian Of Iran: http://www.etehadefedaian.org

URL to article: http://www.etehadefedaian.org/?p=23108

URLs in this post:

[1] Image: http://www.etehadefedaian.org/wp-content/uploads/2019/03/Logo_Hambastegi.jpg

Copyright © 2011 Etehade Fedaian. All rights reserved.