نوشته شده در خبرو گزارش توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

روایت دو همبندی سینا قنبری از مرگ او در زندان

پس از گذشت یک سال از فوت سینا قنبری، یکی از معترضان بازداشت‌شده اعتراضات دی ماه، در زندان، یک همبندی‌اش از«قتل» او در زندان سخن گفته و همبند دیگرش نیز گفته که او در زندان «با پلاستیک خفه شده» است.

مجتبی فتحی، از بازداشت‌شدگان اعتراضات دی ماه در توئیتر خود نوشت که با وجود« تعهدی که در ساختمان حفاظت اطلاعات زندان اوین داده و تهدید‌هایی» که شده‌ است،« به قتل» سینا قنبری «توسط نگاهبانان و زندانبانان در این قرنطینه شهادت» می‌دهد.

محمود معصومی، همبندی دیگر سینا قنبری، نیز می‌گوید که در زمان فوت آقای قنبری، به دلیل اینکه سلول‌های زندان پر بوده زندانیان در مقابل دستشویی نشسته بودند.

وی در مصاحبه با شبکه بی‌بی‌سی فارسی گفته است: «ساعت پنج یا شش صبح یکی از خدمه زندان در دستشویی را باز کرده و جنازه سینا را دیده بود. یکی از زندانیان گفت سابقه امداد پزشکی دارد و افسر نگهبان اجازه داد وارد دستشویی شود».

به گفته آقای معصومی، این زندانی گفته که سینا قنبری دو ساعت پیش با پلاستیک خفه شده است اما توضیح بیشتری نداد که آیا او خود را دار زده یا کس دیگری باعث خفگی او شده است».

وی گفت که ماموران این زندانی را برای بازجویی برده‌اند و دیگر زندانیان دیگر او را ندیده‌اند.

به جز مرگ مبهم سینا قنبری، گزارش‌هایی نیز درباره مرگ وحید حیدری و شهاب ابطحی‌زاده در اراک، محسن عادلی در دزفول، سارو قهرمانی و کیانوش زندی در سنندج منتشر شده‌ است.

این در حالی است که مقام‌های قضایی جمهوری اسلامی می‌گویند آنها «خودکشی» کرده‌اند یا مرگ آن‌ها با تجمع‌های اعتراضی ارتباطی نداشته‌ است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>