نوشته شده در کارگری توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

وکیل اسماعیل بخشی: موکلم برای تکذیب سخنانش تحت فشار است

فرزانه زیلابی، وکیل اسماعیل بخشی در گفتگو با رویداد ۲۴ گفت: “موکلم برای تکذیب سخنانش تحت فشار قرار گرفته است.”

در همین حال خبرگزاری هرانا نوشت که در طول روز “چندین بار با آقای بخشی تماس گرفته می‌شود و او را تهدید می‌کنند.”

صادق لاریجانی، رئیس قوه قضاییه در واکنش به موضوع شکنجه اسماعیل بخشی گفت: “ابعاد مختلف این موضوع باید بررسی شود و ما پیش از بررسی ها هیچکس را تخطئه و تکذیب نمی کنیم. ممکن است کارگری متخلف باشد اما به هیچ عنوان برخورد خلاف قانون با او پذیرفته نیست. البته تخلف احتمالی یک بازجو هم نباید به حساب یک مجموعه گذاشته شود.”

این در حالی است که حشمت‌الله فلاحت‌پیشه، رییس کمیسیون امینت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران گفت که موضوع شکنجه اسماعیل بخشی فردا (سه‌شنبه ۱۸ دی) در کمیسیون امنیت ملی بررسی می‌شود.

به گزارش ایسنا، آقای فلاحت‌پیشه گفته که در جلسه فردا مسئولان مربوطه به بررسی این موضوع می‌پردازند، اما مشخص نکرده چه کسانی و از چه نهادهایی در این جلسه حضور خواهند داشت.

راضی نوری، نماینده شوش نیز در واکنش به اظهارات آقای بخشی گفت: “نمی‌توانم ادعای اسماعیل بخشی دال بر شکنجه شدن در زمان بازداشت را تایید یا تکذیب کنم اما موضوع را پیگیری خواهم کرد.”

اسماعیل بخشی، یکی از نمایندگان کارگران شرکت نیشکر هفت تپه چند روز پیش در اینستاگرام خود نوشت که در دوران بازداشتش آنقدر شکنجه شده که سه روز نمی‌توانسته حرکت کند. آقای بخشی، محمود علوی، وزیر اطلاعات ایران را به “مناظره زنده تلویزیونی” دعوت کرد تا درباره پرونده او پاسخگو باشد.

اسماعیل بخشی عضو سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه در پی اعتصاب و اعتراضات کارگران این شرکت در تاریخ ۲۷ آبان ماه بازداشت شد و نزدیک به یک ماه در بازداشت وزارت اطلاعات بود.

در همین حال روز گذشته غلامحسین محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضاییه گفت که اگر آقای بخشی شکایت کند، دادستان به موضوع وارد می‌شود.

بازداشت محمد نعمت پور، از کارگران گروه ملی فولاد به دلیل ””””””””فعالیت در فضای مجازی ””””””””

همچنین عباس حسینی پویا، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خوزستان با تایید خبر بازداشت محمد نعمت پور، یکی از کارگران گروه ملی فولاد اهواز گفت: این فرد در فضای مجازی فعالیت‌هایی می‌کرد که به زعم ما داشت دوباره جو را متشنج می‌کرد.

به گزارش ایسنا، آقای حسینی پویا درباره وضعیت بقیه بازداشتی‌های گروه ملی فولاد اهواز گفت که از هشت نفری که در بازداشت هستند، دو نفر از آنها روز گذشته آزاد شدند. “بقیه نیز در روزهای آینده آزاد خواهند شد.”

به گفته دادستان عمومی و انقلاب مرکز خوزستان کارگران آزاد شده همگی با “قرار کفالت و فیش کارگری” آزاد شده‌اند.

کارگران گروه ملی فولاد در آبان و آذر سال جاری، با پیوستن به کارگران معترض نیشکر هفت تپه، تجمعات بزرگی را در شهرستان شوش و اهواز سازماندهی کردند.

در برخی از این راهپیمایی‌های اعتراضی خانواده‌های کارگران نیز به آنها پیوستند. آنها برای بیان اعتراض خود بارها در مقابل ساختمان‌های دولتی و نهادهای حکومتی از جمله مصلاهای نماز جمعه، استانداری و دفتر نماینده رهبری جمع شدند.

بی بی سی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>