- The Union Of People's Fedaian Of Iran - http://www.etehadefedaian.org -

‌۱۶ کارگر دیگر فولاد آزاد شدند

Posted By admin On دی ۶, ۱۳۹۷ @ ۸:۳۰ ق.ظ In کارگری | No Comments

خانواده‌های شماری از کارگران بازداشتی گروه ملی صنعتی فولاد ایران روز چهارشنبه و برای سومین روز در مقابل استانداری خوزستان در اهواز تجمع کردند و خواستار آزادی آنها شدند.

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران،‌تجمع کنندگان بنرهایی در دست داشتند که از جمله بر روی آنها نوشته شده بود: «کارگر زندانی آزاد باید گردد»‌، «کارگران مطالبات صنفی دارند»‌ و «جای کارگر در کارخانه و جای دزد در زندان است».

این تشکل کارگری همچنین خبر داد که در پی تجمع خانواده‌های کارگران زندانی گروه صنعتی ملی فولاد ایران، ۱۶ کارگر دیگر در روزهای چهارشنبه و سه شنبه آزاد شدند.

بر اساس این گزارش، قاضی اعلام کرده است امروز،‌ چهارشنبه، «دیگر کسی آزاد نخواهد شد و هفت کارگر زندانی تا روز شنبه همچنان در بازداشت خواهند ماند».

به نوشته اتحادیه آزاد کارگران ایران، میثم علی قنواتی، غریب حویزاوی در زندان شیبان (زندان مرکزی اهواز) زندانی هستند و کریم سیاحی، میثم آل‌مهدی، مصطفی عبیات، طارق خلفی و بهزاد علیخانی در بازداشتگاه اطلاعات سپاه پاسداران زندانی‌اند.

در پی اعتصاب و تجمع های خیابانی کارگران گروه ملی صنعتی فولاد ایران،‌۴۳ تن از آنان بازداشت شدند.

کارگران این مجتمع بزرگ صنعتی خواستار راه اندازی تولید، پرداخت به موقع دستمزدها و برخی دیگر از خواسته‌های صنفی خود هستند. آنها همچنین خواستار بازگشت مالکیت این مجتمع به دولت هستند؛ خواستی که دولت حسن روحانی با آن مخالفت کرده است.


Article printed from The Union Of People's Fedaian Of Iran: http://www.etehadefedaian.org

URL to article: http://www.etehadefedaian.org/?p=22609

Copyright © 2011 Etehade Fedaian. All rights reserved.