نوشته شده در خبرو گزارش توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

وزیر اطلاعات: اپوزیسیون خارج از کشور برای اتحاد تلاش می‌کند

محمود علوی می‌گوید سیستم‌های امنیتی کشورهای دور و نزدیک به طور مستقیم علیه ایران وارد عمل شده‌اند. او هشدار داد که “جریان‌های مختلف قومی و ضدانقلابی” در تلاش برای ایجاد صف متحد مبارزه علیه جمهوری اسلامی هستند.

وزیر اطلاعات دولت دوازدهم روز سه‌شنبه ۲۷ آذر (۱۸ دسامبر) در صحن علنی مجلس شورای اسلامی حضور یافت تا به پرسش جهانبخش محبی‌نیا، نماینده شاهین دژ، میاندوآب و تکاب درباره اقدام‌های این وزارت‌خانه “برای رفع اقدامات مخل امنیت” پاسخ دهد.

به گزارش خبرگزاری “خانه ملت”، محمود علوی گفت: «شرایط امنیتی امروز ما متفاوت با سال‌های گذشته است و امروز با شرایطی مواجه هستیم که سرویس‌های امنیتی کشورهای همسایه و حتی کشورهای دوردست مستقیم علیه امنیت کشورمان وارد عمل شده‌اند.»

او می‌گوید در سال‌های گذشته که گروه تروریستی دولت اسلامی (داعش) بخش‌هایی از سوریه و عراق را اشغال و “دولت خودخوانده” تشکیل داده بود از مراکز مجهز ارتش این دو کشور برای آموزش تروریست‌ها استفاده می‌کرد.

علوی گفت: «تروریست‌ها به اموال عظیم ارتش‌های سوریه و عراق دست پیدا کرده بودند و سلاح و مهمات آن ها در اختیار تروریست ها قرار گرفته بود، امروز هم اگر داعش زمین را از دست داده است اما اسلحه را از دست نداده است و سلاح را زمین نگذاشته است.»

گلایه از عدم افزایش بودجه

او ضمن گلایه تلویحی از عدم افزایش بودجه وزارت اطلاعات، اعلام کرد که ماموران امنیتی به نسبت سال‌های قبل بسیار موفق عمل کرده و موفق شده‌اند در چند سال اخیر بیش از ۳۰۰ تیم تروریستی را شناسایی و منهدم کنند.

علوی گفت: «وضعیت بودجه ما همچون قبل تغییر نکرده ولی انتظارات تغییر کرده است، این طبیعی است که وقتی لجستیک و تجهیزات وزارت نامتناسب با حرکت و بسیج دشمن باشد ما با تهدیدها مقداری مشکل‌تر حرکت می‌کنیم.»

به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمود علوی در ادامه توضیحاتش خاطر نشان کرد که در چند سال گذشته هر سه ماه یک بار تیم‌های تروریستی شناسایی می‌شدند، اما در حال حاضر “هفته‌ای دو تا سه تیم تروریستی شناسایی می‌شود و دامنه رصد تیم‌های تروریستی و سرویس‌های پشتیبانی آنها را افزایش داده‌ایم”.

آموزش اطلاعاتی به گروه‌های مسلح

وزیر اطلاعات ادعا کرد که اگر سازمان‌های امنیتی کشورهای خارجی پیش از این مخالفان مسلح حکومت را فقط “آموزش ابتدایی چریکی و نظامی” می‌دادند، امروز به آنها آموزش اطلاعاتی هم می‌دهند که “چگونه تماس‌ها و ارتباطات و رفت و آمدها و قرارهای خودشان را از دید عوامل و منابع اطلاعاتی پنهان کنند”.

مسئولان جمهوری اسلامی پیش از این نیز سازمان‌های امنیتی آمریکا، اسرائیل و عربستان را متهم به پشتیبانی، آموزش و تجهیز گروه‌هایی کرده‌اند که از جمله در حمله مسلحانه به مجلس و آرامگاه خمینی و رژه نیروهای مسلح در اهواز دست داشته‌اند.

محسن رضایی، فرمانده سابق سپاه پاسداران و دبیر فعلی مجمع تشخیص مصلحت نظام حرکت‌های اعتراضی دی ماه سال پیش را نیز حاصل توطئه و همکاری دستگاه‌های اطلاعاتی کشورهای مختلف و برخی گروه‌های مخالفت حکومت عنوان می‌کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، رضایی ۱۶ دی ماه ۹۶ درباره حرکت‌های اعتراضی در شهرهای مختلف در جمع خبرنگاران گفته است: «چند ماه پیش رئیس میز عملیات ویژه سیا در اربیل عراق با رئیس دفتر پسر صدام و هانی التلفا برادر زن صدام و همچنین نمایندگانی از عربستان، بارزانی‌ها و منافقین [جلسه‌ای تشکیل دادند] و این اتفاقات را برنامه‌ریزی کردند.»

هشدار درباره اتحاد گروه‌های اپوزیسیون

وزیر اطلاعات در صحن علنی مجلس مدعی شد که سرویس‌های اطلاعاتی اسرائیل و آمریکا سعی در ایجاد “‌همگرایی و هم‌افزایی” میان گروه‌های اپوزیسیون جمهوری اسلامی در خارج از کشور دارند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مجلس، علوی گفت: «در سطح دنیا در یکی دو سال اخیر بیش از ۶۴ همایش و نشست و هم‌اندیشی بین جریان‌های مختلف قومی، ضدانقلابی برگزار شده برای اینکه چگونه صف مبارزه خود را با جمهوری اسلامی یکی کنند.»

تکذیب ادعای نماینده قم در باره گرین‌کارت

در جلسه روز سه‌شنبه مجلس، وزیر اطلاعات همچنین به پرسشی درباره ادعای توافق بر سر اعطای ۲۵۰۰ گرین‌کارت به مقامات جمهوری اسلامی در حاشیه مذاکرات هسته‌ای میان ایران و شش قدرت جهانی پاسخ داد و این ادعا را تکذیب کرد.

چندی پیش مجتبی ذالنور، نماینده قم در مجلس و از اصولگرایان تندرو عضو جبهه پایداری ادعا کرده بود که ایالات متحده در چارچوب برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) ۲۵۰۰ گرین‌کارت به مسئولان ایرانی داده است.

وزیر اطلاعات می‌گوید این ادعا را اولین بار حدود دو سال پیش یک “کانال دروغ‌پرداز ناشر اکاذیب ضد انقلاب در شبکه‌های اجتماعی” مطرح کرد اما مسئولان هر دو کشور آن را تکذیب کرده‌اند.

محمود علوی تصریح کرد که وزارت اطلاعات بر تمام روند مذاکرات هسته‌ای “چه عمومی و چه خصوصی” اشراف کامل داشته و گزارش تمام موارد و حواشی مذاکرات را در اسرع وقت “به استحضار مقامات” رسانده است.

وزیر اطلاعات بدون اشاره به فرد خاصی به همه هشدار داد که با تکرار شایعات بی‌اساس، باعث مخدوش شدن افکار عمومی و سلب اعتماد مردم نشوند و هوشیار باشند “تا ناآگاهانه در زمین دشمن بازی” نکنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>