نوشته شده در کارگری توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

کارگران فولاد اهواز ضرب‌الاجل تعیین کردند

کارگران تا شنبه ۲۴ آذر به مسئولان استان خوزستان برای رفع مشکل تولید در گروه صنعتی ملی فولاد اهواز فرصت دادند. میثم آل‌مهدی کارگر این کارخانه که یک روز قبل بازداشت شده بود، آزاد شد.

کارگران گروه صنعتی ملی فولاد اهواز چهارشنبه ۲۱ آذر برای سی‌ و یکمین روز پیاپی به اعتراض ادامه دادند. آنها همانند روزهای گذشته ابتدا در خیابان‌های منتهی به بازار نادری اهواز راهپیمایی و سپس مقابل دفتر نماینده رهبر جمهوری اسلامی در اهواز تجمع کردند.

کارگران معترض که همانند روزهای گذشته شعار دادند: «کشور ما دزدخونه‌س/ توی جهان نمونه‌س و هیهات من‌الذله»، مقابل مسجد جزایری در نزدیکی محل سکونت نماینده ولی فقیه در استان خوزستان ایستادند.

طارق خلفی یکی از کارگران فولاد مقابل مسجد جزایری با انتفاد از عملکرد مسئولان دولتی و رسانه‌ها که به گفته او «واقعیت را وارونه جلوه می‌دهند»، خواستار تامین تمامی بودجه مربوط به گروه ملی فولاد به این واحد تولیدی شد. او گفت که اگر تمامی بودجه به فولاد اختصاص نیابد، کارگران از شنبه (۲۴ آذر) با تمام قوا در داخل و بیرون استان خوزستان برای مطالبه حق خود اقدام خواهند کرد.

یکی از کارگران معترض با اشاره به تامین شمش برای راه‌اندازی بخشی از خط تولید کارخانه، گفت که این اقدام در پی فشار کارگران صورت گرفته، لازم است اما کافی نیست.

کارگران فولاد اهواز سه‌شنبه ۲۰ آذر هم در نامه‌ای که کانال تلگرامی کارگران این کارخانه منتشر کرد، تامین شمش برای خط دو تولید را «حرکت مثبت اما ناکافی» دانسته و خواستار تامین شمش برای خط تولید واحد «کوثر» در مجتمع گروه صنعتی ملی فولاد اهواز شدند.

کارگران معترض در این نامه با بیان اینکه «هیچ تضمینی برای ورود مستمر شمش وجود ندارد»، نوشته بودند: «احتمال دارد این اقدام – تامین شمش برای خط تولید ۲- تنها جهت خرید زمان و مقطعی باشد».

این کارگر همچنین بازگرداندن مالکیت کارخانه فولاد اکسین که به تازگی به فولاد سپاهان واگذار شده بود را هم «نتیجه مقاومت و اتحاد کارگران» دانست و گفت که اعتراضات تا تامین خواسته‌های کارگران ادامه خواهد یافت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>