- The Union Of People's Fedaian Of Iran - http://www.etehadefedaian.org -

بیانیه یادمان بیستمین سالگرد قتل های سیاسی پاییز۷۷ :کانون کنشگران دمکرات و سوسیالیست هانوفر

Posted By admin On آذر ۲۲, ۱۳۹۷ @ ۷:۵۶ ق.ظ In حقوق بشر | No Comments

[1]قتل های سیاسیِ پاییز ۷۷ دنبال سلسله ترورهای سیستماتیکی بودند که ماشین اعدام و سرکوب جمهوری اسلامی از سال ۵۷ از پشت بام مدرسه رفاه شروع کرد و هنوز در چهارمین دهه حاکمیت سیاه خود برای حفظ این نظام ضد انسانی از آن بهره می گیرد.

فعالین کارگری ،زنان، دانشجویان، جامعه مدنی، محیط زیست، نمایندگان مستقل معلمان و در یک کلام هر شهروندی که برای تغییر شرایط زیست اش مبارزه می کند ‌مورد سرکوب قرار می گیرد.
باورمندان دین بهایی را از کسب و کار و تحصیل محروم و زندانی می کند. دراویش گنابادی را در زندان مورد آزار و اذیت قرارمی دهد.

ما می کوشیم تا صدای همه ى زندانیان سیاسی در بند باشیم .امروز شاهد رزم کارگران هفت تپه و فولاد هستیم که همبستگی دانشجویان و دیگر اقشار را برانگیخته است.
در بیستمین سالگرد دوستانمان اعلام می کنیم که نه می بخشیم ونه فراموش می کنیم، ما مصرانه در دفاع از جنبش های اعتراضی کارگران، زنان، دانشجویان، جوانان، اقشار تهیدست و همه شهروندانی که‌ آگاهانه و متشکل در نهادهای خود سامان و خودگردان برای آزادی و برابری مبارزه می کنند حمایت می کنیم.

بیستمین یادمان مروری است برآن بیداد و تلاش خستگی ناپذیرخانواده های این عزیزان و همدلان آنان برای دادخواهی. این دادخواهی چیزی نخواهد بود مگر محاکمه ی جمهوری اسلامی در دادگاهی مستقل، بی طرف و علنی با هدف روشن شدن ابعاد این جنایات و با امید به اینکه زندان، اعدام، و شکنجه از جامعه ما رخت بربندد و حاکمان جمهوری اسلامی به جرم جنایت علیه بشریت محاکمه و محکوم شوند.

به امید آن روز
سرنگون باد رژیم جمهوری اسلامی ایران
زنده باد آزادی و برابری
کانون کنشگران دمکرات و سوسیالیست هانوفر


Article printed from The Union Of People's Fedaian Of Iran: http://www.etehadefedaian.org

URL to article: http://www.etehadefedaian.org/?p=22505

URLs in this post:

[1] Image: http://www.etehadefedaian.org/wp-content/uploads/2018/12/bistomin-salgarde-ghatlhaye-zanjirei1.jpg

Copyright © 2011 Etehade Fedaian. All rights reserved.