نوشته شده در اسناد توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

پیام پلنوم وسیع کمیته مرکزی سازمان اتحاد فداییان خلق ایران به کارگران مبارز هفت تپه و گروه ملی فولاد اهواز

سالهاست که هزاران کارگر زحمتکش شاغل دردو مجتمع بزرگ صنعتی در اهواز و شوش با مشکلات خانمان برانداز معیشتی در گیرند. مشکلاتی که حاصل و نتیجه مستقیم سیاست های ضد کارگری همه دولتهای رژیم اسلامی طی سالهای گذشته می باشد. سیاست های نو لیبرالی خصوصی سازی دولت های رنگارنگ از رفسنجانی وخاتمی و احمدی نژاد گرفته تا دولت کنونی حسن روحانی هیچ چیز، جزموقتی سازی نیروی کار، مقررات زدایی ازمناسبات کار، از بین رفتن امنیت شغلی و در نهایت بی حقوقی کامل کارگران زحمتکش را در بر نداشته است.

مبارزات کارگران دو مجتمع نیشکر هفت تپه و گروه ملی فولاد اهواز پدیده تازه ای نیست اما دور جدید اعتصابات و تجمعات اعتراضی کارگران این دو مجتمع، وارد فاز نوینی شده و علاوه بر درخواست مکرربرای پرداخت دستمزد های معوقه وسایر مطالبات در ارتباط با بیمه و بازنشستگی و دیگر خواستهای صنفی، خواهان تعیین تکلیف مالکیت مجتمع و خلع ید از مالکان خصوصی شده اند.

مبارزات کارگران از کارگاه و کارخانه به سطح شهر، خیابانها و میادین کشیده شده وحمایت بخشهای قابل توجهی از مردم را بخود جلب نموده است.کارگران و نمایندگانشان بر ایجاد تشکلهای مستقل و سراسری کارگری و همبستگی میان بخشهای مختلف طبقه کارگر تاکید نموده و بدینگونه سطح کیفی نوینی از مبارزات کارگری میهنمان را به نمایش گذاشته اند.

سازمان اتحاد فداییان خلق ایران که خود را همراه و در کنار کارگران و زحمتکشان ایران برای رسیدن به عدالت اجتماعی و سوسیالیسم می داند، کاملا با این ایده کارگران موافق و همراه است که بدون تشکلات مستقل و سراسری کارگری، امکان دستیابی به حتی، ابتدای ترین خواستها هم بعید ودشوار به نظر می رسد. ما ضمن هشدار درمورد فشار ها و تهدیدات ارگانهای امنیتی، تهاجمات و دستگیریهای اخیررا بشدت محکوم کرده و خواهان آزادی همه کارگران در بند می باشیم.             

کارگران و زحمتکشان هفت تپه و گروه ملی فولاد اهواز!

شما نیک آگاهید که با فشرده تر کردن صفوف خود، حمایت از نمایندگان و رهبران وفادار وصادقتان، مقاومت در برابر ترفندهای تفرقه افنکانه رژیم و کارفرمایان شریک و همدست آنان، و تلاش درجهت ایجاد و گسترش تشکلهای مستقل و سراسری، می توانید خواست های خود را تامین کنید.

شما خوب می دانید که مبارزات شما بر حق است و حمایت طبقه کارگر، چه در ایران و چه در سایر کشور ها را با خود دارید. وحدت صفوف خود را حفظ  نموده و تشکیلات مستقل و سراسری خود را سازمان دهید و بدانید که در این مبارزه سترگ، ما در سازمان اتحاد فداییان خلق ایران همراه و در کنار شما هستیم وبه سهم خودبرای یاری رساندن به مبارزات عدالت طلبانه و آزادی خواهانه شما می کوشیم.

زنده باد مبارزات بحق کارگران هفت تپه و گروه ملی فولاد اهواز

سرنگون باد رژیم ضد کارگری اسلامی

آذرماه ۱۳۹۷، دسامبر ۲۰۱۸

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>