- The Union Of People's Fedaian Of Iran - http://www.etehadefedaian.org -

بە یاری زلزلە‌زدەگان برخیزیم! / اطلاعیه ۱۰جریان

Posted By admin On آذر ۶, ۱۳۹۷ @ ۵:۵۸ ق.ظ In اعلامیه ها | No Comments

[1]ساعت هشت و هفت دقیقە عصر دیروز، چهارم آذرماه ۱۳۹۷ ، بار دیگر زلزلەای با شدت ۶/۴ (شش و چهاردهم) درجە “ریشتر”، استانهای ایلام ،کرمانشاە و کردستان را تکان دادە و ویرانی و خسارات جانی و مالی فراوانی ببار آورده است. بنا بە گزارشهای اولیە تاکنون صدها نفر زخمی و دهها نفر جانشان را ازدست دادەاند. شهرهای سرپل‌ذهاب، قصرشیرین وگیلان‌غرب در مرکز این زلزلە قرارداشته و بیشترین تلفات و خسارات را متحمل شدە‌اند.

درحالیکە هنوز غم ازدست‌دادن عزیزان زلزلە سال گذشتە بر دل هموطنان کرد باقی است، و هنوز ویرانیها و آوارها مرمت نشدەاند، حاکمیت نەتنها کمکی بە مردم آسیب دیده منطقه ننمودە است، بلکه با ایجاد فضای امنیتی در منطقه، از یاری رساندن دیگر مردم ایران و جهان جلوگیری کرده است.

از سوئی دیگر، زندگی در شرایط نامطلوب آب و هوائی منطقه، سرما، برف و باران، زندگی بر مردم این منطقه را سخت کرده است. اما مردم مبارز کشورمان، بار دیگر با همیاری، فداکاریهای انسانیشان، کمکهای مادی و همراهی معنویشان، در کنار هموطنان خود خواهند بود.

تجربه های گذشته نشان داده است که مسئولین جمهوری اسلامی در چنین شرایطی نه تنها با تمام امکانات موجود به یاری آسیب دیدگان نمی شتابند و به وظایف انسانی خود عمل نمی کنند بلکه از ترس خشم مردمی و امکان ایجاد یک اعتراض همگانی به مسائل امنیتی بیشتراز یاری رسانی به آسیب دیدگان اهمیت می دهند.

ما نه تنها وظیفه خود می دانیم که به آسیب دیدگان از هر طریق ممکن یاری رسانیم بلکه از همه مردم نیز درخواست می کنیم که با تشکیل کمیته های امداد رسانی در داخل و خارج از کشور، به یاری هموطنانشان در آن منطقه بشتابند.

اتحاد دمکراتیک آذربایجان – بیرلیک

جنبش جمهوریخوهان دموکرات و لائیک ایران – شورای هماهنگی

حزب تضامن دمکراتیک اهواز

حزب دمکرات کردستان ایران

حزب دمکرات کردستان

حزب کومه له کردستان ایران

حزب مردم بلوچستان

سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران

شورای موقت سوسیالیستهای چپ ایران

کومه له زحمتکشان کردستان

پنجم آذرماه ۱۳۹۷ – ۲۶ نوامبر ۲۰۱۸


Article printed from The Union Of People's Fedaian Of Iran: http://www.etehadefedaian.org

URL to article: http://www.etehadefedaian.org/?p=22355

URLs in this post:

[1] Image: http://www.etehadefedaian.org/wp-content/uploads/2018/11/صث.jpg

Copyright © 2011 Etehade Fedaian. All rights reserved.