نوشته شده در کارگری توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

اطلاعیه پلاتفرم سندیکاهای کارگری سوئد در رابطه با مجادلات اخیر کارگری در ایران و سندیکاهای دولتی

سندیکاهای کارگری سوئد، بویژه ال.او و سندیکای کارگران حمل و نقل سوئد، در سالهای اخیر نه تنها فعل و انفعالات جنبش کارگری ایران را از نزدیک دنبال کرده اند بلکه به سهم خود در جلب ، تقویت و حمایت همبستگی بین المللی از آن نیز تلاش کرده اند. هدف اصلی ما در این سالها تقویت این جنبش با هدف ایجاد سند یکاهای مستقل و آزاد کارگری بوده است. بخش مهمی از این تلاشها مقابله با تشکل های دولتی نظیر خانه کارگراسلامی برای عضویت در کنفدراسیون جهانی اتحادیه های کارگری  (آی .ال. او)   بوده است. ما با تشکل هایی که تشخیص داده ایم مستقل از دولت عمل می کنند همکاری و از آنها حمایت و علیه تشکل های سند یکایی دولتی موضعگیری کرده ایم..در راستای همین سیاست در شرکت اتوبوسرانی تهران و حومه با سندیکای کارگران این شرکت که سندیکایی مستقل و آزاد بوده و بارها از طرف نه فقط مقامات امنیتی بلکه از جانب عوامل نهاد های کارگری دولتی نظیر خانه کارگر مورد سرکوب و یورش قرار گرفته است، همکاری کرده و به آن ادامه خواهیم داد.
از نظر ما هر تلاشی برای بهبود یک تشکل مستقل کارگری که تحت سرکوب، فشار و دادن هزینه های گزاف فعالیت می کند باید با صمیمیت، صداقت، شفافیت و احساس مسئولیت و با طرح نقاط ضعف و کمبودها با تلاش جمعی برای رفع آنها انجام گیرد.
 ما تلاش تعدادی از فعالین سابق این سندیکا را که با همکاری با نهادهای دولتی برای ایجاد سندیکا انجام میگیرد را در راستای این سیاست نمی دانیم. یک معیار برای سنجش فعالین مستقل و آزاد سندیکایی  درجه مستقل بودن آنها از مقامات و نهاد های دولتی است. به درجه ای که این افراد با جریان های دولتی همکاری کنند ما در مناسبات بین المللی آن را محکوم می کنیم.
در سالهای اخیر فعالین کارگری ایران با نظرات و گرایش های مختلف تلاش های ارزنده و مفیدی را برای ایجاد تشکل های سند یکایی مستقل و آزاد کارگری انجام داده و در این راه هزینه های زیادی نیز متحمل شده اند. ما نگرانی عمیق خود را از نحوه مجادلات اخیر میان این فعا لین که انتقادات، ملاحظات و اختلافات خود را تا حد نفی و تخریب یکدیگر بیان می کنند اعلام می داریم. تخریب متقابل از طرف کسانی که هر یک در این سالها جزو سرمایه های جنبش کارگری بوده و با دادن هزینه های زیاد برای آن آبرو خریده اند فقط دشمنان طبقه کارگر را خوشحال کرده و به آنان سود  می رساند. ما همه این رفقا را به طرح مباحث و اختلافات در فضایی آرام، غیرمتشنج و متکی بر استدلال و با هدف ارتقاء آگاهی عمومی میان کارگران در راستای هدفی مشترک دعوت می کنیم.
با آرزوی تقویت جنبش مستقل و آزاد کارگری
۱۴ نوامبر ۲۰۱۸
پلاتفرم سندیکاهای کارگری سوئد – ایران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>