نوشته شده در خبرو گزارش توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

بیانیه جمعی از فعالان کارگری، سیاسی و مدنی شهرهای کردستان

اعتصاب سراسری شهرهای کردستان، به همت فعالین کارگری، مدنی و پیشروان جامعه در روز ۲۱ شهریور بار دیگر نشان داد که سنت اعتصاب و اعتراض در کردستان یک سنت توده‌یی و متحدانه در میان مردم است. این اعتصاب همگانی که در اعتراض به اعدام سه فعال سیاسی در زندان رجایی شهر صورت گرفت، نشان داد که توده‌ی مردم جامعه یک نه بزرگ را در مقابل اعدام و خشونت علیه انسان‌ها قرار می‌دهند؛ اینکه در قرن ۲۱ جامعه پذیرای اعدام و قتلِ دولتی علیه انسان‌ها نیست.

اعتصاب، همچنین یک دادخواهی و یک اعتراض رادیکال متحدانه‌ی مردم در مقابل سرکوب و مرعوب کردن جامعه است. اعتصاب سراسری کردستان هر آنقدر که در مقابل سرکوب و توحش مرزبندی دارد، از سوی دیگر با احزاب و سازمان‌های سیاسیِ بی‌مسئولیتی که با سیاست جنگ نیابتی و طرفداری از سیاست و محاصره اقتصادی دولت ترامپ و تحریکات دولت‌های مرتجع هم‌پیمان‌اش سعی در وخیم‌تر کردن زندگی و معیشت انسان‌ها را دارد مرزبندی دارد. این حرکت در واقع تایید سیاست سازمان‌هایی نیست که به قدرت و اراده‌ی متحدانه‌ی مردم باور ندارند و با تاکتیک جنگ نیابتی و با هدف تعویض حاکمیت به وسیله دولت‌های امپریالیستی جان و مال انسان‌ها را قربانی سیاست‌های غیر مسئولانه خودشان می‌کنند. سیاستی که سر سوزنی در بهبود وضعیت معیشتی و زندگی انسان‌ها تاثیر و اهمیتی ندارد.

اعتصاب سراسری کردستان همچنین نشان داد که سنت متحدانه‌ی توده‌ی مردم در ادامه‌ی خیزش سراسری مردم ایران نسبت به فقر، فلاکت و گرانی، نرخ پایین دستمزد کارگران، معلمان و کارمندان، سرکوب سیستماتیک زنان، تعقیب، دستگیری و اخراج دانشجویان است.

ما فعالین کارگری و مدنی ضمن قدردانی از تمامی مردم شهرهای کردستان، مرزبندی صریح و آشکار جنبش خود را نسبت به سیاست و عملکردهای غیر مسئولانه‌یی که در راستای اهداف قوم‌گرایانه است اعلام می‌داریم.‌

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>