نوشته شده در اعلامیه ها توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

ترور کاک اقبال مرادی را محکوم می کنیم! / سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران

روز سه شنبه ۲۶ تیرماه ۱۳۹۷ (۱۷ ژولای ۲۰۱۸) جسد کاک اقبال مرادی از مبارزان عرصه حقوق بشری کردستان و از تلاشگران سخت کوش برای لغو اعدام، که آثار چندین گلوله برخود داشت در حومه شهر “پینجوین” در ایالت سلیمانیه در اقلیم کردستان پیدا شد. منابع گوناگون و از جمله «جمعیت حقوق بشر کردستان»، که این خبر را پخش کردند، ضمن اشاره به سابقه و فعالیتهای وی، افشاء نموده‌اند که تهدیدات متعددی از طرف عناصر وابسته به رژیم جمهوری اسلامی متوجه وی بوده است.

یاد آوری می شود که پسر و برادرزاده کاک اقبال مرادی به نامهای “زانیار” و “لقمان” مرادی، هم اکنون در زندان جمهوری اسلامی به سر می‌برند و هردوی آنها که فعالیت مدنی داشتند به اتهامات واهی امنیتی از طرف رژیم جنایتکار جمهوری اسلامی به اعدام محکوم شده‌اند.

متاسفانه مدتهای مدیدی است که جمهوری اسلامی با استفاده از امکانات خود در اقلیم کردستان، فعالین مدنی و سیاسی را نشانه رفته و هر بار جنایت تازه ای مرتکب می شود .

بمب گذاری در ماشین یکی از اعضای حزب دمکرات کردستان ایران به نام صلاح رحمانی که سبب زخمی شدن وی وجانباختن پسرش، صباح شد و نیز ترور یکی از فرماندهان حزب دمکرات کردستان به نام قادر قادری، در ماههای اخیر از آخرین نمونه‌ها هستند.

سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران، ضمن محکوم نمودن شدید ترور کاک اقبال مرادی و ابراز انزجار از این عمل وحشیانه و ضدبشری، با همه خانواده و بستگان وی اعلام همبستگی و همدردی می کند و همه آزادیخواهان و مدافعان راستین حقوق بشر را به عکس العمل فرامی خواند. همچنین امیدواریم که “مرکز همکاری احزاب کردستان” با همکاری و هوشیاری شایسته، در خنثی سازی توطئه‌های رژیم ضد انسانی جمهوری اسلامی در منطقه نقش ایفا نمایند.

سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران

۳۱ تیرماه ۱۳۹۷ – ۲۲ ژوئیه ۲۰۱۸

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>