نوشته شده در اعلان توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

توپ باران مناطق مرزی کردستان را محکوم می کنیم

بنا به اطلاعیه های منتشره از طرف حزب دمکرات کردستان ایران و مرکز همکاری احزاب کردستان ایران، منطقه “حاج عمران” و شماری از مناطق مرزی “اقلیم کردستان” روز سه شنبه ۲۶ تیرماه ۱۳۹۷ آماج حمله شدید توپخانه ارتش جمهوری اسلامی قرارگرفتند. در این حملات متاسفانه دو تن از پیشمرگان حزب دمکرات کردستان ایران آماج گلوله ها قرار گرفته و جان باختند.

همچنین گفته شده است که رژیم اسلامی، از گلوله های “فسفری” استفاده نموده است که طبق معاهدات بین المللی، کاربرد آن ممنوع می باشد و علاوه بر آن خسارت محیط زیستی فراوان و جبران ناپذیری را موجب شده است.

بی گمان وضعیت نابسامان داخلی و هرچه منزوی تر شدن رژیم در عرصه بین المللی، از جمله عواملی هستند که سران حاکم را واداشته است تا با اینگونه جنایت و تجاوز، موقعیت شکننده خود را لاپوشانی نموده و پاسخی زبونانه به آنچه که در جنوب عراق و علیه جمهوری اسلامی در جریان است داده باشند غافل از اینکه این تلاشهای مذبوحانه نه تنها خللی در اراده توده های مردم در مقابله و مبارزه با رژیم ظلمت و جنایت در داخل وارد نخواهد کرد بلکه بیش از بیش افکار عمومی همسایگان ایران و جامعه بین المللی را نیز از ماهیت آن آگاه نموده و موقعیت رژیم را شکننده تر خواهد نمود.

ما ضمن محکومیت شدید این توپ بارانها، با خانواده و بستگان دو پیشمرگ جانباخته و با همه اعضا و پیشمرگان حزب دمکرات کردستان ایران اعلام همدردی می کنیم. ما همچنین ضمن اعلام همبستگی با مردم بی دفاع این مناطق و نیز اقلیم کردستان، از همه افکار عمومی در منطقه وهمه نهادهای بین المللی می خواهیم که در مقابل چنین اعمال غیر قانونی و تجاوزکارانه ای سکوت اختیارنکنند و صدای اعتراض خود را هرچه رساتر و همه جانبه تر نمایند.

 

روابط عمومی سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران

پنج شنبه ۲۸ تیرماه ۱۳۹۷ – ۱۹ ژولای ۲۰۱۸

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>