نوشته شده در خبرو گزارش توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

رئیس بانک سرمایه‌گذاری اروپا :«بانک‌های اروپایی نمی‌توانند با ایران همکاری کنند»

رئیس بانک سرمایه‌گذاری اروپا، گفته است که هیچ بانک اروپایی نمی‌تواند با بانک‌های ایران همکاری کند. به گفته‌ی او، بانک‌های اروپایی حاضر نیستند به بهای مجازات از سوی آمریکا خطر همکاری مالی با ایران را بپذیرند.

خبرگزاری رویترز روز چهارشنبه ۱۸ ژوئیه (۲۹ تیر) با انتشار گزارشی به مواضع رسمی اعلام شده از سوی ورنر هویر، رئیس بانک سرمایه‌گذاری اروپا اشاره کرده است.

هویر رسما اعلام کرده که گرچه او از تلاش‌های اتحادیه اروپا برای نجات توافق هسته‌ای با ایران حمایت و پشتیبانی می‌کند، اما امکان همکاری بانک‌های اروپا با ایران را منتفی می‌داند.

رئیس بانک سرمایه‌گذاری اروپا گفته است که همکاری بانکی با ایران عملا با مدل کار بانک‌های اروپایی ناسازگار است.

تاثیر تهدیدهای آمریکا

خروج آمریکا از توافق هسته‌ای و موضوع تجدید و تشدید تحریم‌های ایران، به همکاری‌های بانکی و به‌ویژه تراکنش‌های مالی به عنوان یکی از خواست‌های جمهوری اسلامی موضوعیت بخشیده بود.

ایران برای مبادلات بازرگانی خود با سایر کشورها و از جمله برای دریافت پول ناشی از صدور و فروش نفت خود نیازمند ارتباط با سیستم مالی و بانکی بین‌المللی است.

اظهارات ورنر هویر، رئیس بانک سرمایه‌گذاری اروپا عملا پاسخی منفی به خواست‌ ایران مبنی بر ایجاد تسهیلات بانکی و مالی در امر نقل و انتقال ارز است.

هویر اعلام کرده است که ایران کشوری است که بانک‌های اروپا «نمی‌توانند در آن نقش فعالی ایفا کنند.»

کشورهای اروپایی بر آن بودند که با حمایت و پشتیبانی بانک سرمایه‌گذاری اروپا بتوانند برای تحریم‌های بانکی ایران چاره‌ای بیابند.

هویر در یک کنفرانس مطبوعاتی که روز چهارشنبه ۱۸ ژوئیه در کمیسیون اروپا در بروکسل برگزار شده بود صراحتا گفت: «هیچ بانک اروپایی را نمی‌توان در این لحظه یافت که قادر باشد با ایران و در ایران فعالیت اقتصادی کند.»

علت عدم تمایل همکاری با بانک‌های جمهوری اسلامی تهدیدهای ثانویه‌ای است که از سوی دولت ترامپ پیش‌بینی شده است. آمریکا اعلام کرده است که هر موسسه‌ای که با جمهوری اسلامی ایران فعالیت اقتصادی کند، مشمول تحریم‌ها و مجازات‌های آمریکا خواهد شد.

دویچه وله

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>