نوشته شده در اعلامیه ها توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

تشدید سرکوب ، گسترش مبارزات مردم ایران را مهار نخواهد کرد / سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران

حکومت اسلامی با سرکوب خیزش دی ماه ۱۳۹۶، با کشتار بیش از ۳۰نفر ، زندانی کردن نزدیک به ۳۰۰۰ نفر و به قتل رساندن تعدادی از این زندانیان زیر شکنجه ، به عبث پنداشت که گسترش مبارزات مردم را مهار خواهد کرد.

اما طی ماههایی که از خیزش دی ماه ۱۳۹۶می گذرد، مبارزات مردم ایران در مناطق مختلف کشور ادامه دارد .  اعتصاب و اعتراضات کارگران مجتمع نیشکرهفت تپه و «گروه ملی صنعتی فولاد اهواز» ، ادامه اعتراضات در خوزستان به بیکاری،فقرو تبعیضات ملی ، اعتراضات کشاورزان در اصفهان،  اعتصاب کولبران و پیشه وران در بانه، اعتراضات مردم در کازرون، اعتصاب رانندگان کامیون و کامیونداران، ادامه اعتراضات معلمان، کارمندان، پرستاران، مالباختگان، بازنشستگان، دانشجویان و....نشانگر آنند که موج مبارزات حقطلبانه در ایران را سر باز ایستادن نیست.

رژیم اسلامی در ایران در مقابله با این حرکات اعتراضی ، همواره از خشونت ، دستگیری و شکنجه و آزار و یا محکومیت معترضین با اتهامات واهی « اقدام برعلیه امنیت» استفاده کرده است.

 ضرب و شتم و دستگیری شرکت کنندگان در مراسم اول ماه مه ، یورش ماموران امنیتی و انتظامی به جشن پنجاهمین سال تأسیس کانون نویسندگان ایران و جلوگیری از برگزاری آن،  صدور احکام سنگین برای دانشجویان دستگیر شده در اعتراضات دی‌ماه و دستگیری دانشجویانی که  به این احکام اعتراض کرده اند، پرونده‌سازی و صدور حکم  برای بکتاش آبتین شاعر فیلمساز و عضو کانون نویسندگان ایران، بازداشت نسرین ستوده وکیل پرونده‌های فعالان سیاسی و اجتماعی که اخیرا دفاع از “دختران خیابان انقلاب” را نیز برعهده گرفته است و… تنها نمونه‌هایی از اقدامات سرکوبگرانه رژیم برای ایجاد ترس و وحشت و جلوگیری از گسترش مبارزات مردم می‌باشند.

اعدام محمد ثلاث از دستگیرشدگان دراویش گنابادی که  تحت شکنجه‌های شدید قرار گرفته و به مدت ۵ ماه در سلول انفرادی  وبدون برخورداری از حق ملاقات زندانی بود،  یکی از آخرین اقدامات جنایتکارانه رژیم  اسلامی در ایران است.

بازداشت وکیل مدافع محمد ثلاث، زینب طاهری به اتهام «تشویش اذهان عمومی، تبلیغ علیه نظام و نشر اکاذیب»،  و در واقع به دلیل در دست داشتن مدارکی که ثابت میکرد که موکل او در زندان مورد شکنجه  قرار گرفته ، نمایانگر هراس حکومت اسلامی، از افشاگری آنچه در زندانهای ایران می گذرد،میباشد.

هم اکنون رامین حسین پناهی که در بیدادگاههای حکومت اسلامی به اعدام محکوم شده است، در زندان درخطراجرای این حکم است.

تشدید سرکوب و فشار و اعدام بیانگر هراس حکومت از خیزش مردم و برچیده شدن بساط چهل سال دزدی و چپاول و فساد و زندان و شکنجه و قتل است..

بحران  اقتصادی  به همراه فساد و دزدی و بیلیاقتی حکومتیان در اداره جامعه و پاسخگوئی به خواسته های مردم، معیشت و زندگی روزانه مردم و بویژه کارگران و زحمتکشان را به شدت مختل کرده است و فشار گرانی و بیکاری بر دوش مردمسنگینی میکند. در چنین وضعیتی، حکومت به راحتی نخواهد توانست، اعتراضات مردمی و جنبشهای اجتماعی را که در حال رشد و گسترش هستند ، با سرکوب ، دستگیری و زندان مهار کند.

سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران ضمن همدردی با خانواده محمد ثلاث، خواهان توقف حکم اعدام رامین حسین پناهی و آزادی نسرین ستوده، زینب طاهری ، دانشجویان بازداشتی و دیگر زندانیان سیاسی میباشد. تنها راه  رهائی از چنگال این حکومت جنایتکار، و تحقق آزادی ، دمکراسی و عدالت اجتماعی در ایران،  تداوم، گسترش و پیوند چنبشهای اجتماعی و مبارزه متشکل کارگران و زحمتکشان،زنان، معلمان، دانشجویان و دیگر اقشار و گروههای اجتماعی است.

سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران

۲ تیر ۱٣۹۷ -  ۲٣ ژوئن ۲۰۱٨

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>