نوشته شده در کارگری توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

یورش مجدد به کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز در مقابل استانداری خوزستان و بازداشت بیش از ده کارگر/ کارگران متحد و یکپارچه در مقابل سرکوب ایستادگی کرده اند

بنا بر گزارشهای ارسالی کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز به اتحادیه آزاد کارگران ایران، بدنبال دستگیریهای گسترده کارگران این مجتمع بزرگ صنعتی که دیشب در فلکه کیانپارس و حوالی آن رخ داد، صبح امروز کارگران خشمگین و به جان آمده گروه ملی صنعتی فولاد اهواز دسته دسته و در صفی متحد و به هم فشرده عازم محل استانداری خوزستان شدند و علیرغم حضور بسیار سنگین نیروهای سرکوب، موفق به تجمع در مقابل این استانداری شده و با سر دادن شعارهایی خواهان آزادی فوری همکاران بازداشتی خود شدند.

بنا بر این گزارش در پی این ایستادگی از سوی کارگران، نیروهای سرکوب با تمام قوا به کارگران یورش برده و ده نفر از آنان را بازداشت کردند اما علیرغم این یورش و بازداشتها، کارگران در صفی متحد به تجمع و اعتراض خود ادامه دادند و نهایتا نیروی سرکوب حکومت بناچار دست از تعرض به کارگران برداشته و آنان را در حلقه محاصره خود گرفتند و با هدایت کارگران به سمت فلکه استانداری  اعلام کردند فرماندار اهواز میخواهد در جمع کارگران حاضر شود.

بنا بر آخرین گزارشهای رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران، کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز علیرغم بازداشتهای گسترده دیشب و بازداشتهایی که صبح امروز در مقابل استانداری صورت گرفت در صفی متحد و یکپارچه در حال ادامه اعتراضات خیابانی خود هستند و بطور مرتب با سر دادن شعارهایی در حمایت از حدود شصت همکار بازداشتی خود می باشند.

خبر تکمیلی یورش به کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز و ادامه اعتراضات آنان متعاقبا از سوی اتحادیه آزاد کارگران ایران منتشر خواهد شد.

تصاویر و فیلمهای تجمع و اعتراض امروز کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز بر روی کانال تلگرامی اتحادیه آزاد کارگران ایران به آدرس https://telegram.me/ettehad  قرار دارد.

اتحادیه آزاد کارگران ایران – ۲۲ خرداد ماه ۱۳۹۷

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>