نوشته شده در اعلامیه ها توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

کشتار مردم فلسطین در نوار غزه توسط ارتش اسرائیل جنایت علیه بشریت است! / کمیته مرکزی سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران

دولت امریکا با انتقال سفارت خود به بیت‌المقدس به عنوان پایتخت رژیم اسرائیل، موجی از اعتراضات گسترده را در فلسطین دامن زده است. انتخاب سالگرد تاسیس رژیم اسرائیل، روز «نکبت»، برای گشایش سفارت امریکا در اسرائیل چیزی جز پایمال کردن حقوق مردم فلسطین، نادیده گرفتن مصوبه‌های سازمان ملل و حمایت آشکار از سیاستهای اشغالگرانه اسرائیل نیست.

مردم فلسطین اما در مقابلاقدامات تجاوزکارانه رژیم اسرائیل و حامی امریکائی آن لحظه ای از مقاومت و مبارزه برای کسب حقوق خود، حق بازگشت به سرزمینهای اشغالی و حق زیستن آزادانه در سرزمین خود دست نکشیده اند. جنبش «راهپیمائی بزرگ بازگشت»  که از آخر ماه مارس در نوار غزه آغاز شده است، اکنون  به یک جنبش بزرگ مدنی مسالمت آمیز فراروئیده است، این جنبش در روز گشایش سفارت امریکا در بیت‌المقدس به خون کشیده  شد.

هزاران نفر از فلسطینان ساکن غزه در ادامه جنبش «راهپیمائی بزرگ بازگشت» و در اعتراض به گشایش سفارت امریکا در محدوده منطقه مرزی غزه دست به تظاهرات زدند و ارتش اسرائیل بر روی تظاهرکنندگان آتش گشود و ۵۹ تن کشته و بیش از ۲۷۰۰ تن مجروح شدند. سرکوب وحشیانه تظاهرکنندگان و به خون کشیدن تظاهرات مسالمت‌آمیز مردم بار دیگر سیمای جنایتکارانه رژیم اسرائیل را اشکار کرد.

سیاستهای دولت ترامپ در مقابل بحران فلسطین آشکارا حمایت از دولت اسرائیل است و این چیزی جز از بین بردن امکان استقرار صلح در فلسطین نیست. ادامه اشغال سرزمینهای فلسطینی، نادیده گرفتن حقوق مردم فلسطین و سرکوب مبارزات حق‌طبانه آنها و پشت پا زدن به تمامی موازین حقوق بشر تماما در سایه حمایت بی چون و چرای امریکا  امکان پذیر است.  ماانزجار خود از این همه قساوت، جنایت و نقض آشکار حقوق بشر از سوی رژیم اسرائیل را اعلام ، و آن را به شدت محکوم کرده و همبستگی خود با مردم فلسطین را اعلام می‌کنیم . ما همچنین این تصمیم رئیس جمهور و دولت امریکا در انتقال سفارت این کشور به بیت‌المقدس را شدیدا محکوم می‌کنیم. ما بر این باوریم که حل مناقشه ۷۰ ساله موجود در سرزمین فلسطین جز با شناسائیحقوق ملت فلسطین، اجرای قطعنامه‌های سازمان ملل در مورد تخلیه مناطق اشغالی فلسطین راه دیگری ندارد. مشکل فلسطین و اسرائیل ساخته دست قدرت های جهانی در یک معادله نابرابر تاریخی صورت گرفته و تنها با حمایت از حق ملت فلسطین و فشار بر اسرائیل برای به رسمیت شناختن این حق وتشکیل دولت مستقل فلسطین حل خواهد شد.

کمیته مرکزی سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران

۲۵ اردیبهشت ۱٣۹۷ -  ۱۵ می ۲۰۱٨

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>