نوشته شده در اعلان توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

مرکز همکاری احزاب کوردستان، طی بیانیه‌ای حمایت خود از اعتراضات مردمی خوزستان را اعلام کرد / مرکز همکاری احزاب کوردستان ایران

با گذشت بیش از یک هفته از اعتراضات مردم شهرها و روستاهای مختلف خوزستان، ابعاد این تظاهرات گسترده‌تر و وسیع‌تر شده و در همین راستا، مرکز همکاری احزاب کوردستان طی انتشار بیانیه‌ای، حمایت همه جانبه خود را از خواست‌های معترضین و تظاهرات‌های اخیر، اعلام داشت.

متن کامل بیانیه:

از تظاهرات مردم استان خوزستان حمایت می‌کنیم

بیش از یک هفته‌ است که‌ شهرهای استان خوزستان به‌ عرصه‌ی تظاهرات و ابراز نارضایتی مردم عرب این استان بدل گشته‌اند. علیرغم به‌ میدان‌آمدن نیروهای سرکوبگر رژیم و یورش آنان به‌ مردم ناراضی و با وجود تداوم لشکرکشی و اعزام نیرو از دیگر استآن‌ها جهت سرکوب معترضین، ساکنان هتک‌ حرمت شده‌ی استان خوزستان، کماکان به‌ اعتراضات خود ادامه‌‌ می‌دهند.

اگر چه‌ تاکنون قریب ١۶٠ تن از معترضین بازداشت و روانه‌ی زندآن‌ها شده‌اند و فضای رعب و وحشت در اهواز و آبادان و دیگر شهرهای این استان رو به‌ افزایش است، اما مردم از پای ننشسته‌اند و بر محکوم کردن هتک حرمت تلویزیون دولتی نسبت به‌ هویت خود و رویارویی با نیروهای سرکوبگر ادامه‌‌می‌دهند.

تظاهرات و اعتراضات این بار شهرهای استان خوزستان در پی آن آغاز شد که‌ تلویزیون دولتی ایران در یکی از برنامه‌های نوروزی خود هویت ملی مردم این منطقه‌ که‌ از خلق عرب تشکیل شده‌است را مورد بی‌توجهی قرارداده ‌بود. این نخستین باری نیست که‌ ملیتهای تحت‌ستم ایران در قالب تظاهرات و به‌ خیابان آمدن، در مقابل بی‌حرمتی رسانه‌های دولتی ایران نسبت به‌ هویت ملی خویش از خود عکس‌العمل نشان می‌دهند.

آمادگی ملیتهای تحت‌ستم ایران جهت نشان دادن واکنش بصورت تظاهرات در چندین شهر و محکوم کردن سیاستها و عملکرد سازمآن‌های دولتی، دلیل بسیار روشنی می‌تواند داشته ‌باشد. این خشم و بیزاری محصول دهها سال انکار هویت ملیتهای گوناگون ایران و خودداری رژیم جمهوری‌اسلامی ایران از قبول و به رسمیت ‌شناختن حقوق ملی آن‌ها است. سازمآن‌های دولتی و حکومتی به‌ همین اندازه‌ بسنده‌ نکرده‌ و کوشیده‌اند شهرها و مناطق این ملتهای تحت ستم را از لحاظ اقتصادی و عمران و آبادانی نیز مورد بی‌توجهی قرار داده‌ و کمترین توجه را به‌ آن‌ها داشته ‌باشند. علیرغم همه‌ی اینها، همگام با در پیش‌گرفتن سیاست تبعیض و بی‌توجهی، به‌ حاکم کردن فضای امنیتی و مستقر کردن نیروهای سرکوبگر در این مناطق متوسل شده‌ و هر گونه‌ اعتراضی را با سرکوب و بازداشت و اعدام پاسخ می‌دهند.

مردم آزادیخواه‌ و مبارز کوردستان ایران که‌ قریب چهل سال است‌ با تمام وجود نتیجه‌ و تأثیرات سیاستهای شوینیستی و سرکوبگرانه‌ی رژیم جمهوری‌اسلامی ایران در مقابل خویش را دیده‌ و چشیده‌اند، به‌ خوبی معضلات و مشکلات و محرومیتهای خواهران و برادران خود در خوزستان را درک می‌کنند.

مرکز همکاری احزاب کوردستان ایران، ضمن محکوم کردن بی‌حرمتی رسانه‌های حکومتی به‌ هویت ملی تنوعات اتنیکی ایران، حمایت خود را از اعتراضات و تظاهرات مردم شهرهای استان خوزستان و خواستهای مشروع آن‌ها اعلام می‌دارد. ما در عین حال که‌ مردم کوردستان و دیگر بخشهای ایران را جهت حمایت از خواستهای مشروع مردم خوزستان فرا می‌خوانیم، از نهادها، مجامع و سازمان‌های بشردوست جهان می‌خواهیم که‌ جمهوری ‌اسلامی را تحت فشار قرار دهند و سرکوب این اعتراضات و بازداشت و سر به ‌نیست کردن فعالان عرب از سوی سازمانهای سرکوبگر این رژیم را بشدت محکوم نمایند.

مرکز همکاری احزاب کوردستان ایران
متشکل از:
حزب کومله کوردستان ایران
سازمان خبات کوردستان ایران
کومله‌ زحمتکشان کوردستان
حزب دمکرات کوردستان ایران
حزب دمکرات کوردستان

١۶ فروردین ١٣٩٧
۵ آوریل ٢٠١٨

منبع : کوردستان میدیا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>