نوشته شده در اعلامیه ها توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

دستگیری و سرکوب کارگران شرکت نیشکر هفت تپه را محکوم می کنیم! / سازمان اتحاد فداییان خلق ایران

ماههاست که کارگران زحمتکش شرکت نیشکر هفت تپه با مشکلات عدیده ای دست و پنجه نرم میکنند، مشکلاتی که حاصل بی واسطه اوضاع جاری و شرایط حاکم بر کشورمان بوده که این خود نتیجه مستقیم سیاستهای خانمان برانداز حکومت اسلامی از یکسو و بی کفایتی مدیران و سرمایهدارانی است که با استفاده از رانتهای گوناگون بر صنایعی دست یافتهاند که یا توانایی اداره آنرا ندارند و یا در جهت نابودی کامل آن و به صورت کاملا آگاهانه در جهت منافعی خاص گام برمیدارند. از تابستان گذشته مشکلات در این مجمتع بزرگ اقتصادی تشدید شده ومطالبات پرداخت نشده  کارگران هر روزانباشته تر گشته و بار سنگین این مصائب بر دوش کارگران و خانواده هاشان سنگینتر می شود.

طی این مدت، کارفرما و مسئولین شهر شوش به انحاء مختلف کوشیدهاند تا با استفاده از دروغ و نیرنگ ووعده های بی حاصل وحتی تهدید و ارعاب ودستگیری کارگران مبارز، با موج مقاومت و مبارزه و اعتصابات  حق طلبانه کارگران برخورد نموده و ضمن به شکست کشاندن این مبارزات، در جهت نقشه های آتی خود وقت بخرند.

با شروع سال نو، نه تنها مطالبات عقب افتاده پرداخت نشده، بلکه دلایل و شواهدی وجود دارد که نشان می دهد که کارفرما ومسئولین شهر با استفاده از شیوه دفع الوقت و تهدید و ارعاب عریان میخواهند دراین زمان که فصل تولید است بدون پرداخت مطالبات، کارگران را مجبور به کار کرده و با رسیدن به فصل تابستان عملا کارگران را در عمل انجام شده قرار دهند.

پس از نوروز و طی روز های اخیر احضار و بازداشت گروهی کارگران ادامه یافته و تشدید شده است. کارفرما و مسئولین شهر بجای اجابت خواستهای بحق کارگران به استفاده از زور مستقیم رو آورده و عیدی کارگران چیزی جز وعدههای بی حاصل و بازداشت و سرکوب نبوده است.اخیرا و در ادامه این روش و پس از دستگیری تعدادی از کارگران، احضاریه ای نیز برای اسماعیل بخشی صادر شده است ودر پی بازجویی ایشان، دادستانی شوش حکم ممنوع الورودی وی را به کارخانه و تا اطلاع ثانوی صادر نموده است. اما با تما م این تلاشهای مذبوهانه، کارفرما به همراه مسئولین شهر نتوانستهاند که مقاومت و اعتصاب کارگران را درهم شکنند و اعتصاب متحدانه همچنان ادامه دارد.

سازمان اتحاد فداییان خلق ایران ضمن محکوم نمودن سرکوب کارگران حق طلب، همراه با همه نیروهای ترقیخواه و مدافع کارگران، از مبارزات بحق و عادلانه زحمتکشان هفت تپه حمایت نموده  و تاکید می نماید که تنها با اتحاد و همبستگی و مبارزه قاطع و سازشناپذر است که پیروزی بدست می آید. تلاش در جهت ایجاد سازمانهای صنفی سراسری میتواند به پیروزی در این مبارزات یاری رساند، هر چند که تا زمانی که بختک حکومت اسلامی بر سرزمین حاکم است انتظار زندگی انسانی برای کارگران و زحمتکشان، انتظاری بیهوده خواهد بود.

پیروز باد مبارزات کارگران و زحمتکشان

نابود باد حکومت اسلامی جور و ستم

زنده باد سوسیالیزم  

سازمان اتحاد فداییان خلق ایران

۱۶ فروردین ۱٣۹۷ -  ۵ آوریل ۲۰۱۷

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>