نوشته شده در بین المللی توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

ژنوسید کردها بوسیله ترکیە: همه ما شریک جرم هستیم / برگردان : عزیز ماملی

در قضیه کردهای سوریه این نیروی اصلی پیروزی بر داعش، غرب به نهایت نابخردی و بی شرمی رسیده است۔ باسقوط در بی اخلاقی اینک دست “هم پیمانش” ترکیه راباز گذاشته است تا با همدستی سربازان آتش دولت اسلامی کردها راقتل عام نماید۔

جمهوری چک با پیروی از رئیس جمهور” خائن” ش امیل آشا (١٩٣٩- ١٩٣٨) از بازداشت چهره تاریخی کرد صالح مسلم در سفرخود به پراگ به بهانه اینکه بر روی لیست “تروریست” آنکارا قراردارد، هیجگونه تردیدی به خود راه نداد۔

هیچ مخالفتی نمی کنیم و همه چیز به ترکیه تحویل میدهیم۔

با بهره گیری ازعضویت در ناتو، ترکیه موفق گردید همکاری خود را با داعش از اذهان پاک کند، با وجود اینکه تا آخر به اسلامگرایان وفادار ماند، نهانی اسلحه و مهمات برایشان تامین کرد و فروش نفت آنها را بنام خود فراهم آورد۔ ترکیه یک بازیگر حرفی ای دو جانبه بود که با حیله گری کارها را به پیش برد۔

رجب طیب اردوغان ناسیونالیست دیوانه ایست که در جایگاه سلطان سلیم سفاک اما به قطع جیبی وی، ایده یکسره کردن با کردها ی سوریه (با جمعیتی کمتر از سه میلیون نفر) را در سر می پروراند زیرا چنین می پندارد که در صورت تحقق خودمختاری منطقه ای در آن مکان تمایلات استقلال طلبانه کردهای ترکیه (با جمعیتی بین ١٢ تا ١۵ میلیون نفر) که دچار بد رفتاری و ستم زدگی هستند تشدید خواهد یافت۔

بهمین جهت بالاترین مرجع مذهبی ترکیه، بدون تردید بدرخواست اردوغان، برعلیه کردهای سوریه اعلام جهاد کردند و این بر اساس سناریویی بود که قبلا مهیا شده بود: چند ماه قبل از نسل کشی بیش از یک میلیون نفر ارمنی در سال ١٩١۵، شیخ الاسلام رهبر روحانی اهل سنت نیز به جهاد بر علیه ارمنی ها رضایت داده بود۔ امروزنیز ارتش ترکیه و اسلامگرایان سوریه با فریاد ” الله اکبر” به روستاهای کردنشین حمله ور می شوند ۔

آیا ترکیه به ژنوسیدی دیگرنزدیک می شود؟

گویی یک قرن بعد تاریخ تکرار می شود. آنچه امروز در عفرین می گذرد و فردا در رۆژآوا ادامه خواهد یافت هدفی جز نابودی و از میان برداشتن کردها و جایگزینی آنان بوسیله عربهای اسلامیست پناهنده و واگذاری سرزمینشان به اینان ندارد۔ همه شرایط لازم برای موفقیت اردوغان فراهم آمده است که از بیطرفی کمابیش خوش آیند ایران، روسیه، ایالات متحده آمریکا، آلمان و فرانسه اطمینان یافته است۔

یکی از دیگری بی اعتبارتر!۔

شرم باد بر حکومتهای چپ و راست، از اوباما گرفته تا ترامپ با وقاحت و دورویی خون شهدا ی کرد را وجه المصالحه قرارداده اند. شرم برگله میدیا که باعکس العمل شرطی پاولوف، با توجیه بی تفاوتی و در عین حال بی توجه به وجدان وو ظایف موجود، خود را بی آبروکرده اند۔

فریاد ترس و هراس از بمبارانها را نمی شنوید؟ البته که نمی شنوید : همه ناشنوا شده اند، هیچکس نمیخواهد درک نماید، دوربینها اولویتهارا به جاهای دیگر می بخشد. بدیهی است که همکاران چپ ما بیزاریهایشان را بدلخواه بر می گزینند، بر ما ببخشایند در اینکه کلام را تعدیل داده ایم، اینها جز به خشونتهای سربازان ” بدجنس” بشار اسد در غوطه شرقی، بر علیه اپوزیسیون ” خوب” که گویی اسلام گرا نیستند، نمی اندیشند. هم آوایی سنتی اسلام و چپ گراها در راه است و کسی نمیتواند جلو آنها را بگیرد.

بشار اسد قصابی است بدون واهمه، به همان درجه از بیرحمی رجب طیب اردوغان، بااین تفاوت ناچیز : کشتار جمعی، دیکتاتور سوریه مرتکب ژنوسید نشده است، به از میان برداشتن قومی دست نزده است، به پاکسازی کردها و حذف آنها ازروی زمین مبادرت نکرده است. در این صورت به چه دلیل رئیس جمهور ترکیه با خوش رفتاری کمپ

موافق مواجه است؟ چه چیز ” فرهیختگان” سیاسی و میدیایی گیتی را وادار می کند تا بر کشتار سیستماتیک کردها توسط ارتش ترکیه و هم پیمانان اسلامیست آن چشم ببندند؟

اردوغان، خودبزرگ بین روانی و غول شانتاژ وحشت بپا می کند.

هر از گاهی تهدید می کند که از خیل عظیم مهاجرین سوریه ای که با هزینه اروپاییان در ترکیه بسر می برند استفاده می کند و یا بقای پایگاه بزرگ آمریکایی انجرلیک را با تاسیسات و تجهیزات کلاهک اتمی زیر سوال می برد. در مقابل وی همه دراز می کشند حتی ترامپ پر هیاهو. در مورد رئیس جمهور ماکرون با رعایت نزاکت، می گوییم که در این فستیوال بین الملل بی غیرتها و بی صلاحیتها، او نیز تقریبامانند نوعی از شیرینی نرم انگیسی، بهمان درجه قابل انعطاف میباشد. این برخورد افتخار آمیز نیست ودراین هر چه بگویم کم گفته ام.

نادرند کسانی که سکوت را شکستند۔

ژان لوک ملانشون خوب عمل کرد، وسپاسگزاری نثار فرانسوا هولاند باد که حیثیت اروپا راباحمایت شدیداز کردهای سوریه نجات بخشید، اوسه سال قبل نیزاز آنها بر علیه ترکیه پشتیبانی نموده بود، بهنگام آزاد کردن کوبانی از چنگ داعش و …ترکها۔ سپاس بر شما جناب هولاند، سپاس از جانب کردها.

Franz-Olivier Giesbert

Le Point

Jeudi 15 mars 2018   

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>