نوشته شده در اعلامیه ها٬ملیت ها توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

ترورهای هفته اخیر در اقلیم کردستان عیله احزاب کرد ایرانی را محکوم می کنیم/کمیته مرکزی سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران

در فاصله یک هفته و طی دو اقدام تروریستی جداگانه، تنی چند از اعضا و فرماندهان و کادرهای احزاب اپوزسیون کرد مستقر در خاک کردستان عراق مورد سوقصد قرارگرفتند
پنج‌‌شنبه دوم مارس ۲۰۱۸ (یازدهم اسفندماه ١٣٩۶ ) اتوموبیل شخصی و حامل صلاح رحمانی از فرماندهان با سابقه و فرزندش صباح رحمانی از اعضای حزب دمکرات کردستان ایران، توسط بمب جاسازی شده در حوالی اربیل، پایتخت اقلیم کردستان، عراق منفجر شد. صلاح رحمانی به شدت مجروح شد اما متاسفانه فرزند ایشان، صباح، بر اثر شدت جراحات وارده ساعاتی پس از انتقال به بیمارستان جان سپرد.
سەشنبە ششم مارس ۲۰۱۸ (پانزدهم اسفندماە ۱۳۹۶ ) قادر قادری، یکی از کادرها و فرماندەهان حزب دمکرات کردستان در حالی که با خودرو خود در محور بالیسان در کردستان عراق در حال حرکت بود، هدف تیراندازی قرارمی‌گیرد و جان می سپارد.
بنا به شواهد موجود و سابقه تهدیدهای ماموران رژیم جمهوری اسلامی، همه انگشت‌های اتهام در هر دو مورد، رژیم جمهوری اسلامی را نشانه رفته است.
ترور فعالین سیاسی و همه کنشگران در عرصه‌های گوناگون، همواره یکی از اهرم‌های رژیم کشتار و وحشت برای ایجاد ترس و رعب در میان مردم است غافل از این که مردم و جنبش وسیع آنان، با اینگونه اقدامات ناجوانمردانه و وحشیانه، بیش از پیش و مصمم‌تر عزم بر رزم خود تا رسیدن به آزادی دارند.
ما همه نیروهای احزاب اپوزسیون ایرانی مستقردرخاک کردستان عراق را فرامی خوانیم تا با همکاری و هوشیاری هرچه بیشتر و وسیعتر نقشه های پلید رژیم خونریز و جانی جمهوری اسلامی را نقش برآب سازند. بدیهی است که دولت اقلیم کردستان عراق مسئول مستقیم حفاظت جان همه اپوزسیون مقیم کردستان عراق است و امیدواریم به مسئولیت خود عمل نموده و خواهان آنیم که در پیگرد، دستگیری و مجازات مسببین این دو اقدام جنایتکارانه کوتاهی ننماید.
ما ضمن محکوم نمودن این دو اقدام تروریستی، یاد قربانیان این دو فاجعه را گرامی داشته و ضمن اظهار همدردی با بستگان و نزدیکان کاک صباح رحمانی و کاک قادر قادری با همه همرزمان حزبی آنها اظهار همدردی و همبستگی می کنیم. همچنین آرزوی مداوای هرچه سریعتر کاک صلاح رحمانی، پدردر داغ نشسته را داریم.
کمیته مرکزی سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران
۷ مارس ۲۰۱۸ – ۱۶ اسفندماه ۱۳۹۶

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>