نوشته شده در اعلامیه ها توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

از اعتصاب متحدانه کارگران دلیر شرکت فولاد خوزستان حمایت کنیم! / کمیته مرکزی سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران

 

اعتصاب کارگران گروه ملی فولاد اهوازوارد نهمین روز خود گردید.اعتصاب  یکپارچه،همراه با راهپیمایی و تجمع اعتراضی در نقاط مختلف شهر کارگری اهواز،نشان از این دارد که پس ازماهها عدم دریافت مزد،کارد به استخوان کارگران این بنگاه بزرگ صنعتی که یکی از بزرگترین واحدهای تولید محصولات فولادی کشور و خاور میانه می باشد رسیده است.

با فرا رسیدن اسفند ماه ونزدیک شدن نوروز،هزاران کارگر شاغل در این واحد صنعتی همچون دیگر بنگاههای تولیدی -صنعتی کشورنظیر پتروشیمی بندر خمینی،نیشکر هفت تپه،هپکوی اراک،پالایشگاه گاز ایلام،فولاد خراسان،فولاد ارومیه و هزاران واحد تولیدی بزرگ و کوچک دیگر،هیچ چیزی جز دستان خالی و پینه بسته خود ندارند که به خانواده و فرزندان خود هدیه دهند.

تلاش بی امان این زحمتکشان برای دادخواهی و گرفتن ابتدایی‌ترین حقوق خود هیچ گوش شنوایی در میان صاحبان و مدیران شرکت ومسئولین منطقه و مرکزنیافته است. نه حضور در نماز جمعه و نه تجمع در مقابل استانداری خوزستان تاثیری بر مسئولینی که خود را از چشم کارگران پنهان نموده‌اند، نداشته است وبدین سان اعتصاب و اعتراض کارگران وارد نهمین روز خود گردیده است.

هر چند که کارفرمایان و مسئولین رژیم چشم خود را بر وضعیت دردناک کارگران و سفره خالی خانواده‌اشان بسته اند، اما خوشبختانه این موج اعتصاب و اعتراض کارگری بی ثمر نبوده و همدلی و همبستگی بسیاری از اقشار مردم اهواز را با خود داشته است ومردم شهرعموما از بی توجهی مسئولین بسیار نگران می باشند.

تجربیات پیشین و کنونی مبارزات کارگری به ما می آموزد که راه عملی و واقعی جهت دستیابی به حداقل خواسته های صنفی -طبقاتی، نه تقاضا از استاندار و امام جمعه بلکه اتحاد و مبارزه یکپارچه و متحد و متشکل مستقل  و سراسری کارگران می باشد. تا زمانی که در بر این پاشنه می چرخد و دولت‌های رنگارنگ اصول گرا و اصلاح طلب و اعتدالی با انواع حیله‌ها به غارت دسترنج کارگران مشغولند و خدمت به  سرمایه داران سر لوحه کارشان است وطبقه کارگر و دیگر زحمتکشان به دلایل گوناگون دچار تفرقه می باشند، حل مشکلات و مصائب  کارگران و زحمتکشان و دستیابی به حداقل‌های انسانی در چارچوب این نظام اگر ناممکن نباشد، دوراز دسترس می نماید. همانگونه که جمعی از کارگران شاغل در گروه ملی فولاد اهواز در بیانیه ای اعلام نموده اند، کارگران متفرق و غیر متشکل قدرتی ندارند و با تشکل و سازماندهی است که این جویبارها بهم می پیوندند و رودی خروشان بوجود می‌آید که بنیان جور ستم را از بیخ و بن خواهد کند.

سازمان اتحاد فداییان خلق ایران از اعتصابات و اعتراضات بحق کارگران زحمتکش گروه ملی فولاد اهواز و خانواده هایشان حمایت نموده وبر این اعتقاد است که تشدید این مبارزات همراه با جلب حمایت دیگر اقشار کارگران و زحمتکشان راه را در جهت دستیابی به حقوق خود هموارتر نموده و کارفرما و دولت را وادار به عقب‌نشینی  می‌نماید.همچنین ما از همه اعضاء و دوستداران سازمان وانتظار داریم تا که در هر کجا که هستند در حد توان خود به این مبارزات یاری برسانند.

زنده باد مبارزات انقلابی طبقه کارگر ایران

سرنگون بار رژیم ضد کارگری اسلامی

زنده باد سوسیالیزم  

کمیته مرکزی سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران

۱۰ اسفند ۱۳۹۶- ۱مارس ۲۰۱۸

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>