نوشته شده در اعلان توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

بیانیه مشترک در مورد صدور حکم اعدام رامین حسین پناهی / مرکز همکاری احزاب کردستان ایران

حزب دموکرات کردستان ایران، حزب دموکرات کردستان، کومله زحمتکشان کردستان، حزب کومله کردستان ایران و سازمان خبات کردستان ایران در مورد صدور حکم اعدام برای رامین حسین پناهی بیانیه ا ی مشترک منتشر کردند.

این پنج حزب سیاسی که جدیدا مرکز همکاری احزاب سیاسی کوردستان ایران را تشکیل داده اند در بیانیه ای مشترک خود ضمن اعتراض به صدور حکم اعدام برای رامین حسین پناهی، این حکم را غیره قانونی و ناعادلانه دانستهاند و بر این باوند که دادگاه کاملا تحت تاثیر فضای سیاسی موجود این حکم را صادر کرده است. در واقع این حکم نوعی انتقام از مردم کرد است که در ماههای اخیر چندین بار گردهمایی و آکسیونهای بزرگ مردمی را تدارک و برگزار کردهاند.

متن کامل بیانیه مشترک این پنج حزب سیاسی کردستان به شرح زیر می باشد:
اطلاعیه مرکز همکاری احزاب کردستان ایران در مورد حکم اعدام رامین حسین‌ پناهی

آزادیخواهان ایران
مردم شریف کردستان
نهاد و سازمانهای مدافع حقوق بشر

بر اساس اعلام آقای حسین احمدی نیاز و خانواده حسین پناهی دیروز پنجشنبه ٢۵ ژانویه ٢٠١٨، دادگاه انقلاب شهر سنندج حکم اعدام رامین حسین پناهی را به وکیل و خانوادهاش اعلام کرده است. این حکم در شرایطی اعلام شده که نامبرده تنها در یک جلسه دادگاه حضور پیدا کرده و به گفته وکیلش ابلاغ حکم بسیار غیر منتظره بوده است.

بر اساس گفتههای خود رامین و آقای احمدی نیاز، نامبرده برای دیدار خانواده به کردستان ایران رفته و به هیچ عنوان در درگیری مسلحانه شرکت نکرده است، از طرفی دیگر بر اساس گفتههای رامین نامبرده چندین ماه زیر شکنجه نهادهای امنیتی بوده است. پس با استناد به همه این موارد و بر اساس قوانین خود جمهوری اسلامی نیز رامین حسین پناهی استحقاق حکم اعدام را ندارد.

ما، مرکز همکاری احزاب کردستان ایران این حکم را غیر انسانی و غیر قانونی میدانیم و فکر میکنیم که دادگاه کاملا تحت تاثیر فضای سیاسی موجود این حکم را صادر کرده است. در واقع این حکم نوعی انتقام از مردم کرد است که در ماههای اخیر چندین بار گردهمایی و آکسیونهای بزرگ مردمی را تدارک و برگزار کردهاند.
از مردم آزادیخواه ایران و کردستان، نهادهای حقوق بشری ایرانی و بین المللی تقاضا داریم در خصوص این حکم غیرعادلانه و غیرانسانی ساکت نباشند. وظیفه انسانی همه ما، خصوصا فعالین داخل کشور این است که ضدیت خود را خصوصا با این حکم و به طور کلی تمامی احکام سیاسی که در کردستان بسیار شایع است نشان دهند. سکوت ما به طور یقین دست جمهوری اسلامی را بازتر و وسعت و تعداد این فجایع را بیشتر میکند، تا جایی که هر روز بیشتر از گذشته باید شاهد اعدام و از بین رفتن فرزندانمان باشیم.

مرکز همکاری احزاب کردستان ایران
٢۶ ژانوییه ٢٠١٨

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>