نوشته شده در اعلامیه ها توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

مرگ محمد جراحی را جمهوری اسلامی رقم زده است،از مرگ های دیگر جلوگیری کنیم!

جنبش کارگری ایران، کمونیستی مبارز، رفیقی همراه، کارگری آگاه و رزمنده، پیشرو، فعال و سازمانگر را از دست داد. گرچه محمد جراحی بر تخت بیمارستان با جهان بدرودگفت، اما بدون شک مسئول مرگ وی، نظام جمهوری اسلامی و شخص خامنهای است. سیاهه اسامی کارگرانی که در زندانهای رژیم ولایت فقیه جان باخته اند بلند بالاست. شاهرخ زمانی یار و همسنگر محمد جراحی یکی از این کارگران است. محمد جراحی بیش از سه دهه ازعمر خود را در راه مبارزه عملی برای تحقق خواستها ومطالبات کارگری و جنبش کارگری ایران و سامانیابی کارگران سپری کرد.

محمد جراحی در سال ۱۳۹۰به همراه رفیق دیرینش زنده یاد شاهرخ زمانی و به دلیل فعالیت در جهت سازماندهی تشکل‌های مستقل کارگری دستگیر و به پنج سال زندان محکوم گردید. باغل و زنجیر بر دست پایش اورا به بیمارستان بردند ،اما ازدرمان ومداوایش جلوگیری کردند.
جمهوری اسلامی به گونه ای سیستماتیک وفراگیربا اعمال سیاست های ضد کارگری درمناسبات کار، گسترش دم افزون مقرارات‌زدائی در این حوزه، لغو و نقض قانون کار، ارزان سازی نیروی کار و معوق گذاشتن حقوق و دستمزد آنان، خصوصی‌سازی و بیکارسازی‌هائی گسترده و تعرض و تهاجم همه جانبه به آنان، درهم شکستن تشکل‌های آنان وممانعت و مخالفت با سازمانیابی آنان وسرکوب شدید مقاومت و مبارزه کارگران با خشن ترین اشکال ممکن( نکاه کنید به سرکوب کارگران آذر آب و هپکو در هفته گذشته)، ربودن نان از سفره کارگران و خانوداه شان آنان را ورطه هلاکت سوق می دهد.
از سوی دیگر جمهوری اسلامی در برابر مبارزه و مقاومت جنبش کارگری، کارگران وفعالین کارگری را دستگیر، حبس و زندانی و شکنجه می کند. مجموعه شرایط زندان در جمهوری اسلامی زمینه فرسایش جسمی، روحی و روانی و مرگی تدریجی زندانیان را فراهم کرده است. و محمد جراحی نیز در زمینه چنین شرایطی در زندان به بیماری مبتلا گردید
ایستادگی و مقاومت محمد جراحی ،زندگی ومرگ او نشان داد جمهوری اسلامی به میل خود نه تنها قدمی دربرابر تحقق خواست‌ها ومطالبات کارگران برنخواهد داشت،بلکه بنا برضرورت های بقا و داوم خود،سرکوب بیشترو خشن تررت اعمال خواهد کرد. می کشد چون می ترسد.
از این رو تنها با گسترش مبارزه علیه رژیم ،سازمان یابی سراسری و مبارزه متحدانه می توان از مرگ های دیگر جلوگیری کرد. هم اکنون رضا شهابی و بسیاری دیگرازفعالین کارگری، زندانیان سیاسی، عقیدتی، مدنی، چپ و کمونیست در زندان‌های جمهوری اسلامی اسیرند، در چنین شرایط قرار دارند برای نجات جان آنان از هم اکنون باید مبارزه علیه جمهوری اسلامی را گسترش داد.
سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران مرگ محمد جراحی رابه خانواده، یاران وهمراهان وی وبه جنبش کارگری ایران تسلیت می‌گوید. ایستادگی و یاد مبارزات وی را گرامی می دارد.

سرنگون باد رژیم جمهوری اسلامی
زنده باد آزادی
زنده باد سوسیالیسم
سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران
۱۶ مهر ۱٣۹۶ – ٨ اکتبر ۲۰۱۷

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>