نوشته شده در اعلامیه ها توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

بمناسبت بیست و نهمین سالگرد قتل عام تابستان ۱۳۶۷ / کمیته مرکزی سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران

بیست و نُه سال پیش در چنین روزهایی رژیم شکست خورده در جبهه های جنگ، با فتوای شخص خمینی مبادرت به جنایتی عظیم کرد و هزاران زندانی سیاسی را به بیدادگاههای چند دقیقه ای فرا خواند و سپس به چوبه های دار و تیرک های تیرباران سپرد که چون لکه خونین و جوشان در صفحات تاریخ مبارزات حق طلبانه تاریخ معاصر ایران بر جای خواهد ماند.

 زندانیان سیاسی ، این ایستادگان در برابر تندر بویناک قرون و مسلخ خونین شکنجه گاههای قرون وسطائی حکومت اسلامی نشان دادند که تا آخر بعهدی که با ستمدیدگان و پابرهنه گان بسته بودند وفا دارند و در مقابل دشمن آزادی و عدالت گامی به عقب بر نخواهد نشست. در برابر “سکوت مطلق” رژیم، از همان روزهایی که نخستین خبرها از پشت دیوارهای زندان ها و کشتارگاه‌های حکومتی بیرون زدند، اقدام دادخواهان شروع شد . “مادران خاوران” – آن جمع فداکار مادران، همسران، دختران، پدران و پسران، خواهران و برادران، همبستگان و دوستان قربانیان -، همه انسانهای آزادیخواه ، نهادهای حقوق بشری دادخواه در ایران و جهان، احزاب و تشکلهای سیاسی که اعضایشان در این فاجعه کشتار شدند، و هر فرد و جمعی که بر این فاجعه گریسته و همچنان به یاد تلخ آن خون می گریند، از اقدام بازنمانده‌اند. وسالی که گذشت، سال اعتراف های رسمی به ارتکاب جنایت های سال ۶۷ بود. در سالگشت قتلعام زندانیان سیاسی، همچنان اعدام ها برپاست. ؛ همچنان زندانیان سیاسی و عقیدتی مورد آزار و شکنجه و مجازاتهای طولانی قرار میگیرند؛ بیش از سه هفته است رضا شهابی و بیش از بیست نفر از زندانیان سیاسی در اعتصابند. اعتصاب غذایی که در اعتراض به خشونت های مداوم و آزار و اذیت زندانیان و احکام غیرانسانی دستگاه های امنیتی و قضایی علیه زندانیان صورت گرفته است؛ محمد علی طاهری به اتهام “توهین به نبی” و ارتداد مجددا به اعدام محکوم شده است. همه اینها، بار دیگر ثابت میکند که سیاست حاکم بر رژیم اسلامی همچنان بر پایه پاکسازی عقیدتی و سیاسی مخالفان استوار است.

ولی صدای معترضین نه فقط خاموش نشده بلکه ابعاد داخلی و جهانی پیدا کرده است.چنانکه خانم عاصمه جهانگیر گزارشگر ویژه سازمان ملل خواستار انجام تحقیق مستقل و همه‌جانبه درباره کشتار ۶۷ شده است و این پیروزی بزرگی برای خانواده ها ویاد تمامی جانباختگان از دست رفته میباشد.

سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران ضمن گرامیداشت یاد و خاطره همه جانباختگان راه آزادی و برابری، همراه و همگام با  همه سازمانها و گروههای مدافع حقوق انسانی، برای آشکار شدن تمام حقیقت ، و شناخته شدن همه امران و عاملان این جنایت سازمان یافته و محاکمه انان تلاش بی دریغ کرده تا امکان تکرار ان  ازرژیم گرفته شود و ارمان تماهی جان باختگان ازادی و سوسیالیسم به ثمر نشیند.

زنده باد یاد و خاطره همه جانباختگان راه آزادی و سوسیالیسم

سرنگون باد رژیم جمهوری اسلامی ایران

کمیته مرکزی سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران

چهارشنبه  ۱۵ شهریور ۱٣۹۶ -  ۶ سپتامبر ۲۰۱۷

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>