نوشته شده در اخبار٬خبرو گزارش توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

کارگران صنایع فلزی ایران در بزرگراه فتح تجمع کردند

کارگران صنایع فلزی ایران در بزرگراه فتح تجمع کردند ۱۳۹۱/۵/۲۳
در جلسه استانداری تهران با مدیران کارخانه قرار شد حداکثر تا روزیکشنبه ۲۲ مرداد ماه هشت ماه حقوق معوقه کارگران پرداخت شود که با عملی نشدن این وعده امروز کارگران اعتراض خود را اعلام کردند. ایلنا: صبح امروز ۶۰۰ نفر از کارگران صنایع فلزی ایران در اعتراض به عدم دریافت ۸ ماه حقوق معوقه درمقابل بزرگراه فتح تجمع کردند.
ولی موحد، نماینده این کارگران به ایلنا گفت: بدلیل عدم پرداخت معوقات حقوقی کارگران کارخانه صنایع فلزی ایران، در جلسه استانداری تهران با مدیران کارخانه قرار شد حداکثر تا روزیکشنبه ۲۲ مرداد ماه هشت ماه حقوق معوقه کارگران پرداخت شود که با عملی نشدن این وعده امروز – دوشنبه ۲۳ مرداد – کارگران اعتراض خود را اعلام کردند.
نماینده کارگران اضافه کرد: کارگران صنایع فلزی ایران در صورت بی‌توجه‌ای مسئولان کارخانه به خواسته قانونی‌شان به تجمعات خود ادامه می‌دهند.
گفتنی است این تجمع از ساعات اولیه صبح امروز آغاز و در ساعت ۱۱ صبح بی‌نتیجه خاتمه یافت.

۳۰۰ کارگر کارخانه عقاب افشان
بیکار شدند۱۳۹۱/۵/۲۳
این واحد تولیدی برای کاهش مشکلات مالی، هزینه اضافه کاری و نهار و شام و سرویس ایاب و ذهاب کارگران رسمی را کاهش داده‌ است و با تعطیل کردن کارگران از روز چهارشنبه تا صبح روز شنبه بنحوی سعی در کاهش مشکلات خود دارد.
ایلنا: دبیر خانه کارگر سمنان اعلام کرد: ۳۰۰ کارگر کارخانه عقاب افشان تولید کننده اتوبوس اسکانیا بیکار شده‌اند.
حبیب الله محقق با اعلام این خبر به ایلنا گفت: کارخانه عقاب افشان تولید کننده اتوبوسهای عقاب (اسکانیا) به دلیل واردات گسترده اتوبوس‌های ارزان‌قیمت و بی‌کیفیت چینی و همچنین ناتوانی در تهیه مواد اولیه تولید و قطعاتی که از کشور سوئیس تامین می‌شد، ناچار شده است ۳۰۰ کارگر خود را از ابتدای امسال به مرور با اتمام قرارداد کاری‌شان تعدیل کند.
او افزود: همچنین این واحد تولیدی برای کاهش مشکلات مالی اضافه کاری و نهار و شام و سرویس ایاب و ذهاب کارگران رسمی را نیز کاهش داده‌ است و با تعطیل کردن کارگران از روز چهارشنبه تا صبح روز شنبه بنحوی سعی در کاهش مشکلات مالی خود دارند.
محقق عمده‌ترین مشکل این کارخانه را واردات اتوبوسهای ارزان قیمت چینی عنوان کرد و گفت: این اتوبوس‌ها با کارایی بسیار پایین و با قیمت ۶۰ میلیون تومان در مقایسه با اتوبوسهای اسکانیا که مجهز به امکانات استاندارد روز دنیا است وارد بازار فروش خودرو شده است.
او با بیان اینکه کارخانه عقاب افشان معوقات بیمه‌ای خود را به تامین اجتماعی پرداخت نکرده است عنوان کرد: هم اکنون۳۰۰ کارگر بیکارشده برای دریافت مقرری بیمه بیکاری به اداره کار وتامین اجتماعی معرفی شده‌اند.
این فعال کارگری در خاتمه عمده مشکلات این واحد تولیدی را علاوه بر واردات مواد اولیه، مشکلات نقدینگی و بانکی عنوان کرد و افزود: ادامه روند کنونی و عدم حمایت دولت از بخش خصوصی باعث تعطیلی این کارخانه خواهد شد.

تنها تولید کننده پارچه‌های ضد آب ایران در آستانه تعطیلی ۱۳۹۱/۵/۲۳
دکاموند در سال ۸۹ بیش از ۱۵۰ کارگر داشت که این تعداد به دلیل مشکلات نقدینگی که در نتیجه تاخیر در پرداخت از سوی خریداران دولتی محصولات این کارخانه فراهم شده به ۲۰ نفر رسیده است.
ایلنا: مدیر عامل کارخانه دکاموند گفت: کارخانه دکاموند تنها تولید کننده انواع پارچه‌های ضد آب ایران و سازنده بیش از ۵۰۰ قلم انواع مواد اولیه صنایع مختلف پارچه کشور در آستانه تعطیلی قرار گرفته است.
جعفر امامی با اشاره به اینکه این کارخانه در سال ۸۹ واحد نمونه کشور شناخته شد به ایلنا گفت: عمده‌ترین مشکل این واحد تولیدی عدم حمایت مسئولان دولتی از ایجاد اشتغال و حمایت از تولیدات این کارخانه است.
او با بیان اینکه هم اکنون به تولید اهمیتی داده نمی‌شود اضافه کرد: در صورت حمایت دولت از این واحد صنعتی و تولیدی در دراز مدت امکان اشتغال بسیاری از جوانان ایجاد خواهد شد.
به گفته وی کارخانه دکاموند در سال ۸۹ بیش از ۱۵۰ کارگر داشت که این تعداد به دلیل مشکلات نقدینگی که در نتیجه تاخیر در پرداخت از سوی خریداران دولتی محصولات این کارخانه فراهم شده است به ۲۰ نفر رسیده است.

امامی در بخش دیگری از گفتگوی خود با اعلام اینکه این واحد تولیدی بازار فروش خوبی دارد اظهار داشت: بعضی از خریداران همانند سازمان هلال احمر که یکی از اصلی‌ترین سفارش دهندگان چادر به این کارخانه بود با وارد کردن ماشین آلات بی‌کیفیت چینی اقدام به ساخت چادر‌هایی نموده است که علاوه بر هزینه‌های بالا از کیفیت پایین تری نیز برخوردار است.

او همچنین یکی از مشکلات این واحد تولیدی را پیچ و خم‌های اداری و بانکی عنوان کرد و گفت: بسیاری از ادارات دولتی ذی‌ربط و بانک‌ها در ارائه خدمات به تولید کنند گان همکاری ندارند و آنان را در پیچ وخم اداری خسته و ناتوان می‌سازند

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>