نوشته شده در کارگری توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

اعتراض اتحادیه های کارگری سوئد به سرکوب کارگران در ایران

بنا به گزارش سندیکای کارگران شرکت اتوبوسرانی تهران و حومه تجمع روز ۱۴ آذر ماه رانندگان این شرکت در اعتراض به عدم پرداخت تسهیلات مسکن در مقابل شهردادی تهران مورد یورش وحشیانه قرار گرفت. در این حمله سه تن از رانندگان به اسامی ناصر محرم زاده، حسن سعیدی و ایرج فدایی مصدوم شده و ۱۶ تن از اعضای سندیکا بطور موقت دستگیر شدند. در واکنش به این حمله رانندگان شرکت واحد در روز ۱۶ آذر ماه با روشن کردن چراغ های اتوبوس ها و حرکت با حداکثر ٣۰ کیلومتر در اعتراض خود را در سطح شهر تهران به نمایش گذاشتند.
سازمان سراسری کارگران سوئد و اتحادیه کارگران ترانسپورت سوئد با تاکید بر حق بدون قید و شرط تجمع و اعتراض رانندگان شرکت اتوبوسرانی این حمله وحشیانه را محکوم کرده و خواهان پیگری و مجازات آمرین و عاملین ضرب و شتم رانندگان معترض میباشد. ما ضمن پیگیری این اعتراض خواهان ایجاد فضای مناسب و آزاد، بری از تهدید و ارعاب و ضرب و شتم و دستگیری برای فعالیت های سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه به عنوان نماینده منتخب رانندگان این شرکت می باشیم.

٨ دسامبر ۲۰۱۶
سازمان سراسری کارگران سوئد
اتحادیه کارگران ترانسپورت سوئد

نشر از پلاتفرم اتحادیه های کارگری سوئد- ایران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>