نوشته شده در کارگری توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

اخبار و گزارشات کارگری ۹ اردیبهشت۱۳۹۵

- ادامه اعتصاب وتجمع شبانه روزی کارگران آلومینیوم المهدی هرمزآل وبسته بودن درب کارخانه!
– قطعنامه مشترک کارگران خبازیهای سنندج و مریوان بمناسبت روز جهانی کارگر
– کارگران بیکارشده کارخانه کاشی ایرانا منتظر تحقق وعده‌های وزیر کار
– گرامی باد اول “می” روز جهانی کارگر
– اخراج ۵۰ نفرازکارکنان روزمزد وزارت علوم!
– حمایت کارگران فولاد زاگرس از جعفرعظیم زاده
– کارگران اداره کل ورزش و جوانان استان بوشهر درآستانه اخراج!
– عدم پرداخت ۳ماه حقوق کارگران شهرداری لوشان!
– مرگ ۳ کارگر جوان در کارخانه بسته بندی گوشت مرغ و ماهی کاشان بر اثر سقوط در چاه فاضلاب!
– مرگ غم انگیز یک کارگر کارخانه قطران زرند در آستانه روز جهانی کارگر!
– تظاهرات صدها هزارنفری در سراسر فرانسه علیه پیش نویس قانون کار الخمری!
یورش پلیس فرانسه وایجاد درگیری با بخشی از تظاهرکنندگان ده ها بازداشتی وزخمی بهمراه داشت!

ادامه اعتصاب وتجمع شبانه روزی کارگران آلومینیوم المهدی هرمزآل وبسته بودن درب کارخانه!
کارگران معترض کارخانه آلومینیوم المهدی هرمزآل وعده های کمیسیون کارگری فرمانداری شهرستان بندرعباس را فاقد اعتبار خوانده و اعلام نموده اند تا حصول نتیجه مطلوب به تجمعشان ادامه خواهند داد. این تجمع تا به حال سه روز است که به درازا کشیده است و با توجه به اعلام معترضین، به یقین وارد روز چهارم نیز خواهد شد.

به گزارش۹اردیبهشت هرمز، بدنبال اعتراضات کارگران کارخانه آلومینیوم المهدی هرمزآل ،فرمانداری بندرعباس وارد عمل شد و فرماندار این شهر، علی نیکویی معاون سیاسی و اجتماعی خود را به جمع کارگران معترض المهدی هرمزآل فرستاد تا پیامی را به آنها برساند.
علی نیکویی در جمع معترضان گفت: خواسته‌های کارگران این شرکت در کمیسیون کارگری شهرستان بندرعباس، شورای تامین استان و شهرستان مطرح شده است و تصمیمات ذیل به صورت یک دستورالعمل لازم‌الاجرا برای هر دو طرف، خریدار و کارگران این شرکت ابلاغ می‌گردد.
۱) برگشت به کار پرسنل اخراجی
۲) منتفی بودن بحث ۴ شیفت و خروج پرسنل از حقوق شرایط سخت و زیان‌آور محیط کار.
معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار بندرعباس در ادامه خاطرنشان کرد: مقرر شده است در هفته آینده جلسه‌ای با حضور خریدار شرکت، نماینده خصوصی‌سازی، استاندار هرمزگان و اعضای شورای تامین استان برگزار شود و در مورد آینده این شرکت تصمیم مقتضی اتخاذ گردد.
براساس این گزارش، از آنجایی که که خریدار شرکت اعلام نموده است که هیچ کدام از وعده های کمیسیون کارگری فرمانداری را قبول نداشته و باید بخش زیادی ازکارگران اخراج شده و الباقی نیز از شرایط سخت و زیان آور خارج شوند.
کارگران معترض کارخانه آلومینیوم المهدی هرمزآل هم وعده های کمیسیون کارگری فرمانداری شهرستان بندرعباس را فاقد اعتبار خوانده و اعلام نموده اند تا حصول نتیجه مطلوب به تجمعشان ادامه خواهند داد. این تجمع تا به حال سه روز است که به درازا کشیده است و با توجه به اعلام معترضین، به یقین وارد روز چهارم نیز خواهد شد.
گزارش تصویری:

ایلنا امروز طی گزارشی ازتجمع بیش از۸۰۰ کارگرکارخانه آلومینیوم المهدی برای سومین روز متوالی خبر داد وبنقل از کارگران نوشت:
دلیل اعتراض امروز آن‌ها بی‌توجهی کارفرمای کارخانه به اجرای مصوبه شورای تامین استان درخصوص پرداخت مجموع مطالبات آن‌ها است.
برپایه این گزارش،این کارگران یادآور شدند: در پی برپایی تجمعات اعتراضاتی که در روزهای هفتم وهشتم اردیبهشت ماه انجام شد، شورای تأمین استان طی جلسه‌ای در محل استانداری هرمزگان مصوب کرد که کارفرما موظف به اجرای خواسته‌ای کارگران است.
به گفته کارگران در این مصوبه آمده است کارفرما مکلف است ضمن بازگرداندن ۱۰ کارگر اخراجی بخش خدمات که اول سال جاری اخراج شده‌اند امنیت شغلی سایر کارگران را تامین کند.
طبق اظهارات آنان همچنین قبول عنوان سخت وزیان آور بودن کار کارگران این واحد وپرداخت حق پاداش تولید به کارگران همانند سالهای قبل از دیگر موارد مصوب شده جلسه دیروزاعضای شورای تامین بوده است که کارفرما را موظف به انجام آن کرده اند که اگر این اتفاق نیافتند کارگران انگیزه‌ای برای ادامه همکاری ندارند.

این کارگران که شمار آن‌ها در حدود ۲ هزارو ۴۰۰ نفر است، با یادآوری اینکه پیش از این نیز در واکنش به بدقولی کافرما تجمعاتی را انجام داده‌اند؛ افزودند: امروز نیز کارگران در واکنش به بد عهدی کارفرما دوباره تصمیم گرفتند با بستن دربهای ورودی کارخانه از مسئولان این نهاد دولتی بخواهند به مشکلاتشان که ناشی ازخصوصی سازی این مجموعه تولیدی برای کارگران ایجاد شده، رسیدگی کنند.

قطعنامه مشترک کارگران خبازیهای سنندج و مریوان بمناسبت روز جهانی کارگر
کارگران، مردم شریف ایران!
امسال در حالی به پیشواز اول ماه مه (روز جهانی کارگر ) می رویم که نظام سرمایه داری کماکان در بحران ساختاری خود دست و پا می زند. اقتصاد چین همانند گلوله برفی در حال ذوب شدن است، قیمت نفت به پایین ترین سطح خود طی چند سال اخیر رسیده و بازارهای بورس دنیا به یک پنجم ارزش خود نزول کرده اند. تغییر قوانین کار و تامین اجتماعی در کشورهای بحران زده به نفع صاحبان سرمایه، ادامه سیاست جنگ افروزانه آمریکا ، ناتو و متحدین منطقه ای شان در شمال آفریقا، منطقه بالکان، خاورمیانه و… تحت لوای مبارزه با تروریسمی که خود باعث و بانی آن هستند و دهها و صدها طرح و برنامه ضد انسانی دیگر از جمله سیاست های تاکنونی سرمایه داری برای برون رفت از بحران اقتصادی بوده که چیزی جز جنگ و کشتار، آوارگی و ویرانی، فقر و فلاکت و… برای توده های کارگر و زحمتکش بهمراه نداشته است.
کشور ما ایران نیز از تغییر و تحولات حاکم بر اقتصاد جهان بدور نمانده و تاکنون نتوانسته از بحرانی که سالهاست گریبان اقتصاد کشور را گرفته رهایی یابد. بیکاری در جامعه همچنان بیداد میکند، سفره کارگران زیر سایه گرانی و تورم لجام گسیخته، دستمزدهای بشدت زیر خط مرگ، عدم امنیت شغلی با رواج قراردادهای موقت و سفید امضاء و… کمرنگ تر شده است، به طوریکه طی سالهای اخیر تمامی برنامه های اقتصادی ارائه شده برای برون رفت از بحران ،کاملا تابعی از برنامه های ریاضتی دیکته شده از سوی بانک جهانی و صندوق بین المللی پول بوده است. از قانونی کردن اخراج کارگران در قانون کار گرفته تا افزایش سن بازنشستگی به صورت پله کانی، افزایش ساعات کار، پایین آوردن دستمزدها، حذف تمامی حق و مزایای قانونی در برنامه ششم توسعه، همه و همه در راستای حفظ منافع صاحبان سرمایه و حامیانشان می باشد.
با وجود تعرضات جبهه سرمایه علیه معیشت طبقه کارگر، هر چند کارگران بصورت پراکنده و گاها متحدانه و سراسری علیه بی حقوقی های اعمال شده اعتراض کرده اند اما نتوانسته اند آنچنان باید و شاید کارفرمایان و حامیانشان را به عقب برانند.به همین خاطر هم بوده که هر سال دولت و کارفرمایان بسته به اوضاع و احوال خودشان دستمزدها را تعیین می نمایند نه براساس قدرت طبقه کارگر، چون اساسی ترین فاکتوری که در تحمیل مزدی برابر با بالاترین استانداردهای امروزین بشر نقش موثری ایفا می کند؛ همانا سازمانیابی طبقاتی کارگران به صورت مستقل از دولت و کارفرما در سطحی سراسری است که متاسفانه غایب است، نه در تعیین تکلیف هر تشکل یا سازمان و ارگان دیگری…
ما کارگران شاغل در خبازیهای سنندج و مریوان بدینوسیله بار دیگر اعلام می نماییم که سازمانیابی طبقاتی کارگران امری ضروری و روز آمد است که همواره در برابر ما قد می کشد و ما باید برای تحقق آن گام های استوار خویش را برداریم و از تمامی موانع پیشرو از برخوردهای انحصارطلبانه، نگاه های فرقه ای ، گرایشات خرده بورژوازی و که محلی از اعراب در جنبش کارگری ندارند، عبور کنیم.
به همین خاطر ما کارگران خبازی های سنندج و مریوان بمناسبت روز جهانی کارگر و در راستای تحقق خواست های برحق خود، مطالباتمان را به شرح زیر اعلام می داریم
۱٫ما حق ایجاد تشکل های مستقل کارگران ، تجمع، اعتصاب، آزادی بیان و اندیشه را خواستاریم.
۲٫برابری کامل زن و مرد در تمام جوانب زندگی اجتماعی و اقتصادی و لغو کلیه قوانین تبعیض آمیز علیه آنها
۳٫لغو کلیه احکام غیر قانونی زندان، شلاق، تبعید و… علیه فعالین صنفی کارگری و معلم
۴٫ ممنوعیت کار کودکان، حق تحصیل رایگان برای کودکان ایرانی و اتباع خارجی
۵٫توقف اخراج و بیکارسازی ها، لغو کلیه قراردادهای موقت و سفید امضا
۶٫ما بااعلام پشتیبانی از اعتراضات برحق کارگران، معلمان، پرستاران و… حمایت قاطع خود را از ایجاد تشکل سراسری و طبقاتی کارگران، که بتواند این اعتراضها را بصورت متحدانه و یکپارچه رهبری کند اعلام می نماییم
۷٫ما کارگران جنگ افروزی دول غربی و متحدین منطقه ای آنان را محکوم و خواستار پایان دادن به کشتار و کوچاندن اجباری مردم بی دفاع مناطق جنگ زده دنیاهستیم
۸٫تعیین دستمزد ۸۱۲ هزار تومانی از سوی شورای عالی کار را تحمیل مرگ تدریجی بر میلیون ها کارگر دانسته و خواهان افزایش دستمزدها متناسب با بالاترین استانداردهای امروزین بشر، برای تمامی کارگران و مزدبگیران را خواستاریم
۹٫ما کارگران بر این عقیده ایم که طبقه کارگر می بایست مستقیما در تعیین سرنوشت خود دخیل باشد و ضمن اینکه هرگونه تعیین تکلیف برای کارگران از بالا را امری غیر کارگری می دانیم، خواستار لغو جلسه سه جانبه شورای عالی کار در تعیین دستمزد کارگران هستیم
۱۰٫ما کارگران مراسم های دولتی روز جهانی کارگر را مراسم هایی فرمایشی می دانیم و خواستار آن هستیم که روز جهانی کارگر به عنوان روز تعطیل در تقویم رسمی کشور گنجانده و هرگونه ممنوعیت و محدودیت در برگزاری مراسم های مستقل این روز برداشته شود
گرامی باد روز جهانی کارگر
انجمن صنفی کارگران خبازی های سنندج و حومه
انجمن صنفی کارگران خبازی های مریوان و سروآباد
اردیبهشت ۱۳۹۵

کارگران بیکارشده کارخانه کاشی ایرانا منتظر تحقق وعده‌های وزیر کار
کارگران کارخانه کاشی و سرامیک ایرانا که به علت مشکلات مالی و رکود حاکم بر این صنعت بیکار شده ‌اند منتظر هستند تا وزیر کار به وعده هایش در مورد حل مشکلات آنها عمل کند.
به گزارش۹اردیبهشت ایلنا،تعدادی از کارگران این کارخانه یادآور شدند که کارخانه کاشی ایرانا که از نیمه اسفند ماه سال گذشته تعطیل شده و به غیر از نیروهای ستادی بقیه کارگران اخراج شده‌اند.
ظاهرا در روز سه شنبه هفتم اردیبهشت ماه، جمعی از کارگران کاشی و سرامیک ایرانا با حضور در مراسم‌ ویژه‌ای که با حضور وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی برگزار شده بود، مشکلات خود را مطرح و در حاشیه این مراسم ضمن گفتگو با شخص علی ربیعی از او وعده رسیدگی به مشکلاتشان را بگیرند.
در همین رابطه یکی ازکارگران کارخانه کاشی و سرامیک ایرانا گفت:‌ بیشتر کارگران کاشی و سرامیک ایرانا که در جال حاضر بیکار شده‌اند، سن بالایی دارند و دچار بیماری‌های ضمن کار شده‌اند از این رو بیکاری کارگران این کارخانه آسیب‌های فراوانی را متوجه آنها ساخته است.
وی افزود:‌ کارگران کاشی ایرانا خواهان تحقق وعده‌های داده شده‌هستند البته این مشکل تنها به کارگران این واحد تولیدی مربوط نمی‌شود، بسیاری از کارگران در ماه‌های گذشته به دلیل بحرانی شدن صنعت کاشی و سرامیک به مشکلی مشابه مواجه هستند.

گرامی باد اول “می” روز جهانی کارگر
پیشروان جنبش کارگری ۱۳۰ سال پیش به یاد کارگران شهر شیکاگو در آمریکا که در اعتراض به شرایط بد کار و زیست، بخصوص ساعات کار طولانی مورد یورش پلیس قرار گرفتند و جان باختند، روز اول “می” را روز جهانی کارگر اعلام کردند. از آن زمان تا کنون طبقه کارگر در سراسر جهان بر حسب سنت اعتراضی به نابرابریهای اقتصادی و شرایط بردگی مزدی خود تحت حاکمیت سرمایه داری در این روز متحدانه و همبسته مارش جهانی بر پا می کنند. ۱۳۰ سال پیش سرمایه داری هنوز بسیاری از مناطق دنیا را تسخیر و به زیر سلطه خود در نیاورده بود و هنوز به شیوه امروز کل بشریت را با نا امنی، فقر، گرسنگی، جنگ و آوارگی و ویرانی تا این حد و حتی کشاندن تا مرز نابودی مواجه نکرده بود. هنوز بحرانهای اقتصادی در سطح جهانی قرن بیستم را نیافریده و با جنگهای جهانی و منطقه ای دنیای میلیونها انسان را بر سرشان ویران نکرده بود.
امروز ستم نظام سرمایه داری دیگر منحصر و محدود به استثمار و بهره کشی از طبقه کارگر نمی شود. حرص و آز یک درصد سرمایه دار حاکم بر جهان، بشریت و کل حیات را تهدید می کند. از اینرو روز اول “می” روز همبستگی کل بشریت ۹۹ درصدی بستوه آمده در مقابله با سرمایه داری است که با یورش گسترده به دستاوردهای رفاهی و خالی کردن سفره های اکثریت مردم و تحمیل فقر و گرسنگی، در صدد جبران کاستیهای ناشی از بحرانهای عمیق اقتصادی و در کنار آن در حال شدت بخشیدن به جنگهای منطقه ای برای حل بحرانهای سیاسی و حاکمیتی خود می باشد.
در ایران شرایط طبقه کارگر و همه مزدبگیران و ستم دیدگان جامعه ضمن متأثر بودن از اوضاع حاضر بحرانهای مختلف سرمایه داری جهانی، شرایطی مشابه با شرایط کارگران آمریکا و اروپای قرن نوزدهم را می گذرانند. از حق متشکل شدن، اعتراض و اعتصاب و برگزاری مراسم روز جهانی کارگر و غیره محرومند. به خاطر پایین بود سطح دستمزد به میزان بیشتر از ۴ برابر زیر خط فقر مجبور به تن دادن به ساعت کاریهای تا ۱۸ ساعت در روز هستند و دهها مورد دیگر از اجحافات را متحمل شده اند. فعالین و رهبران جنبش کارگری، کارگران، معلمان و هر انسان مزدبگیر و ستم دیده ای که به شرایط غیر انسانی زیست خود اعتراض کند شدیدا سرکوب می شود و خیلیها راهی بازداشتگاهها می شوند که به اتهامات امنیتی از قبیل “اقدام علیه امنیت ملی، تبلیغ علیه نظام، اخلال در نظم عمومی” محاکمه می گردند. هم اکنون تعداد زیادی از فعالین جنبش کارگری و انسانهای معترض از جمله جعفرعظیم زاده و اسماعیل عبدی که در اعتراض به امنیتی کردن فعالیتهای کارگری و صنفی و تشکیل پرونده های به این اتهامات علیه فعالین و معترضان در عرصه های مذکور، اعلام کرده اند از روز دهم اردیبهشت اعتصاب غذا خواهند کرد، در زندان هستند.
این شرایط غیر انسانی و قرن نوزدهمی شایسته ما اکثریت مردم جامعه در قرن بیست و یک نیست. روز جهانی کارگر در ایران نیز روز اعتراض عمومی و متحدانه به همه مصائبی است که سرمایه داری بانی و عامل بوجود آورنده آنهاست. با بیان خواستهای خود از جمله، افزایش حداقل دستمزد به بالای خط فقر (۳ میلیون و پانصد هزار تومان) پرداخت بیمه بیکاری به همه بیکاران اعم از زن و مرد و حذف اتهامات امنیتی از پرونده های فعالین جنبشهای کارگری و اجتماعی و آزادی همه آنها مراسمات روز جهانی کارگر را گرامی برگزار کنیم.
زنده باد همبستگی جهانی طبقه کارگر
اتحادیه آزاد کارگران ایران
انجمن صنفی کارگران برق و فلزکار کرمانشاه
اردیبهشت ۹۵

اخراج ۵۰ نفرازکارکنان روزمزد وزارت علوم!
معاون اداری و مالی وزیر علوم از اخراج ۵۰ نفرازکارکنان روزمزد این وزارتخانه خبر داد.
به گزارش۸اردیبهشت جوان،محمد حسین امید معاون اداری و مالی وزیر علوم درباره اخراج ۵۰ نیروی روزمزدی از وزارت علوم گفت: این افراد که ۵۰ نفر بودند، فعالیت خود را به صورت روزمزد در مقاطعی خاص از زمان شروع کردند که به دلیل وجود برخی روابط و نداشتن قرارداد از وزارت علوم اخراج شدند.
امید ادامه داد،درحقیقت برخی از حوزه های وزارت علوم در مقطعی نیاز به نیرو داشت که افرادی را به صورت روزمزد به کار گرفت. حقوق این افراد هم منابع خارج از وزارتخانه پرداخت می شد.
به گفته معاون اداری مالی وزارت علوم، هیچ یک از این ۵۰ نیرو نه تنها تاکنون از وزارت علوم حقوقی دریافت نکرده اند بلکه هیچ نوع قرارداد همکاری هم نداشتند.

حمایت کارگران فولاد زاگرس از جعفرعظیم زاده
بدینوسیله ما کارگران اخراجی فولاد زاگرس (ذوب آهن کردستان) اعلام میدارم که با توجه به اینکه آقای جعفرعظیم زاده درسال ۹۲ در کشمکش بین ما و کارفرمای فولاد زاگرس بنابه درخواست جمعی کارگران حق وکالت ما را در دفاع از منافعمان با تلاش بسیار وعلیرغم دوری از خانه و خانواده بعهده گرفتند و ایشان به عنوان نماینده درجلسات هیئت تشخیص وحل اختلاف اداره کارقروه انتخاب گردید وپیگیریهایش کاملا ازمسیرقانونی بوده ضمن تقدیروتشکراززحمات بی وفقه وبدون چشم داشت ایشان وبا توجه به شناختی که از او در دفاع از منافع کارگران داریم ، هرنوع محکومیتی بویژه پرونده سازی امنیتی علیه ایشان را کذب خوانده وخواهان آزادی آقای عظیم زاده ودیگر فعالین کارگری می باشیم.
کارگران اخراجی فولاد زاگرس (ذوب آهن کردستان)
اردیبهشت ۹۵

کارگران اداره کل ورزش و جوانان استان بوشهر درآستانه اخراج!
بعد از واگذاری سالن ها و برخی اماکن ورزشی استان بوشهر به بخش خصوصی بسیاری از کارگران شاغل در این اماکن عملاً از کار خود اخراج شده اند.
به گزارش۹اردیبهشت اتحاد خبر، اداره کل ورزش و جوانان استان بوشهر با واگذاری اماکن ورزشی به بخش خصوصی گرچه بار مالی اداره این سالن ها را از دوش خود برداشته ولی بار سنگین اداره مخارج زندگی کارگرانی که ۱۰ تا ۲۰ سال را در این سالن ها مشغول به کار بودند را با مشکل مواجه کرده است.
یکی از این کارگران گفت: مسئولان اگر سراغ معیشت کارگران خود را ندارند باید به آنها بگویم که آنها با گرفتن حداقل حقوق از شما زندگی سختی را دارند و فکر کنید که با اخراج از کار و نداشتن همین حقوق باید چکار بکنند؟
این کارگر که نخواست نامش ذکر شود افزود: کارگری که با بیش از پانزده یا بیست سال سابقه زحمت و کار که با حداقل مزایا وحقوق، عمر وجوانی خود را در این اداره گذاشته اند وحالا که به میانسالی و بعضا سن پیری رسیده اند با اخراج بدون داشتن تخصص و خروج از سن استخدام در محلی دیگر باید چکار کنند؟
این کارگر در شرف اخراج از مسئولان خواست مشکل پیش آمده برای کارگران را با تامل بیشتری بررسی و در تصمیمات خود همه چیز را در نظر بگیرند.

عدم پرداخت ۳ماه حقوق کارگران شهرداری لوشان!
با وجود گذشت یک ماه از آغاز سال جدید، دستمزد بهمن و اسفند سال گذشته حدود ۷۴ کارگر پیمانکاری شهرداری لوشان به همراه حقوق فروردین ماه سال جاری آنان پرداخت نشده است.
به گزارش۹اردیبهشت ایلنا،این کارگران که در شهرداری لوشان و سازمان‌های وابسطه به آن به صورت پیمانی وقرار دادی مشغول کارند؛ سه ماه حقوق معوقه طلب دارند.
کارگران با بیان اینکه مهم‌ترین عامل پرداخت نشدن مزد آنها کمبود نقدینگی و نبود منابع مالی است افزودند: با تغییر شهردار که از دی ماه سال گذشته انجام شده باز هم کارگران با مشکلات معیشتی ناشی از عدم دریافت مزد مواجه اند.
بر پایه این گزارش به نقل از کارگران شهرداری لوشان،تعداد ۵ نفر از همکاران باسابقه آنها به دلیل پرداخت نشدن سهم بیمه مشاغل سخت و زیان آور از شش ماه پیش معطل صدور احکام بازنشستگی خود هستند.
همچنین به گفته کارگران شهرداری لوشان در حال حاضر از موعد بازنشستگی یکی از همکارانشان حدود یکسال گذشته است اما وی که هنوز حکم بازنشستگی‌اش صادر نشده، به دلیل پی‌گیری برای بازنشسته شدن از ابتدای سال جاری اخراج و در حال حاضر در بلاتکلیفی به سر می‌برد.

کارگران در خاتمه تصریح کردند: مشکلاتی که در زمینه پرداخت دستمزد بوجود آمده باعث نگرانی شده وآنان نیازمند دریافت همه معوقات حقوقی خود هستند.

مرگ ۳ کارگر جوان در کارخانه بسته بندی گوشت مرغ و ماهی کاشان بر اثر سقوط در چاه فاضلاب!
۳کارگر جوان در کارخانه بسته بندی گوشت مرغ و ماهی کاشان بدنبال سقوط به درون چاه فاضلاب و استنشاق گاز جان خود را از دست دادند.
به گزارش ۹اردیبهشت جوان ،مدیر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان اظهار داشت: این کارگران ۲۵، ۳۰ و ۳۵ ساله به علت سقوط به درون چاه فاضلاب کارخانه بسته بندی گوشت مرغ و ماهی و استنشاق گاز چاه فاضلاب جان خود را از دست دادند.
روح الله فدایی گفت:کارگر ۲۵ ساله که برای تخلیه وارد چاه فاضلاب شده بود، بر اثر استنشاق گاز دچار خفگی شد، ۲ کارگر دیگر نیز که برای نجات جان وی تلاش کرده بودند با سقوط در چاه دچار خفگی شدند و هر ۳ نفر جان باختند.

به گفته مدیر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان گروه امداد و نجات از دو ایستگاه آتش نشانی برای انتقال اجساد از درون چاه به محل حادثه اعزام شدند و کارگران جان باخته را به خارج از چاه منتقل کردند.

مرگ غم انگیز یک کارگر کارخانه قطران زرند در آستانه روز جهانی کارگر!
شب گذشته۸اردیبهشت ماه،در حادثه ای غم انگیز و در آستانه روز جهانی کارگر ، یکی از کارگران کارخانه قطران زرند به کام مرگ کشیده شد.
به گزارش ۹اردیبهشت صبح زرند، شب گذشته یکی از کارگران شیفت شب کارخانه قطران زرند مفقود می شود و در ادامه خانواده این کارگر با مراجعه به این کارخانه جویای او می شوند و اعلام می کنند از امروز صبح که قرار بود به خانه باز گردد هنوز او را ندیده ایم.
براساس این گزارش،پس از جستجو در محیط کارخانه، حدود ساعت ۱ عصر جنازه این کارگر را در یکی از حوضچه های آمونیاک پیدا می کنند.
علت اصلی این حادثه هنوز اعلام نشده است.

تظاهرات صدها هزارنفری در سراسر فرانسه علیه پیش نویس قانون کار الخمری!
یورش پلیس فرانسه وایجاد درگیری با بخشی از تظاهرکنندگان ده ها بازداشتی وزخمی بهمراه داشت!
اخباروگزارشات کارگری:بدنبال فراخوان سندیکاهای کارگری ث.ژ.ت، اف.او، اف.اس.یو، سولیدرو،یو.ان.ای.اف(سندیکای دانشجویان)، یو.ان.ال واف.آی.دی ال(سنیدکاهای دانش آموزان دبیرستان) بیش از ۵۰۰هزارنفر درسراسر فرانسه دست به تجمع علیه پیش نویس قانون کارمریم الخمری،زدند وعزم راسخشان را برای باز پس گرفتن این پیش نویس به نمایش گذاشتند.

بنابه گزارشات منتشره،بدنبال یورش پلیس فرانسه به بخشی ازمعترضان درشهرهای پاریس،لیون،نانت ورن۱۲۴ نفربازداشت شدند.همچنین چندین نفر زخمی شدند وحال بعضی از مصدومین وخیم گزارش شده است.
بنابه گزارش دولتی،حمله پلیس وایجاد درگیری با بخشی از معترضان، زخمی شدن ۲۴پلیس درفرانسه منجمله وخامت حال ۳نفرشان را بهمراه داشت.

پلیس فرانسه درصدد تخلیه میدان ناسیون پاریس:

نهم اردیبهشت ماه۱۳۹۵
akhbarkargari2468@gmail.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>