نوشته شده در اجتماعی٬اخبار توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

بیانیه بازنشستگان فرهنگی در آستانه تجمع سکوت سی‌ام فروردین ماه

امروزه با پیشرفت جوامع نیازهای مادی و معنوی انسانها سیر صعودی پیدا کرده که در این میان در جامعه و کشور عزیزمان ایران نیز این مهم مصداق عینی داشته و به وضوح قابل مشاهده است .
روز به روزبر مشکلات اقتصادی اضافه شده و فاصله طبقاتی بیشتر و بیشتر می گردد . متاسفانه جامعه فرهنگیان به ویژه بازنشستگان از این معضل بیشترین اسیب را به خود دیده و با وجود تعریف و تمجیدهای فراوان که بیشتر در حد شعارهای رسانه ای است ، کمترین عایدی و حقوق و مزایا را نصیب این قشر نموده است . بازنشستگان که بهترین سالهای عمر خود را صرف اموزش و تعلیم و تربیت میلیونها دانش اموز کرده اند و در این سالها با وجود ،مشکلات معیشتی و فقدان دستمزد مناسب ،صادقانه فعالیت کرده اندو بدین واسطه متحمل مشکلات عدیده جسمی و روحی هستند، حال در استانه کهنسالی درگیر مشکلات معیشتی و سختی گذران زندگی ،بدلیل پایین بودن حقوق بازنشستگی و عدم حمایت های بیمه ای لازم هستند. با روی کار امدن دولت تدبیر و امید و شعارهای انتخاباتی رئیس جمهور محترم که محور این شعارها فرهنگ و فرهنگیان بود بارقه امید در دل فرهنگیان شاغل و بازنشسته شعله ور گردید.
ولی متاسفانه نه تنها بهبودی در وضعیت بازنشستگان ایجاد نشد بلکه تبعیض درون سازمانی نیز به مصائب قبلی اضافه گردید .به گونه ای که در رتبه بندی ناقص ، بیمه طلایی ، فوق العاده شغل و غیره، پیش کسوتان فراموش شده و مصائب و مشکلاتشان بیشتر شده است.
شرایط ویژه زندگی بازنشستگان ،وضعیت انها را حتی در شرایطی بسیار سخت تر از فرهنگیان شاغل قرار می دهد.
سوال ما از دولت تدبیر و امید و نمایندگان مجلس این است ، در شرایطی که مسئولیت تامین نیازهای طبیعی فرزندان از جمله ادامه تحصیل در دانشگاه و ازدواج بر عهده والدین می باشد ، این حقوق اندک که کفاف هزینه های معیشتی خانواده را در یک ماه هم نمی دهد، چگونه می تواند براورده کننده نیازهای طبیعی و به حق فرزاندمان باشد؟؟
از طرف دیگر با این هزینه های بالای درمانی ، فقدان بیمه کار امد و مناسب ،چگونه می تواند بازنسشتگانی را که بدلیل شرایط سنی به بیماری های متعدد دچار هستند را مورد حمایت قرار دهد؟؟
بازنسشتگان فرهنگی با توجه به شرایط ذکر شده ، انتظار نگاه عاجل و ویژه ای ازطرف دولت و مجلس را دارند .
در همین راستا و درجهت اگاهی رسانی و انعکاس مشکلات از طریق مجاری قانونی، در استانه تصویب بودجه در مجلس شورای اسلامی ،در روز دوشنبه ٣۰ /۰۱ /۰۵ تجمعی سکوتی در مقابل مجلس برگزار می کنند.
به این امید،که یکبار در عمل و به صورت جدی دیده شوند و با افزایش مناسب حقوق های بازنشستگان حداقل تا سطح خط فقر –براساس امارهای رسمی ارگانهای دولتی-و برخورداری از بیمه حمایتی مناسب ،بازنشستگان فرهنگی بتوانند اندکی از مشکلات و رنجهایشان را کاهش داده و بیش از این شرمنده خانواده نباشند.

منبع: سایت حقوق معلم و کارگر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>