نوشته شده در خبرو گزارش توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

ترکیه ۲۱ استاد دانشگاه را بخاطر امضای بیانیه صلح بازداشت کرد

پلیس ترکیه امروز جمعه ۲۱ استاد دانشگاه را به اتهام «تبلیغات تروریستی و امضای طوماری که عملیات نظامی علیه کردستان را محکوم کرده بود» بازداشت کرده است.

قریب ۱۱۲۸ استاد دانشگاه و ۴۰۰ تن از سینماگران ترکیه حملات دولت ترکیه به شمال کردستان را محکوم خواهان برقراری صلح شدند. بازداشت ۲۱ استاد دانشگاه ترکیه از سوی پلیس به اتهام «تبلیغات تروریستی و امضای طوماری در انتقاد از عملیات نظامی ارتش ترکیه علیه شمال کردستان» در شرایطی است که رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه نیز پیش از این به شدت از این اقدام استادان دانشگاه انتقاد و آنها را تهدید کرده بود.

پلیس ۲۱ استاد دانشگاه را اوایل صبح امروز با یورش به خانه های آنها بازداشت کرده است. این اقدام پس از آن صورت گرفته است که دادستان های ترکیه تحقیقات وسیعی را درباره ۱۱۲۸ استاد دانشگاه از ۹۰ دانشگاه این کشور به بهانه « توهین به دولت و دست داشتن در تبلیغات تروریستی با امضای این طومار» آغاز کرده است.

استادان دانشگاه با امضای طوماری از دولت آنکارا خواسته بودند تا کشتار عامدانه و اخراج کردها و سایر مردم از شهرهای شمال کردستان را متوقف کند. اردوغان روز پنج شنبه امضا کنندگان این طومار از جمله نوام چامسکی را به خیانت متهم کرده بود.
فرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>