نوشته شده در خبرو گزارش توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

ابراز رضایت اسرائیل از وتوی قطعنامه فلسطینی توسط امریکا در شورای امنیت

معاون وزیر خارجه اسرائیل امروز چهارشنبه رضایت این رژیم را از رای منفی شورای امنیت سازمان ملل به پیش نویس قطعنامه فلسطینی برای تشکیل یک دولت مستقل فلسطینی اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، “تیزاهی هانگبی” معاون وزیر خارجه اسرائیل ضمن استقبال از رد شدن پیش نویس قطعنامه های فلسطینی ها برای تعیین ضرب الاجل ۱۲ ماهه برای دستیابی به توافق سازش و تشکیل دولت مستقل فلسطینی تاکید کرد “هر اسرائیلی که خواستار صلح با همسایگان ماست می تواند از نتایج این رای گیری راضی باشد. “

بر اساس این گزارش، پیش نویس قطعنامه فلسطین در شورای امنیت با یک رای مخالف آمریکا، پنج رای ممتنع و هشت رای موافق تصویب نشد. ایالات متحده آمریکا قطعنامه پیشنهادی فلسطین در شورای امنیت را وتو کرد.

آویگدور لیبرمن وزیر خارجه اسرائیل ارائه پیش نویس قطعنامه فلسطین به شورای امنیت را نقض توافقات سابق فلسطینی اسرائیلی دانست.

تشکیلات خودگردان فلسطین به ریاست محمود عباس روز چهارشنبه گذشته پیش نویس قطعنامه تازه ای را که با مشارکت کشور های عربی تنظیم شده از طریق نماینده دولت اردن برای طرح در شورای امنیت به اعضای این شورا ارائه کرد.

این قطعنامه عقد پیمان صلح میان دولت خودگردان فلسطینی و رژیم صهیونیستی تا پایان سال ۲۰۱۶ و خروج نیروهای اسرائیلی از کرانه غربی تا پایان سال ۲۰۱۷ را خواستار شده است.

در این پیش نویس قطعنامه بر تعیین سقف زمانی برای پایان دادن به اشغالگری اسرائیل و تشکیل دولت فلسطین تا پایان سال ۲۰۱۷ تاکید شده است.این قطعنامه پس از بررسی، در میان ۱۵ عضو شورای امنیت سازمان ملل به رای گذاشته شده است و اگر حد اقل ۹ رای موافق را به دست می آورد به تصویب می رسید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>