نوشته شده در دانشجویی توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

فشار دولت روحانی بر دانشجویان سیاسی

طبق گزارش رسیده پنج فعال دانشجویی سیاسی دانشگاه تبریز در مهر و آبان ماه ۹۳ به کمیته انضباطی دانشگاه فراخوانده شدند. این دانشجویان به اتهام اخلال در نظم دانشگاه، برگزاری تحصن، اعتراض و انتقاد به شخصیت های سیاسی کشور با احکام سنگین تعلیق از تحصیل روبرو شدند. در مجموع این پنج دانشجو به ۸ ترم تعلیق از تحصیل با احتساب سنوات و محرومیت از خدمات رفاهی تا پایان دوره تحصیل محکوم شدند.

امید احمدی دانشجوی رشته علوم کامپیوتر؛ دبیر اسبق شوار مرکزی کانون فرهنگی اجتماعی زاگرس، مدیر مسئول و سردبیر نشریه دانشجویی مستقل آستانه، دبیر مدیر مسئولین نشریات دانشجویی دانشگاه تبریز به ۲ ترم تعلیق از تحصیل با احتساب سنوات و محرومیت از خدمات رفاهی تا پایان دوره تحصیل محکوم شده است.

احسان پورخیری دانشجوی رشته فلسفه؛ دبیر انجمن فلسفه دانشگاه تبریز و هیئت تحریریه نشریه دانشجویی مستقل آستانه به ۲ ترم تعلیق از تحصیل با احتساب سنوات و محرومیت از خدمات رفاهی تا پایان دوره تحصیل محکوم شده است.

فرهاد شفیع زاده دانشجوی رشته فلسفه؛ عضو شورای مرکزی کانون فرهنگی اجتماعی زاگرس و هیئت تحریریه نشریه دانشجویی مستقل آستانه به ۲ ترم تعلیق از تحصیل با احتساب سنوات و محرومیت از خدمات رفاهی تا پایان دوره تحصیل محکوم شد. نام برده هفته گذشته از سوی دادگاه انقلاب شهر مریوان حکمی مبنی بر یک سال حبس تعزیری دریافت کرده است.

اسماعیل محمودی دانشجوی رشته فلسفه؛ عضو شورای مرکزی کانون فرهنگی اجتماعی زاگرس، صاحب امتیاز نشریه دانشجویی مستقل آستانه به ۱ ترم تعلیق از تحصیل با احتساب سنوات و محرومیت از خدمات رفاهی تا پایان دوره تحصیل محکوم شد.

محمود سیفیان دانشجوی رشته فلسفه؛ عضو شورای مرکزی انجمن فلسفه دانشگاه تبریز و هیئت تحریریه نشریه دانشجویی مستقل آستانه به ۱ ترم تعلیق از تحصیل با احتساب سنوات و محرومیت از خدمات رفاهی تا پایان دوره تحصیل محکوم شده است.

پس از اعتراض این فعالان دانشجوئی این احکام بازبینی شده اما هیچگونه تغییری در آن اعمال نشد و این احکام از ترم بعد اجرا می گردد. رویکرد کلی موجود در رابطه با تلاش برای سیاست‌زدایی از دانشگاه سبب شده است با تغییر رئیس دانشگاه نیز هیچگونه تغییری در فضای دانشگاه احساس نشود. بعضی از دانشجویان معتقد هستند میزان فشارهای در دوره ریاست جدید این دانشگاه از فضای دوران احمدی‌نژاد نیز بیشتر است. در آخرین اقدام مدیریت جدید دانشگاه تبریز، قبل از فرا رسیدن روز ۱۶ آذر حراست دانشگاه با خانواده های فعالان دانشجوئی تماس گرفته و تهدید کرده بودند که هیچ دانشجویی حق ندارد جدای از مراسم دولتی و از پیش طراحی شده اقدام به برگزاری تجمع مستقل دانشجوئی کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>