نوشته شده در اخبار توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

بوکوحرام بار دیگر نزدیک به ۲۰۰ زن و کودک را ربود‌

شبه‌نظامیان گروه تروریستی “بوکوحرام” با حمله به یک روستای دورافتاده در شمال نیجریه بیش از ۳۰ نفر را به قتل رساندند. در پی این حمله که ۴ روز پیش روی داد، نزدیک به دویست زن و کودک توسط بوکوحرام ربوده شدند. مقامات امنیتی نیجریه پنج‌شنبه (۱۸ دسامبر/ ۲۷ آذر) اعلام کردند که شبه‌نظامیان گروه تروریستی بوکوحرام یکشنبه گذشته (۱۴ دسامبر/ ۲۳ آذر) به روستایی در منطقه دورافتاده “گومسوری” در شمال نیجریه حمله کردند. این منطقه به شبکه تلفن‌های همراه متصل نیست از این رو چند روز طول کشید تا خبر حمله و شمار قربانیان آن توسط مقامات رسمی تأیید شود.

یکی از ساکنان روستا گفته است که شبه‌نظامیان گروه تروریستی بوکوحرام روز یکشنبه وارد روستا شدند. آنها تمامی اهالی روستا را در یک مکان جمع کردند و بیش از ۳۰ نفر از آنها را با شلیک گلوله به قتل رساندند.

این فرد گفته که آنها زنان و کودکان با کامیون‌های روباز همراه خود بردند. او افزوده که خود شاهد ماجرا نبوده اما پس از این ماجرا به دیدار خانواد‌ه‌اش در روستا رفته و از آن مطلع شده است.

شبه نظامیان گروه تروریستی بوکوحرام ماه آوریل گذشته در حمله مشابهی بیش از ۲۴۰ دختر دانش‌آموز را از مدرسه‌ای در نزدیکی مرز نیجریه با کامرون ربودند. تعداد اندکی از این دختران موفق شدند از دست بوکوحرام فرار کنند. اما از شمار بسیاری از آنها تا کنون هیچ نشانی در دست نیست.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>