نوشته شده در اخبار توسط admin. افزودن پیوند یکتا به علاقمندی‌ها. Print This Post Print This Post

دادگاه تجدید نظر،نرگس محمدی را به تحمل ۶ سال زندان محکوم کرد

نرگس محمدی ، نایب رئیس کانون مدافعان حقوق بشر که در شعبه ۲۶ دادگاه انقلب به ریاست قاضی پیر عباسی به تحمل ۱۱ سال زندان محکوم شده بود، در شعبه ۵۴ تجدید نظربه ۶ سال زندان محکوم شد. این حکم در تاریخ ۲۵ دی ماه صادر و در ۱۴ اسفند به وکیل وی ابلغ شده است. این در حالی است که یک روز پیش از آن عبدالفتاح سلطانی ، سخنگوی کانون مدافعان حقوق بشر در شعبه ۲۶ دادگاه انقلب به ۱۸ سال زندان محکوم شده بود.

کانون مدافعان حقوق بشر در سال ۱۳۸۰ تاسیس شد و نیروهای امنیتی و اطلعاتی ۳۰ دی ماه ۱۳۸۷ در اقدامی غیر قانونی و بدون ارائه حکم قضایی دفتر کانون را پلمپ کردند. از آن پس فشارهای امنیتی و قضایی بر روی اعضای کانون مدافعان شدت گرفته است.
طی ۳ سال گذشته نهادهای امنیتی مستمرا از اعضای شورای عالی نظارت م یخواهند تا از کانون مدافعان حقوق بشر استعفا داده و علیه کانون و اعضا و ریاست آن (شیرین عبادی)اعترافات تلویزیونی انجام دهند و ندامتنامه بنویسند و بارها اعلم شده که در غیر این صورت با اعمال فشارهای بیشتر و محرومی تهای جدید مواجه خواهند شد و البته چنین نیز کرده اند . از جمله: اخراج از محل کار، تهدید های مکرر تلفنی ، احضارهای غیر قانونی به مراکز امنیتی، تعقیب و مراقبت های امنیتی، بازداشت های خودسرانه و صدور احکام سنگین.
آن چه از شواهد امر بر م یآید دور تازه فشار بر فعالن حقوق بشری شدت یافته و این امر مؤید این ادعاست که این فشارها چه در بروز منازعات و اعتراضات داخلی و چه در کشمکشهای حکومت در عرصه بی نالمللی افزایش می یابد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>