کامیون داران نفتکش در مسیر پیوستن به اعتصاب گسترده کارگران صنایع نفت

در پی اعتصاب گسترده کارگران قراردادی صنایع نفت، اتحادیه تشکل‌های کامیون داران و رانندگان سراسر ایران با آنها اعلام همبستگی کردند.این اتحادیه اعلام نمود: «اگر به خواسته‌های برحق کارگران رسیدگی نشود، کامیون ‌داران و رانندگان سراسر کشور به اعتصاب خواهند پیوست.»

هراس سران حکومت از اعتصاب سیستم حمل و نقل

رسانه‌های حکومتی در هراس از گسترش اعتصاب و کمرشکن شدن سیستم حمل و نقل با اعتصاب کامیون ‌داران واکنش نشان دادند. روزنامه همشهری (۱۲تیر۱۴۰۰) به بالا بودن ریسک کاری و کمی کرایه کامیون داران اشاره کرده است. همشهری می‌نویسد: «با وجود بالا بودن ریسک کاری برای رانندگان این ناوگان، اقدام به جابجایی فرآورده‌های سوختی و حامل‌های انرژی می‌کنند. اما همچنان شاهد آن هستیم که کرایه این ناوگان حمل و نقلی در مقایسه با مشکلات موجود در این بخش بسیار پایین است. همین امر خود باعث خروج تعدادی از فعالان در این بخش شده است.»

عدم موافقت دولت با افزایش کرایه‌ها

کامیون ‌داران با توجه به تورم بالای ۵۰ درصد در بهار امسال، خواستار افزایش کرایه‌ها شدند. اما وزیر راه و شهرسازی این درخواست را رد کرده است. وی می‌گوید: «ما کرایه ناوگان جاده‌ای نفتکش را، پارسال و امسال افزایش داده‌ایم و این افزایش اعمال شده است.»

احمد کریمی دبیر کانون انجمن‌‌های صنفی، به انصراف کامیون داران از حمل و نقل سوخت بدلیل تورم اشاره می‌کند. وی می‌گوید: «برخی از شاغلان در این ناوگان بدلیل آن که حمل فرآورده‌های نفتی با توجه به بالا بودن نرخ تورم و پایین بودن کرایه‌های حمل کالا هیچ صرفه اقتصادی برای آن‌ها ندارد. آنها دیگر تمایلی برای ادامه کار در این بخش ندارند. این در حالی است که ریسک کاری در این حوزه بسیار بالا است.»

گرانی و کمبود لوازم یدکی مشکل اصلی کامیون داران

گرانی لوازم یدکی از مهمترین مشکلات کامیون ‌داران است. کمبود روغن موتور، گرانی لنت، لاستیک و سایر قطعات از جمله مشکلات آنها است.

کریمی به کافی نبودن کرایه‌ها در مقایسه با گرانی و تورم روزمره اشاره می‌کند. وی می‌گوید: «تعیین نرخ کرایه حمل مواد نفتی در اختیار دولت و سازمان برنامه و بودجه است. نرخ حمل این کالا متناسب با رشد نرخ کرایه حمل کالای تجاری افزایش نیافت و هنوز به سطح منطقی خود نرسیده است.»

وضعیت معیشتی کامیون ‌داران حمل مواد نفتی هم بدلیل گرانی و تورم در شرایط خوبی نیست. اعتصاب آنها می‌تواند جرقه‌ای برای شروع اعتراض رانندگان کامیون باشد. رژیم در سال ۹۷ بسختی توانست اعتصاب کامیون ‌داران را کنترل کند. سرمایه و معیشت این رانندگان هم مانند کارگران شرکت نفت توسط سران این حکومت به تاراج رفته است. آنها نیز مانند کارگران صنایع نفت بدنبال حق‌خواهی خود از مقامات حکومتی و دولت هستند.

کانون وکلای دادگستری ایران:‌ آیین‌نامه جدید استقلال کانون وکلا را اجرا نمی‌کنیم

کانون‌های وکلا برخی مفاد لایحه قانونی استقلال کانون وکلا را که از سوی قوه قضاییه ابلاغ شده، مخالف استقلال کانون وکلا می‌دانند. ادامه خواندن Continue reading

بیانیه شماره چهار شورای سازماندهی اعتراضات کارگران پیمانی نفت

اخبار روز: شورای سازماندهی اعتراضات کارگران پیمانی نفت بیانیه ی شماره ی چهار خود را منتشر کرده است. در این بیانیه با اشاره به مذاکراتی که بین عده ای از کارگران با تعدادی از مسئولین دولت ابراهیم رئیسی و از جمله سعید جلیلی صورت گرفته، آمده است که «تشکیل شورای اسلامی خواست ما نیست» و همچنین تاکید شده است دستمزد هیچ کارگری نباید کمتر از ۱۲ میلیون باشد. متن این بیانیه را در زیر می خوانید:

افرادی از کمپین ۲۰-۱۰ با تعدادی از مسیٔولان دولت ابراهیم ریٔیسی و از جمله با سعید جلیلی دیدار داشته و ظاهراً بر سر مسایٔل و مشکلات ما کارگران که صدای اعتراضمان از شرایط اسفناک زیستی و معیشتی که داریم بلند شده است بحث و گفتگو داشته اند. به گفته یکی از افراد شرکت کننده در این جلسه قرار است در ابتدای کار دولت ابراهیم ریٔیسی جلسه دیگری بر سر همین موضوع با حضور وزرای کابینه وی برگزار شود و احتمال این را داده اند که اداره کار عسلویه با تغییراتی اساسی از زیر نظر پارس جنوبی خارج شود و به عنوان شورای اسلامی کار فعالیت نماید. بعد پالایشگاهها نیز از قوانین این تشکل “کارگری” تبعیت کنند. با این توجیه که به اصطلاح شورای اسلامی‌ای که تشکیل می شود بتواند از کارگران در مقابل کارفرما و پیمانکار حمایت کند. تا همین جا معلوم شد که در این جلسه پشت پرده چه گذشته است.

از هم اکنون اعلام میکنیم که تشکیل شورای اسلامی و سرهم کردن هر نوع تشکلی تحت عنوان تشکل “مستقل” کارگری در هیات دولت اقدامی علیه ما کارگران بوده و جواب ما کارگران نیست. کارنامه شوراهای اسلامی و تشکلات دست سازی از این دست برای کارگران روشن است. اینها همواره ابزار کنترل ما کارگران و خدمت دهی به کارفرمایان بوده اند و خواهند بود. ۴۰ هزار نیروی حراست که در صنایع نفتی مستقر هستند بس نیست که شورای اسلامی را هم میخواهید به آن اضافه کنید.
ما کارگران نفت همانند همکارانمان در نیشکر هفت تپه و فولاد اهواز و دیگر مراکز کارگری قاطعانه اعلام میکنیم که به ایجاد شورای اسلامی در نفت تن نمیدهیم. شورای سازماندهی اعتراض تشکل مستقل و واقعی ما کارگران است و هر کارگری که امرش تشکل و اتحاد کارگری باشد باید تقویت کننده این تشکل و تشکل هایی از این نوع باشد. نه دنبالچه شورای اسلامی.

شورای سازماندهی اعتراض؛ صدای ما کارگران نفت است و نماد اتحاد و همبستگی کارگران است. شورای سازماندهی اعتراضات کارگران پیمانی نفت تا همین جا با استقبال خوبی در میان کارگران روبرو شده است. خواست ها و مطالبات شورا علنا اعلام شده است و کارگران پاسخ می خواهند. شورایمان خواست ها و مطالبات خود را صراحتا اعلام کرده و پاسخ می خواهیم. در اینجا یکبار دیگر این خواست ها را اعلام میکنیم.

کارگران بر ادامه اعتصاب تا افزایش فوری دستمزدها تاکید دارند.

شورای سازماندهی اعتراضات کارگران پیمانی نفت، ۱۲ تیر ۱۴۰۰