سومین دور اعتصاب معلمان در ایران آغاز شد

معلمان در مناطق مختلف ایران آنگونه که پیشتر اعلام کردند، از حضور در کلاس‌های درس خودداری کردند. اعتصاب معلمان در نوبت صبح مدارس در نقاط مختلف «گسترده» و «پرتعداد» گزارش شده است.

به گزارش کانال تلگرامی شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی معلمان و کانون معلمان عدالتخواه هزاران معلم در مناطق مختلف ایران صبح یکشنبه ۱۲ اسفند از حضور در کلاس‌های درس خودداری کردند. این سومین تحصن معلمان از آغاز سال تحصیلی ۱۳۹۸- ۱۳۹۷ است.

معلمان معترض که پیش از این نیز در مهر و آبان در محل کار تحصن کردند، همزمان با بررسی لایحه بودجه در مجلس شورای اسلامی خواستار تامین اعتبار مناسب و اختصاص بودجه مورد نیاز به آموزش و پرورش هستند.

تحقق آموزش رایگان، همسان‌سازی حقوق معلمان بازنشسته، تامین بیمه درمانی و تامین اجتماعی مناسب و رایگان برای معلمان شاغل و بازنشسته از دیگر خواسته‌های صنفی معلمان اعلام شده است.

علاوه بر این معلمان به کالایی‌سازی و پولی‌سازی آموزش معترض هستند و خواستار  تحقق آموزش رایگان هستند. آموزش به زبان مادری یکی دیگر از خواسته‌های معلمان معترض است.

آنها همچنین خواستار پایان دادن به سرکوب و بازداشت معلمان معترض شدند.

در تصاویری که در کانال‌های تلگرامی گروه‌های صنفی معلمان منتشر شده است، معلمان در استان‌های کرمانشاه، همدان، خراسان رضوی، اردبیل، قزوین، گلستان، البرز، آذربایجان‌شرقی، یزد و اصفهان تحصن کردند.معلمان ایران ۲۵ بهمن امسال هم حداقل در شش شهر سنندج، ارومیه، مریوان، اردبیل، مشهد و کرمانشاه  مقابل ساختمان آموزش و پرورش تجمع کردند.