مراسم تودیع و تدفین زنده یاد علی اصغر صدر حاج سید جوادی

هم میهنان، دوستان و عزیزان
مراسم تودیع و تدفین زنده یاد علی اصغر صدر حاج سید جوادی: روز چهار شنبه، چهارم ژوئیه، سال ۲۰۱۸ ساعت ۱۴ (دو بعد از ظهر) در گورستان مونپارناس ( پاریس چهاردهم) برگزار خواهد شد

. cimetière du Montparnasse
3boulevard Edgar Quinet 75014
Station de métro Raspail

گرد همائی، مراسم بزرگداشت و یادمان آن زنده یاد نیز، در همان روز، ساعت ۱۷ (پنج بعد از ظهر) در سالن پذیرائی هتل ماریوت خواهد بود:

hôtel marriotte
17, boulevard Saint Jacques 75014 paris

.
خانواده، خویشان و دوستان زنده یاد علی اصغر صدر حاج سید جوادی

دست‌کم ۱۰ نفر در اعتراضات اخیر خوزستان بازداشت شده‌اند

رسانه‌های حکومتی ایران همچون دیگر موارد مشابه، اعتراضات مردم خوزستان به وضعیت آب در این استان را به «دشمنان انقلاب» و «تروریست‌ها» نسبت می‌دهند. خبرگزاری میزان، وابسته به قوه قضائیه نیز به همین سیاق گفته است ۱۰ نفر از معترضان خوزستان که یکی از آن‌ها ادمین سه گروه تلگرامی بازداشت شده‌ و ۳۵ نفر نیز شناسایی شده‌اند.

«میزان» به روش بیشتر رسانه‌ها در ایران که وانمود می‌کنند اعتراضات اجتماعی مردم «بر حق» است اما گروهی «آشوب‌طلب» از آن‌ها «سوء استفاده» می‌کنند، نوشته است: «تعداد ۳۵ تن از عاملین انتشار فراخوان‌های دعوت به آشوب و سوء استفاده از مطالبات مردمی شناسایی شدند.»

شهروندان خوزستان، به‌ویژه شهرهای آبادان و خرمشهر در روزهای جمعه و شنبه ۸ و ۹ تیرماه نسبت به بی‌آبی و شوری آب آشامیدنی دست به اعتراضات خیابانی زدند. در خرمشهر معترضان نماز جمعه را بر هم زدند و در برابر مسجد جامع این شهر شعارهای اعتراضی سردادند. آن‌ها یکشنبه شب ۱۰ تیرماه نیز برای سومین روز متوالی در اعتراض به وضعیت آب به خیابان‌ها آمدند. اعتراض آن‌ها با سرکوب نیروهای امنیتی مواجه شد.

مسئولان شوری آب آشامیدنی را به خاطر کاهش دبی رودخانه کارون و پیشروی آب شور دریا در آن می‌دانند.

خبرگزاری «میزان» با اعلام این‌که تاکنون در ارتباط با این اعتراضات ۱۰ نفر بازداشت شده‌اند، افزوده است که «آخرین فرد دستگیر شده به عنوان یکی از عوامل انتشاردهنده اصلی فراخوان‌های دعوت به آشوب در خرمشهر است که تلاش داشتند اعتراضات به حق مردم را به آشوب بکشند.»

این خبرگزاری در ادامه شبکه تلگرام را عاملی در ناآرامی‌های اخیر دانسته و نوشته است: «این پیام‌رسان در یکی دو سال گذشته نقش به‌سزایی در شکل‌گیری ناآرامی و به آشوب کشاندن مطالبات مردمی داشته است.»

دادسرای فرهنگ و رسانه از ۱۰ اردیبهشت سال جاری پیام‌رسان تلگرام و وب‌سایت آن را فیلتر کرد. این دادسرا بیش از هر چیز مسائل امنیتی را دلیل مسدود کردن تلگرام دانست و به استفاده مخالفان حکومت از این پیام‌رسان در اعتراضات سراسری دی‌ماه سال گذشته اشاره کرد.

روز دوشنبه ۱۱ تیرماه هفت تن از شهروندان ساکن اهواز که شب قبل از آن در اعتراض به بحران آب این منطقه بازداشت شده بودند، آزاد شدند.

استان خوزستان در ماه‌های اخیر شاهد تنش‌های متعددی بوده، از جمله در فروردین‌ماه سال جاری در شهرهای عرب‌نشین جنوب این استان مردم معترض نسبت به آن‌چه رفتارهای نژادپرستانه صدا و سیمای جمهوری اسلامی در انکار هویت خود می‌خوانند به خیابان‌ها آمدند. این اعتراضات نیز سرکوب شد و دست‌کم ۴۰۰ نفر از معترضان بازداشت شدند.

رادیو زمان