وکیل اسماعیل بخشی: اغوای افکار عمومی خیانت به مردم است

فرزانه زیلابی وکیل اسماعیل بخشی در واکنش به پخش مستند «طراحی سوخته» «اغوای افکار عمومی» را «خیانت به مردم و مخاطبین» صدا و سیما دانست.

فرزانه زیلابی در یادداشت خود که سایت امتداد آن را منتشر کرده، می‌افزاید: « این صحنه‌سازى و بازى نابهنجار بى‌پاسخ نخواهد ماند و موکلم علیه صداوسیما و وزیر اطلاعات شکایت مى‌کند.»

این وکیل دادگستری با استناد به اصول ۳۹ و ۲۲ قانون اساسی و ماده ۹۶ قانون آیین دادرسى کیفرى «تهیه فیلم از بازجویى‌ها و انتشار آن در رسانه‌ها توسط دستگاه امنیتى» را «جرم» را دانسته و تاکید کردهپرونده موکلش «در مرحله تحقیقات مقدماتى بوده و هنوز در حد یک ادعا و اتهام احراز و اثبات نشده است.»

«مستند طراحی سوخته» که شنبه شب از صداوسیما پخش شد، فعالیت‌های اسماعیل بخشی و سپیده قلیان را بخشی از یک توطئه متصل به خارج عنوان کرد.

اسماعیل بخشی و سپیده قلیان دو فعال کارگری خوزستانی گفته‌اند که در ایام بازداشت تحت فشار و شکنجه بوده‌اند. این ادعا را مقام‌های دولتی و قضایی رد کرده‌اند.

افراد مسلح با یورش به خانه اسماعیل بخشی بار دیگر او را بازداشت کردند

سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که مأموران امنیتی اسماعیل بخشی، نماینده کارگران این واحد تولیدی را بازداشت کرده‌اند. ادامه خواندن Continue reading

اعلام جرم اسماعیل بخشی علیه حکومت شکنجه و وظایف ما در جنبش همبستگی بین المللی کارگری / اتحاد بین المللی در حمایت از کارگران در ایران

زمانی که بنا براطلاعات موثق، خبر شکنجه شدن اسماعیل بخشی را بدنبال بازداشت او منتشر کردیم ادامه خواندن Continue reading

به برخوردهای امنیتی با فعالین کارگری پایان دهید! / پلاتفرم سندیکاهای کارگری سوئد خطاب به مسئولین جمهوری اسلامی

سازمان سراسری کارگران سوئد، اتحادیه کارگران ترانسپورت سوئد و دیگر اتحادیه های تحت پوشش ال.او سالهاست که از نزدیک و بطور منظم مبارزات و اتفاقات کارگری در ایران را دنبال کرده و در موارد متعددی اعتراض خود به نقض حقوق پایه شهروندی و کارگری را به سمع شما رسانده اند. ادامه خواندن Continue reading

وزارت اطلاعات تکذیب کرد، مجلس از دستور کار خارج کرد

حشمت‌الله فلاحت‌پیشه، رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس روز سه شنبه اعلام کرد وزارت اطلاعات شکنجه ی اسماعیل بخشی را تکذیب کرده و بنابر این بررسی این موضوع از دستور کار کمیسیون امنیت ملی مجلس خارج شده است. وی گفت که کمیسیون قضایی مجلس نیز مسئولیتی در این زمینه ندارد. در همین حال بنابر گزارش ها حسن روحانی «دستور بررسی» داده و خبرگزاری قوه قضائیه نیز اعلام کرده که به دنبال سخنان قوه ی قضائیه یک تیم کارشناسی قوه قضائیه به خوزستان خواهد رفت.

پیش از این اعلام شده بود قرار است سه‌شنبه هفته جاری «در جلسه‌ای با حضور مسئولان مربوطه مسائل مرتبط با کارگران هفت‌تپه و ادعای اسماعیل بخشی» مورد بحث و بررسی قرار بگیرد. خانم فرزانه زیلایی وکیل اسماعیل بخشی در گفتگو با روزنامه ی اعتماد گفته بود اسماعیل بخشی خواهان آن است که در مجلس حضور بیابد.
این جلسه امروز برگزار نشد و حشمت اله فلاحت پیشه رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس اعلام کرد که به دلیل «تکذیب» این موضوع از سوی وزارت اطلاعات، رسیدگی به این مسئله نیز از دستور کار کمیسیون امنیت ملی مجلس خارج شده است.
وی گفت:‌ «در تماسی که با مسئولین وزارت اطلاعات داشتم، مسئولین این وزارتخانه خبر شکنجه اسماعیل بخشی را تکذیب کردند.»
این نماینده بدون اشاره به جزئیات تماس خود اضافه کرد که «ما پیگیری‎هایمان را به صورت شفافی انجام دادیم، از این رو دیگر پیگیری در دستور کار کمیسیون امنیت ملی وجود ندارد.»
فلاحت‎پیشه همچنین درخواست بررسی موضوع «شکنجه» آقای بخشی در این کمیسیون از سوی جمعی از نمایندگان مجلس را «شفاهی» دانسته و گفت که «در صورتی که نمایندگان نسبت بر بررسی این موضوع اصرار داشته باشند باید به صورت کتبی درخواست خود را ارائه دهند.»
پیش از این نیز اعلام شده بود که کمیسیون قضایی مجلس نیز خواستار بررسی این موضوع شده، اما رئیس کمیسیون امنیت ملی گفته که «کمیسیون قضایی نیز مسئولیتی درباره رسیدگی به این موضوع ندارد.»

همزمان یک مقام دادستانی کل ایران از تشکیل هیئت کارشناسی ویژه برای بررسی موضوع «شکنجه» اسماعیل بخشی خبر داد ادامه خواندن Continue reading

شورای اسلامی کار، یک تشکل ضد کارگری است / سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

کارگران و هم سرنوشتان عزیز؛
کارفرمایان و صاحبان قدرت و صاحبان سرمایه در ایران یک بار دیگر نشان دادند که به جای جوابگویی به خواست و مطالبات به حق کارگران، راهی جز فریب و سرکوب نمی شناسند. ادامه خواندن Continue reading