برای آزادی دستگیر شدگان اعتراضات اخیر مبارزه کنیم / سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران

بدنبال خیزش مردمی وسیع در اعتراض به گرانی، بیکاری، نابسامانی های اجتماعی، بی چشم اندازی و اعتراض به حکومتی فاسد، دزد، نالایق و جنایتکار، حکومت دست به جنایاتی هولناک زد و با شقاوتی که نمونه آن در سالهای اخیر دیده نشده بود، مستقیم بر روی تظاهرکنندگان آتش گشود، کشت، زخمی کرد ، دستگیر کرد و هر آنچه توانست کرد تا صدای مردم را خفه کرده و آتش اعتراضات را خاموش کند. ادامه خواندن Continue reading

۲۵ نوامبر روز جهانی منع خشونت بر زنان / علیه خشونت بر زنان نه بگوییم / سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران

روز جهانی منع خشونت بر زن، ۲۵ نوامبر فرامی‍رسد. خشونتی که روزانه،  دائمی و جان سخت است. خشونت نسبت به زنان که ریشه درسلطه پدرسالاری و مرد سالاری دارد بنیان همه نابرابری‍های اقتصادی ، اجتماعی ،فرهنگی ، جنسیتی و …. زنان درهر جامعه ای  بوده و مرزی ندارد و جهانی است.

 ٢۵ نوامبر روز منع خشونت بر زنان است. سازمان ملل این روز را در گرامیداشت یاد خواهران میرابال انتخاب کرده است زیرا آنان در ٢۵ نوامبر ١٩۶٠ پس از مدتها شکنجه توسط سازمان امنیت ارتش دومینیکن به قتل رسیدند.  ۲۱ سال مبارزه شد تا دولت وقت دومینیکن مسئولیت این جنایت را بپذیرد و این تلاش ادامه یافت تا سال ۱۹۹۹ که سازمان ملل آن را روز جهانی منع خشونت بر زنان اعلام نمود.

در ایران رژیم “جمهوری” اسلامی  در عمر چهل و چند  ساله اش ابتدا با فرمان حجاب اجباری، خشونت  را آغاز و به تدریج با تثبیت قوانین زن ستیز خشونت علیه زنان را گسترش داده است. به طوریکه امروز ایران  بالاترین نرخ خودکشی زنان در خاورمیانه، نرخ بحرانی قتل های ناموسی و آمار بالای ازدواج کودکان را دارا است .مسئله چند زنی و صیغه (ازدواج موقت یا فحشاء) و محروم نمودن آنها از ابتدائی ترین نیاز و لذات انسانی، نداشتن حق انتخاب همسر، سقط جنین، نداشتن حق انتخاب محل سکونت و مسافرت، نداشتن حق تحصیل و کار، قوانین ارث و طلاق و … نمونه های بارزی از قوانین زن ستیز است که بطور سیستماتیک خشونت های جنسیتی را در جامعه پایدار می سازد. متاسفانه در برخی از مناطق ایران اگر چه بصورت محدود، عمل شنیع و وحشیانه ختنه دختران صورت می گیرد. حکومت اسلامی ایران برای جلوگیری از این عمل تبهکارانه هیچ اقدام فرهنگی و قانونی را بکار نمیبرد.

طی این ۴۰ سال ،  زنان آگاه و فعالین دفاع ازحقوق زنان با پرداختن بهایی سنگین، زندان و شکنجه، و یا تبعید، به مقاومت و مقابله با این قوانین پرداخته اند. امروزه در ایران ، زنان جوانی که بعد از انقلاب به دنیا آمده اند و در همین «جامعه اسلامی» بزرگ شده اند، حکومت اسلامی را در بسیاری ازعرصه ها به چالش کشیده و با شیوه های گوناگون برعلیه تبعیض و خشونت هایی که هر روزه بر آنان اعمال می شود ، مبارزه می کنند. اکنون بسیاری از این زنان با اتکا و استفاده از آگاهی و تجارب فعالین نسل پیشین در داخل و خارج از ایران، به این باور نزدیک شده اند که احقاق حقوقشان در چهار چوب رژیم اسلامی ، امکان‌پذیر نمی باشد.

ما همچنان که بارها اعلام کرده‍ایم عمیقا براین باوریم که احقاق حقوق زنان یعنی نیمی از جمعیت کشور، در چهار چوب نظامی که براساس قوانین دینی، ستم، نابرابری، تبعیض، خشونت و زن ستیزی بنا شده است، میسر نمی باشد. از این رو ضمن محکوم کردن سیاست های ارتجاعی، خشونت ورز و زن ستیز رژیم اسلامی حاکم بر ایران ، می کوشیم همراه با سایر احزاب ، سازمانها ، جریانات و نیروهای مترقی از مبارزات زنان ایرانی پشتیبانی کرده و پژواک صدای آنان باشیم.

سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران

دوشنبه ۴م آذر ۱۳۹۸

 ۴اذر۱۳۹۸- ۲۵ نوامبر ۲۰۱۹

کشتار مردم در خیابانها را محکوم میکنیم ! / سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران

به دنبال انتشار خبر افزایش بهای بنزین به میزان سیصد درصد، مردم در شهرهای مختلف ایران به تدریج به خیابانها آمده  و دست به اعتراض زدند. ادامه خواندن Continue reading

افزایش قیمت بنزین، به ضرر مردم و به جیب دزدان حکومتی/ سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران

طبق اطلاعیه دولت از روز جمعه ۲۴ آبان قیمت بنزین آزاد  سه برابر شده و بنزین سهمیه ای نیز پنجاه درصد افزایش قیمت خواهد داشت.  بدنبال انتشار این خبر بتدریج مردم در شهرهای مختلف ایران در حرکتهایی خود جوش به خیابان آمده و به این اقدام ناگهانی دولت اعتراض کردند. ویدئوهایی که هر لحظه در شبکه های اجتماعی قرار می گیرد نشان می دهد که شهرهای بیشتری به موج اعتراضی می پیوندد و با تظاهرات، شعارهای سیاسی، خاموش کردن اتوموبیل ها، ایجاد راه بندان، اعتراض خود به گرانی بنزین را اعلام می کنند.

دولت ادعا کرده است که، این اقدام نه بدلیل شرائط سخت اقتصادی و کاهش درآمدهای دولت، که برای پرداخت یارانه و « حمایت معیشتی» از اقشار «آسیب پذیر» بوده است. روحانی گفته است که « اقدام دولت در افزایش نرخ بنزین به نفع مردم و برای کمک به اقشار تحت فشار جامعه است!» و ادعا نموده که  «بنزین را گران کرده اند تا پول آن را بین همه ی مردم تقسیم کنیم». ادعائی از جانب یک حکومت فاسد و دزد که طبعا کسی آن را باور نخواهد کرد.

افزایش قیمت بنزین  بدنبال خود موج دیگری از افزایش افسارگسیخته قیمتها و گرانی شدید را بدنبال خواهد داشت که بیشترین فشار را بر کارگران و زحمتکشان و اقشار کم درآمد و محروم و اقشار میانی جامعه وارد خواهد کرد. برخلاف ادعای وقیحانه سران جهموری اسلامی این اقدام نه به نفع مردم که به ضررآنها است  و بی دلیل نیست که اعتراضات خود جوش مردم شهرهای ایران را دربر گرفته است.

واقعیت این است که بحران رکود تورمی حاکم بر اقتصاد ایران بدلیل سیاستهای مخرب رژیم و فساد و بی لیاقتی کاربدستان حکومت و تحریمهای بین المللی تشدید شده است. به عنوان یک شاخص، حجم تولید اقتصاد ایران طی دوسال اخیر ده درصد افت کرده است و بودجه جاری امسال دولت با کسری هنگفت مواجه بوده و با افت شدید درامدهای نفتی معلوم نیست بودجه سال آینده را چگونه میخواهند سرهم بندی  کنند.هم از این رو، افزایش قیمت بنزین بواقع برای پر کردن خزانه خالی دولت و آشکارا تلاش دیگری است برای انتقال بار بحران اقتصادی بر دوش کارگران و زحمتکشان و محرومان و اقشار متوسط جامعه ایران.

ما افزایش قیمت بنزین را محکوم میکنیم.  حاصل چهل سال حکومت اسلامی در ایران چیزی جز گرانی و تشدید آن، بیکاری و افزایش آن و تشدید بحران های اجتماعی نبوده است و تنها راه خلاصی از این وضعیت و رسیدن به یک زندگی شایسته مردم، سرنگونی این حکومت و استقرار یک حکومت دمکراتیک، آزاد و متکی بر مردم و پاسخگو به مردم میباشد.

سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران

۲۵ آبان ۱۳۹۸   ۱۶ نوامبر ۲۰۱۹

حمله ارتش ترکیه به شمال وشمال شرقی سوریه را محکوم می کنیم / سازمان اتحاد فداییان خلق ایران

ارتش ترکیه از شامگاه چهارشنبه  ۱۷ مهر( ۹ اکتبر) پس از بمباران هوایی شمال وشمال  شرقی سوریه که عمدتا  نیروهای کرد و «یگان های مدافع خلق » درآن مستقر هستند، ادامه خواندن Continue reading

دستگیری و زندانی کردن امضاءکنندگان «بیانیه ۱۴ نفر» محکوم است! / کمیته مرکزی سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران

بر اساس اخبار رسیده، یکشنبه ۲۱ مرداد،  تعدادی از امضاء کنندگان بیانیه ۱۴ نفر و افراد دیگری ازهمراهان آنان به عنوان « شبکه ضد انقلاب» دستگیر شدند. ادامه خواندن Continue reading