بیانیه جمعی از فعالان کارگری، سیاسی و مدنی شهرهای کردستان

اعتصاب سراسری شهرهای کردستان، به همت فعالین کارگری، مدنی و پیشروان جامعه در روز ۲۱ شهریور بار دیگر نشان داد که سنت اعتصاب و اعتراض در کردستان یک سنت توده‌یی و متحدانه در میان مردم است. این اعتصاب همگانی که در اعتراض به اعدام سه فعال سیاسی در زندان رجایی شهر صورت گرفت، نشان داد که توده‌ی مردم جامعه یک نه بزرگ را در مقابل اعدام و خشونت علیه انسان‌ها قرار می‌دهند؛ اینکه در قرن ۲۱ جامعه پذیرای اعدام و قتلِ دولتی علیه انسان‌ها نیست. ادامه خواندن Continue reading

تقدیر و سپاس مرکز همکاری احزاب کردستان ایران از استقبال مردم کردستان از فراخوان احزاب و جریانات سیاسی برای اعتصاب عمومی

طبق اخبار و تصاویری که از کردستان ایران مخابره می شود از اشنویه و پیرانشهر، مهاباد و سردشت وبوکان و سقز تا سنندج و پاوه و مریوان و کرماشان، ثلاث باوجانی، سرپل ذهاب، بانه و سروآباد و کامیاران، کردستان ایران در حرکتی انقلابی از فراخوان مرکز همکاری احزاب کردستان ایران و سایر احزاب کردستان برای اعتصاب عمومی استقبال نموده و با تعطیل کردن دکان و بازار جنایات ۴٠ ساله جمهوری اسلامی علیه مردم کردستان و جنبش حق طلبانهاش را محکوم و رسوا کرده و همزمان حمایت و پشتیبانی خود را از رهبری سیاسی جنبش کردستان دوباره ابراز داشتند. ادامه خواندن Continue reading

اعتصاب گسترده در شھرھای کردستان

مردم کردستان امروز با اعتصاب سراسری و تعطیلی کارھای روزمره، خشم خود از اعدام زندانیان سیاسی و حملات خونبار حکومت ایران را نشان دادند.
این اعتصاب بھ دعوت احزاب کرد ایرانی صورت گرفت و از سوی بخش بزرگی از نیروھای دیگر اپوزیسیون مورد حمایت
قرار گرفت. ادامه خواندن Continue reading

دعوت به شرکت در تظاهرات مقابل سفارت جمهوری اسلامی در پاریس

هم میهنان آزاده
ما ضمن محکوم کردن اعدام سه زندانی سیاسی کرد وحمله به مقرحزب دموکرات کردستان
وحزب دموکرات کردستان ایران توسط رژیم جنایتکار جمهوری اسلامی، همدردی خود را
با اعضای خانواده وهمرزمان کشته شدگان اعلام می کنیم. ادامه خواندن Continue reading

روحانی: آمریکا هر روز برای مذاکره با ایران پیغام می‌فرستد

حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران گفته است که آمریکا “هر روز” برای مذاکره با ایران پیغام می‌فرستد.

رئیس‌جمهوری ایران گفته است: آمریکایی‌‌ها از یک طرف ملت ایران را تحت فشار قرار می‌دهند و از طرف دیگر از طرق مختلف پیغام مذاکره می‌فرستند.

پیشتر، دونالد ترامپ،رئیس جمهوری آمریکا، گفته بود که برای دیدار با رهبران ایران آمادگی دارد و امکان دیدار با حسن روحانی، همتای ایرانی خود در حاشیه سفر او به نیویورک را رد نمی‌کند.

قرار است آقای روحانی برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل به آمریکا برود.

حسن روحانی در سخنان امروز خود به بحران‌های ارزی ایران هم اشاره کرد و گفت که نمی‌توان همه مشکلات را به خارج نسبت داد.

آقای روحانی گفت:”من به عنوان رئیس جمهوری ایران اعلام می‌کنم بخشی از التهابات، داخلی است. التهابات داخلی را هم می‌خواهیم به گردن آمریکا و رژیم صهیونیستی بگذاریم؟ بله آنها خیلی جنایتکار هستند و خیلی به ما ضربه زدند. اما خودمان چه؟”

حسن روحانی در اشاره به نابسامانی در زمینه درآمدهای حاصل از صادرات غیرنفتی گفت: “ما حدودا ۴۰ میلیارد دلار صادرات غیرنفتی داریم. الان حدود ۶ ماه از سال گذشته است. چقدرش وارد بانک مرکزی و سامانه نیما شده و چقدرش باقی مانده را نمی‌خواهم بگویم. چه کسی مسئول است؟ این را هم می‌خواهیم به گردن آمریکا و رژیم صهیونیستی بگذاریم. بله آنها خیلی جنایت‌کار هستند و خیلی به ما ضربه زدند. اما خودمان چه؟”

رئیس جمهوری ایران اضافه کرد “صادرکننده داخلی و خصولتی ارزی که باید در سامانه نیما قرار دهد را صبر می‌کند و ۴۸ ساعت بعد این کار را انجام می‌دهد. حالا دلیلش را نمی‌خواهم بگویم چرا. این کار جنایت به کشور است.”

آقای روحانی گفت از مسئولان خواسته است مقام‌ها و افرادی را که مرتکب چنین “جنایتی” می‌شوند، عزل کنند و به دادگاه بفرستد.

آقای روحانی در سخنرانی امروز خود آمریکا و اسرائیل را دشمنان اصلی ایران خواند و گفت: “ایران با جنگ اقتصادی، روانی و تبلیغاتی مواجه است، دولت در صف مقدم این جنگ است و کسی حق ندارد پشت دولت را خالی کند”.

حسن روحانی گفت دولت نمی‌تواند از یک طرف با آمریکا بجنگد و از طرفی حواسش به راست و چپ باشد: “امروز روبروی دولت، رژیم صهیونیستی قرار دارد و بایستی راست و چپ در این میدان جنگ حامی دولت باشند.”

با خروج دونالد ترامپ از برجام و بازگشت تحریم‌های آمریکا علیه ایران، تنش میان دو کشور بار دیگر شدت گرفته است.

هشدار درباره پیامد ورشکستگی صندوق‌های بازنشستگی ایران

به گفته نماینده اهواز در مجلس با کاهش نسبت شاغلان به بازنشستگان، اغلب صندوق‌های بازنشستگی در آستانه ورشکستگی قرار دارند. شماری از بازنشستگان بارها برای اعتراض به وضع بد معیشتی خود جلو مجلس تجمع کرده‌اند. ادامه خواندن Continue reading

واکنش تهران به هشدار پاریس؛ رد مذاکره بر سر “سه موضوع بزرگ”

بهرام قاسمی گفت، ایران دلیلی برای مذاکره “آن‌هم برای موضوعات غیرقابل مذاکره” نمی‌بیند. لو دریان هشدار داده بود که ایران نمی‌تواند از مذاکره بر سر نقش خود در خاورمیانه، برنامه موشکی و آینده برنامه هسته‌ای‌اش اجتناب ورزد. ادامه خواندن Continue reading